Sedco Express Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 1 godzinę temu, formoza58 napisał: Albatros. Albatros C.I tzw. "mało silny" (silnik 150 KM) z I Szkoły Pilotów w Krakowie (przerobiony na dwuster) - użytkowany 1919-20.
Sedco Express Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 Godzinę temu, formoza58 napisał: W grudziądzkiej Szkole Pilotów. Tak jest - Morane Saulnier MNS-30E1 nr 3724 Wyższa Szkoła Pilotażu Grudziądz - 1922 r.
Sedco Express Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 Godzinę temu, formoza58 napisał: Ansaldo. Ansaldo A-300-4 (Quattro)) z chłodnicami typu Lamblin.
otton1 Napisano 21 Lipiec 2023 Napisano 21 Lipiec 2023 PZL P 7A por.Łaszkiewicza, por.Petza, kpr.Flanka.
Sedco Express Napisano 24 Lipiec 2023 Napisano 24 Lipiec 2023 W dniu 22.07.2023 o 01:49, formoza58 napisał: To nie nasze letadlo...
KayFranz Napisano 8 Sierpień 2023 Napisano 8 Sierpień 2023 Z dużym prawdopodobieństwem - podczas otwarcia lotniska w Dębicy
MonikaNJ Napisano 11 Sierpień 2023 Napisano 11 Sierpień 2023 Wrzucam zdjęcia z archiwum rodzinnego. Mam nadzieję, że doszukacie się czegoś interesującego a ja się czegoś nauczę. 2
Sedco Express Napisano 11 Sierpień 2023 Napisano 11 Sierpień 2023 2 godziny temu, MonikaNJ napisał: Super zdjęcia ! Od góry: - PWS - 3 jeszcze przed modernizacją z ciekawym, nieznanym do tej pory napisem propagandowym - jak sądzę jest to budowany na licencji w Wielkopolskiej Wytwórni Samolotów (WWS) "Samolot" Hanriot H-19 (pięknie widoczne logo firmy na śmigłach) - Farman F-68BN4 "Goliath" 1
formoza58 Napisano 11 Sierpień 2023 Autor Napisano 11 Sierpień 2023 11 minut temu, Sedco Express napisał: PWS - 3 jeszcze przed modernizacją z ciekawym, nieznanym do tej pory napisem propagandowym Może podarunek od Sławkowego ugrupowania?
Sedco Express Napisano 11 Sierpień 2023 Napisano 11 Sierpień 2023 2 godziny temu, formoza58 napisał: Może podarunek od Sławkowego ugrupowania? Raczej samolot wynajęty przez BBWzR dla agitacji wyborczej ("Głosuj na Nr 1"). Ugrupowanie to było pierwsze na liście. W grę wchodzą dwie daty - 1928 r. wybory do Sejmu II kadencji i Senatu lub wybory w 1930 r. (III kadencja) tzw. "brzeskie". Sądzę, ze chodzi o rok 1928 r. bo na zdjęciu samolot to pierwszy prototyp. Oblatany w 1927 r. a od 1933 r. był eksponatem w Muzeum Techniki i Przemysłu w W-wie i nie latał. 1 1
KayFranz Napisano 11 Sierpień 2023 Napisano 11 Sierpień 2023 Fajny smaczek na zdjęciu Farmana - dowód na życie pozagrobowe: 2 1
SnaQ Napisano 12 Sierpień 2023 Napisano 12 Sierpień 2023 O rany! Już zapomniałem, że kiedyś trzeba było naprawdę długo nieruchomo pozować do zdjęcia.
MonikaNJ Napisano 12 Sierpień 2023 Napisano 12 Sierpień 2023 Takich duchów na zdjęciach po stryjecznym dziadku jest więcej , ale ten mi umknął.
Sedco Express Napisano 12 Sierpień 2023 Napisano 12 Sierpień 2023 Zdjęcie poprzednio zamieszczone. Szereg szkolnych Morane Saulnier MS 35EP2. Z prawej strony pod płatem "10-tki" widać zarys dachu z wieżyczką - wskazuje to, że zdjęcie zrobiono na lotnisku OSL w Grudziądzu w latach 1926-27 (okres użytkowania MS-ów w Grudziądzu).
MonikaNJ Napisano 12 Sierpień 2023 Napisano 12 Sierpień 2023 46 minutes ago, Sedco Express napisał: Zdjęcie poprzednio zamieszczone. Szereg szkolnych Morane Saulnier MS 35EP2. Z prawej strony pod płatem "10-tki" widać zarys dachu z wieżyczką - wskazuje to, że zdjęcie zrobiono na lotnisku OSL w Grudziądzu w latach 1926-27 (okres użytkowania MS-ów w Grudziądzu). bardzo dziękuję , takie informacje pomogą mi w opisie życiorysu właściciela zdjęć.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się