otton1 Napisano 26 Luty 2024 Napisano 26 Luty 2024 W dniu 24.02.2024 o 22:24, formoza58 napisał: Lotnicy 13 eskadry. Należałoby dodać "myśliwskiej". W kabinie Władek, na ziemi Mundek.
formoza58 Napisano 26 Luty 2024 Autor Napisano 26 Luty 2024 Drugiej 13- tej nie było wtedy, więc... ;-)
otton1 Napisano 27 Luty 2024 Napisano 27 Luty 2024 6 godzin temu, formoza58 napisał: Drugiej 13- tej nie było wtedy, więc... ;-) Prawda, nie było drugiej. Uczestnicy forum wiedzą o co chodzi. Ja też często posługuję się skrótem wiec nie stawiam sprawy w sposób kategoryczny.
Sedco Express Napisano 27 Luty 2024 Napisano 27 Luty 2024 11 godzin temu, otton1 napisał: Należałoby dodać "myśliwskiej". W kabinie Władek, na ziemi Mundek. Proponuję jednak zaprzestać "zabawy" z pisaniem tylko imion. Strony przegląda (jak sądzę wiele osób) a taki zapis jest niepełną informacją. Wskazane jest imię, nazwisko i dobrze gdy jeszcze jest podany stopień wojskowy. Na zdjęciu: stoi - por.pil. Edmund Norwid-Kudło w kokpicie - sierż.pil. Władysław Filipiak
Sedco Express Napisano 28 Luty 2024 Napisano 28 Luty 2024 Chor.pil. Wacław Jurek - Grudziądz 1926 r. Pilot siedzi w kokpicie szkolnego samolotu Morane Saulnier MS 365 EP2. Samolot miał ciekawy szczegół konstrukcyjny - z prawej strony wycięcie kokpitu było znacznie większe niż z lewej burty (widać różnicę na zdjęciu) co miało to ułatwić wchodzenie. Na dole był też stopień (klamra). Wg mnie to wchodzenie było bardzo utrudnione - na stopień stawiamy prawą nogę (lewa to byłoby nielogiczne) a potem lewą nogę przekladamy do kokpitu. Prościej chyba by było wchodzi z prawej burty :-)
MarekA Napisano 28 Luty 2024 Napisano 28 Luty 2024 Godzinę temu, Sedco Express napisał: Prościej chyba by było wchodzi z prawej burty :-) No co Ty: na konia nie wsiada się z prawej strony
otton1 Napisano 28 Luty 2024 Napisano 28 Luty 2024 W dniu 27.02.2024 o 06:36, Sedco Express napisał: Wskazane jest imię, nazwisko i dobrze gdy jeszcze jest podany stopień wojskowy. A w podobnym przypadku i nazwa samolotu. Na tym zdjęciu mamy Albatrosa D.III (Oef) serii 253. 1
formoza58 Napisano 8 Lipiec 2024 Autor Napisano 8 Lipiec 2024 Wg. opisu na lwowskim lotnisku. Najwyższy Rayski.
otton1 Napisano 8 Lipiec 2024 Napisano 8 Lipiec 2024 45 minut temu, formoza58 napisał: Najwyższy Rayski. A najniższy to kto?
otton1 Napisano 9 Lipiec 2024 Napisano 9 Lipiec 2024 5 godzin temu, Spirit of Warsaw napisał: 14 godzin temu, otton1 napisał: A najniższy to kto? https://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_Friser Brawo!!! Zgadza się!! Z Friserem lubił latać i Rayski i Perini. To byl solidny, doskonale wyszkolony obserwator z doświadczeniem bojowym jeszcze z lotnictwa austro-węgierskiego.
formoza58 Napisano 18 Sierpień 2024 Autor Napisano 18 Sierpień 2024 Bracia Lepsi. Jeden z nich był modelem . przy okazji budowy Pomnika Lotnika.
otton1 Napisano 20 Sierpień 2024 Napisano 20 Sierpień 2024 W dniu 18.08.2024 o 17:44, formoza58 napisał: Bracia Lepsi. Jeden z nich był modelem . przy okazji budowy Pomnika Lotnika. Od lewej: Leonard Lepszy, Tadeusz Lepszy, Bolesław Lepszy.
formoza58 Napisano 25 Sierpień 2024 Autor Napisano 25 Sierpień 2024 W dniu 18.08.2024 o 17:44, formoza58 napisał: Bracia Lepsi. Jeden z nich był modelem . przy okazji budowy Pomnika Lotnika. Z 1923 roku...
otton1 Napisano 13 Wrzesień 2024 Napisano 13 Wrzesień 2024 6 godzin temu, Sedco Express napisał: Ppor.obs. Mieczysław Motylewski Fajne fotografie tylko to nie jest ppor.obs.Mieczysław Motylewski. Na pierwszej fotografii jest Fähnrich in der Reserve Mieczysław Motylewski Na drugiej fotografii Leutnant in der Reserve Mieczysław Motylewski. I nie obserwator lotniczy a artylerzysta z k.u.k.Feldkanonenregiment Nr 11 - na kołnierzu nie ma odznak w postaci baloników. Lotnikiem to on został na początku 1919 roku
Sedco Express Napisano 13 Wrzesień 2024 Napisano 13 Wrzesień 2024 Godzinę temu, otton1 napisał: Fajne fotografie tylko to nie jest ppor.obs.Mieczysław Motylewski. Na pierwszej fotografii jest Fähnrich in der Reserve Mieczysław Motylewski Na drugiej fotografii Leutnant in der Reserve Mieczysław Motylewski. I nie obserwator lotniczy a artylerzysta z k.u.k.Feldkanonenregiment Nr 11 - na kołnierzu nie ma odznak w postaci baloników. Lotnikiem to on został na początku 1919 roku Tak oczywiście masz rację. Wiem, znam co i jak ze zdjęciami. To mój powiedzmy, że skrót myślowy :-)
Koloman Napisano 13 Wrzesień 2024 Napisano 13 Wrzesień 2024 Pogrzeb Mieczysława Motylewskiego we Lwowie.
Koloman Napisano 13 Wrzesień 2024 Napisano 13 Wrzesień 2024 P.S. Kolega otton1 to "szczególarz" używając terminologii z filmu "Vabank".
otton1 Napisano 19 Wrzesień 2024 Napisano 19 Wrzesień 2024 Ciekawa fotografia przedstawiająca lotników polskich i francuskich. Część z nich została zidentyfikowana - może uda się zidentyfikować pozostałych.
Sedco Express Napisano 28 Wrzesień 2024 Napisano 28 Wrzesień 2024 Z Allegro - opis aukcji "Zdobycie lotniska Ławica 1918/1919" Błędny opis na zdjęciu - Bristol F.2b "Fighter" dostarczane były do Polski w okresie lipiec - grudzień 1920 r. Pierwszy z lewej - być może sierż.sztab.pil. Kazimierz Rogowski. Pozostali - NN do identyfikacji.
otton1 Napisano 5 Listopad 2024 Napisano 5 Listopad 2024 Również fotografia z Ławicy, z lat 1919-20. Wyższa Szkoła Pilotów: instruktorzy i uczniowie przy Fokkerze D.VII. Kilka osób można rozpoznać. Może któryś z Kolegów zidentyfikuje innych.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się