Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
W dniu 24.02.2024 o 22:24, formoza58 napisał:

Lotnicy 13 eskadry.

lot lotnic 13 eskad.JPG

Należałoby dodać "myśliwskiej". 

W kabinie Władek, na ziemi Mundek.

Napisano
6 godzin temu, formoza58 napisał:

Drugiej 13- tej nie było wtedy, więc... ;-)

Prawda, nie było drugiej. Uczestnicy forum wiedzą o co chodzi. Ja też często posługuję się skrótem wiec nie stawiam sprawy w sposób kategoryczny.  

Napisano
11 godzin temu, otton1 napisał:

Należałoby dodać "myśliwskiej". 

W kabinie Władek, na ziemi Mundek.

Proponuję jednak zaprzestać "zabawy" z pisaniem tylko imion.

Strony przegląda (jak sądzę wiele osób) a taki zapis jest niepełną informacją. Wskazane jest imię, nazwisko i dobrze gdy jeszcze jest podany stopień wojskowy.

Na zdjęciu:

 stoi - por.pil. Edmund Norwid-Kudło

w kokpicie -  sierż.pil. Władysław Filipiak

Napisano

Chor.pil. Wacław Jurek - Grudziądz 1926 r.

Pilot siedzi w kokpicie szkolnego samolotu Morane Saulnier  MS 365 EP2. Samolot miał ciekawy szczegół konstrukcyjny  - z prawej strony wycięcie kokpitu było znacznie większe niż z lewej burty (widać różnicę na zdjęciu) co miało to ułatwić wchodzenie. Na dole był też stopień (klamra). Wg mnie to wchodzenie było bardzo utrudnione - na stopień stawiamy prawą nogę (lewa to byłoby nielogiczne) a potem lewą nogę przekladamy do kokpitu. Prościej chyba by było wchodzi z prawej burty :-)

Zrzut ekranu 2024-02-28 095339.png

Napisano
Godzinę temu, Sedco Express napisał:

Prościej chyba by było wchodzi z prawej burty :-)

No co Ty: na konia nie wsiada się z prawej strony 🙂

Napisano
W dniu 27.02.2024 o 06:36, Sedco Express napisał:

Wskazane jest imię, nazwisko i dobrze gdy jeszcze jest podany stopień wojskowy.

A w podobnym przypadku i nazwa samolotu. Na tym zdjęciu mamy Albatrosa D.III (Oef) serii 253.

  • Super 1
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Napisano
W dniu 18.08.2024 o 17:44, formoza58 napisał:

Bracia Lepsi.

Jeden z nich był modelem . przy okazji budowy Pomnika Lotnika.

bracia Lepsi.jpg

Od lewej: Leonard Lepszy, Tadeusz Lepszy, Bolesław Lepszy.

  • 3 weeks later...
Napisano
6 godzin temu, Sedco Express napisał:

Ppor.obs. Mieczysław Motylewski

Fajne fotografie tylko to nie jest ppor.obs.Mieczysław Motylewski.

Na pierwszej fotografii jest Fähnrich in der Reserve Mieczysław Motylewski

Na drugiej fotografii Leutnant in der Reserve Mieczysław Motylewski.

I nie obserwator lotniczy a artylerzysta z k.u.k.Feldkanonenregiment Nr 11 - na kołnierzu nie ma odznak w postaci baloników.

Lotnikiem to on został na początku 1919 roku

 

Napisano
Godzinę temu, otton1 napisał:

Fajne fotografie tylko to nie jest ppor.obs.Mieczysław Motylewski.

Na pierwszej fotografii jest Fähnrich in der Reserve Mieczysław Motylewski

Na drugiej fotografii Leutnant in der Reserve Mieczysław Motylewski.

I nie obserwator lotniczy a artylerzysta z k.u.k.Feldkanonenregiment Nr 11 - na kołnierzu nie ma odznak w postaci baloników.

Lotnikiem to on został na początku 1919 roku

 

Tak oczywiście masz rację. Wiem, znam co i jak ze zdjęciami. To mój powiedzmy, że  skrót myślowy :-)

Napisano

Ciekawa fotografia przedstawiająca lotników polskich i francuskich.

Część z nich została zidentyfikowana - może uda się zidentyfikować pozostałych.

 

LOTNICY FRANCUSCY I POLSCY. 1919 (2).jpg

  • 2 weeks later...
Napisano

Z Allegro - opis aukcji "Zdobycie lotniska Ławica 1918/1919"

Błędny opis na zdjęciu - Bristol F.2b "Fighter" dostarczane były do Polski w okresie lipiec - grudzień 1920 r.

Pierwszy z lewej - być może sierż.sztab.pil. Kazimierz Rogowski.

Pozostali - NN do identyfikacji.

Zrzut ekranu 2024-09-27 223221.png

Zrzut ekranu 2024-09-27 223354.png

Zrzut ekranu 2024-09-27 223507.png

  • 1 month later...
Napisano

Również fotografia z Ławicy, z lat 1919-20.

Wyższa Szkoła Pilotów: instruktorzy i uczniowie przy Fokkerze D.VII. 

Kilka osób można rozpoznać. Może któryś z Kolegów zidentyfikuje innych.

WSP. ŁAWICA 1920.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie