Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Bardzo interesujące zdjęcie.

Lublin R-VIII  namalowanym wizerunkiem słonia (malowano go na dwóch prototypach)

W kokpicie siedzi mjr pil. Wacław Makowski a jak on i Lublin R-VIII to samolot brał udział w locie Malej Ententy i Polski (1928 r.) i tym samym drugim lotnikiem jest nie kto inny a ppłk pil Wiktor Szandorowski. W locie brał udział Lublin R-VIII/2 (drugi prototyp z silnikiem Loraine Dietrich).

Lublibn R-VIII.png

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Napisano
W dniu 28.04.2022 o 12:22, formoza58 napisał:

lot godlo 1pl esk.JPG

Fajne zdjęcie, ale ciekawe jest to że nie ma szachownicy na stateczniku, część blach na stateczniku pionowym i poziomym nie jest pomalowana i otwór na granicy kwadratu pod szachownicę (po pocisku?).

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Napisano

Raczej 1 pułk - czyli czerwone tło. Niebieski wyszedłby bardzo jasny (vide niebo w tle), zielony - ciemniej, ale nie tak, jak na fotografii. Oczywiście to jest któraś tam kopia z kopii, więc odcienie mogą być zdrowo zachwiane, ale wygląda mi to na czerwone tło.

Napisano
W dniu 24.09.2022 o 08:07, Sedco Express napisał:

Brandenburg C.I lub Alb.B.I, lub Aviatik B.I ? 

Hansa Brandenburg B.I nr 276.15 zbudowany w Fischamend

276.15.png

Napisano
W dniu 24.09.2022 o 08:09, Sedco Express napisał:

Brandenburg C.I, Alb. B.I, Aviatik B.I ?

Hansa Brandenburg C.I nr 429.46 zbudowany na licencji w firmie Phonix.

Napisano
7 godzin temu, Spirit of Warsaw napisał:

 

1.thumb.png.25649c827efa5006720a69f69023186c.png

Słynna (już) okładka oficjalnego albumu 100. lecia polskiego wojskowego…

Tak jak Kay Franz uważam, że są to Bre XIX z 1>PL z 11.EL.

Okładka książki "Siła nośna" w opisie jest : Bre XIX z 2.PL (Kraków) z 22.EL czyli godło - biała gwiazda na niebieskim tle

To samo zdjęcie w dwóch książkach:

- "Polish Wings 18" - "Breguet 19..." -  B.Belcarz

- "Samolot Breguet XIX" (Typy broni i uzbrojenia 44) - T.J.Kopański

są opisane jako : Bre XIX z 1.PL (Warszawa) z 12.EL - godło - biała gwiazda na czerwonym tle.

Tym samym "osiołkowi w żłobie dano" i każdy może sobie wybrać odpowiadającą mu wersję :-)

Ja wybieram 12.EL a 1.PL

 

 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie