Skocz do zawartości

GURKHOWIE- Waleczny Lud z Nepalu.


formoza58

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam, że jakbym wrzucil teraz do końca nie przekonany , czy to orginał, to i tak worek byłby pełny ?  Ten orzeł był bardzo ładny i realistyczny, nie żaden " rozkraka". A czy zrobił sobie niemiecki spadochroniarz ze Śląska, czy współczesny zdolny człowiek z wiedzą historyczną tamtego okresu, to myślę, że poszedłby na aukcji. Ale cóż, echch, nie ma co żałować ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 367
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To się zgadza z tym obłędem. Współcześnie robią kukrasy  znacznie ładniejsze i solidniejsze od poprzedników sprzed lat. I idą na aukcjach lub giełdach staroci jak "świeże bułeczki". Aktualnie mam egzemplarz od prawie 30 lat, podarunek od Gurkha z misji z " dalekich wzgórz". Brzydactwo, nie rzucający się w oczy, tnie, struga, rąbie, wbija gwoździe i śledzie namiotowe ect. nawet nim rzucam i się " staruszek" rozsypać nie może ?  Ale nie pozbył bym się go nawet za " wór..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, formoza58 napisał:

Jw ? 

kuk3.JPG

kuk1.JPG

kuk 2.JPG

Dzięki za zdjęcia! ?

No proszę, kto by się spodziewał, tak sobie tutaj piszesz, o tych Gurkach, piszesz, piszesz, a nareszcie się okazało, że nie dość, że poznałeś Gurków, to jeszcze masz taką kultową rzecz, jak kukri. Bardzo ładne drewno. Niestety nie rozpoznaję jego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
W dniu 30.11.2017 o 13:21, formoza58 napisał:

Niemieccy spadochroniarze oglądają zdobyte kukri.

gur_monte2_copy.jpg&x=800

Ze 20 lat temu trafiłem na " Perskim" taki właśnie wzór "kukraska". Na głowni obok rękojeści był wyryty... niemiecki orzeł spadochronowy i inicjał w gotyku. Kupiłem od starszego Ślązaka, który miał tam często niedzielne stoisko. Ani ja go nie pytałem, ani on nie przekazał szczegółów jego pozyskania.. Podejrzewałem, że może zdobycz wojenna z Włoch. Do końca nie przekonany, pozbyłem się ... Teraz żałuję, " jeść nie wołał" . Teraz mi szkoda ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie