Skocz do zawartości

Gloryfikacja OUN-UPA na Ukrainie


Rekomendowane odpowiedzi

balans (4550 / 62) 2018-01-29 18:39:31

To, w sumie, niemal możliwie, że nie rozumiesz, co do Ciebie piszę...
Powtórzę, może tym razem?

W Polsce nikt przy zdrowych zmysłach i ilorazie inteligencji powyżej średnio rozwiniętego pantofelka* nie próbuje negować ludobójstwa na Kresach.

Ale przyjmij do wiadomości, że może zanim zaczniesz Ukrainę zmieniać, warto by było w naszym grajdołku posprzątać. I wszelkiej maści oderwanych od rzeczywistości i historii zutylizować...



* przepraszam pantofelki i podobne....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Przepraszam, że wcinam się ze swoimi trzema groszami, ale Człowieku skąd u ciebie takie krwawe zamiary względem, tak niewielkiej liczebnie mniejszości kulturowej?
A tak na poważnie, to naszych neofaszystów należy reedukować, zmieniać, nawracać, zachęcać do zmiany przekonań. Karanie, wsadzanie do kryminału nic nie da, wyjdą gorsi niż byli wcześniej. Należy znaleźć przyczynę ich zachowań i leczyć.

Inna sprawa, to prawa człowieka, prawo do posiadania własnych przekonań, wolność słowa itp, czy te prawa faszystów nie obejmują?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje trzy grosiki : Wobec czcicieli hitleryzmu i komunizmu należy zastosować metody hitlerowskie i komunistyczne - poddać śledztwu z ,,pedicurem ,,podskubywaniem gęsi" ,,Koniem Andersa ,,huśtawką" i ,konwejerem, a jak już się poprzyznają do wszystkiego co sobie zażyczymy rozstrzelać lub zagazaować (metoda hitlerowców) albo użyć do budów różnych za miseczkę zupki dziennie aż do wykończenia (metoda sowiecka. Tych, co nie będą się chcieli przyznać pilnować by murów aresztu nie opuścili nigdy , chyba że w charakterze zwłok . Wiem, że to co piszę jest okrutne i nieludzkie, a przy tym , na szczęście niemożliwe, ale może choć pierwszy etap....bo leczenie tradycyjnymi metodami jest najlepsze (,,Czy leci z nami pilot").

Co do Ukrainy - należy po prostu wprowadzić wizy i przewlekłą procedurę ich zdobywania,a także ograniczyć wymianę towarową, a Ukraińcy sami szybciutko porządek u siebie zrobią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

les05 (676 / 69) 2018-01-29 22:45:16

Co prawda o osobach o skrzywionej psychice mamy inny wątek, ale...

Jeśli ktoś, mieszka w naszej socjalistycznej Ojczyźnie, należy przyjąć, z definicji, że jeśli nawet został usunięty ze szkoły specjalnej* za brak postępów w nauce, ma świadomość, do czego oba systemy totalitarne doprowadziły. Mam na myśli nazizm/hitleryzm i komunizm w swojej skrajnej wersji.

Siłą rzeczy, osoby takie, jako materiał wybrakowany, nie powinien na równych prawach uczestniczyć w demokracji czy życiu społecznym.

Nie wierzę natomiast, aby czysta edukacja mogła je zmienić. Po prostu. Zostaje nam, tak jak Gruby napisał, reedukacja przez pracę. I to nie jakieś soft zamiatanie chodników, ale 12 godzinne zmiany w zakładach przeróbczych granitu, na przykład.

A demokracja ma to do siebie, że nie jest specjalnie najlepszym z możliwych ustrojów. I przykład choćby I poprawki do konstytucji USA pokazuje, do jakich wybryków i wynaturzeń może doprowadzić.


* przepraszam wszystkie osoby z orzeczeniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti, napisz KONKRETNIE - dlaczego jesteś PRZECIWNY uznaniu UPA za zbrodniarzy na narodzie polskim? Może Twoim zdaniem za mało wymordowali Polaków i to w najbardziej okrutny sposób?

Tylko nie pieprz mi tu o pantofelkach!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans (4551 / 62) 2018-01-30 18:29:31

Taka prośba- znajdź mój wpis na O., gdzie jestem przeciw karaniu i banderowców, i ich pomiotu.

Co nie zmienia oczywistej oczywistości, że dla Ukraińców, którzy wybierają niepodległy kraj a nie kolejną republikę, nie ma zbyt dużego wyboru do panteonu narodowego.

Na podobnej zasadzie, trwa konflikt np na Łotwie, gdzie Łotysze prowokują mniejszość rosyjską* urządzając marsze Latviešu leģions. Który co prawda był, w sporej części, przymusowy, ale za to walczył z Rosją Radziecką i komunizmem.


* i nie tylko nią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - dalej nie odpowiedziałeś na moje proste pytanie!!!

I jeszcze jedno - skoro Ukraina wybrała wolny kraj", a raczej to CIA wybrała za nich i to za marne 5 mld $, to dlaczego tak masowo emigrują z tej wolności"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty naprawdę czytać ze zrozumieniem nie potrafisz?

Poprosiłem, w odpowiedzi na Twoje dziwne pytanie, abyś:

Taka prośba- znajdź mój wpis na O., gdzie jestem przeciw karaniu i banderowców, i ich pomiotu."


Dwa- nie wiem, czy zauważyłeś, ale Ukraina jest niepodległym państwem od 1991 roku. Ale jeśli masz dowody na udział CIA w Układzie białowieskim"- chętnie poczytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti napisałeś: Ale to może kwestia podejścia i co się w np 10 lat chce osiągnąć. Bo my tym nic, tak naprawdę, nie ugraliśmy. "Tylko poklask i PR."

I jeszcze to:  ciekawości - czy osoby, które uważają, że to-to ma jakiś wymierny sens, mogą mi podać powody i przykłady?
Z naciskiem, że poza PR i kolejnymi drukami sejmowymi to-to coś zmieni na plus. W ostateczności mogą być także przykładem plusy ujemne..."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ewidentnie więc bronisz neo-banderowców, bo jesteś przeciwny penalizacji tego kultu w naszym kraju! A ja się pytam dlaczego?

A odnośnie udziału CIA w organizowaniu faszystowskiego puczu na Ukrainie przeciwko legalnej władzy [bo o tym pisałem], to nawet kowboje się do tego przyznali. Inna sprawa, że już po wojnie to USRael obalił w podobny sposób rządy w ok. 50 krajach na całym świecie. W kilku przypadkach niestety z naszym udziałem. Tyle tylko, że my z tego powodu ponosimy tylko straty, bo zero zysków. A oni zarabiają miliardy na handlu bronią, no i sprzedają nam tą broń i ruski skroplony gaz jako swój, po paskarskich cenach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirakocza: o i dlaczego ambasador Izraela w Ukrainie nie krzyczy aj,waj ????? banderowcy równo rżneli i wydawali Żydów......"

~-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Aby było ciekawiej" - to Ukraińcy byli często strażnikami w NIEMIECKICH obozach zagłady i jakoś Izrael nie domaga się od nich odszkodowania!

Aby było jeszcze ciekawiej, to w latach 70-tych miałem okazję poznać starszego już wtedy człowieka [bardzo inteligentny - pisywał artykuły do Życia Warszawy"], który w czasie wojny mieszkał w pobliżu Obozu na Majdanku. I od niego dowiedziałem się, że tego obozu pilnowali też litewscy strażnicy.
Jak wspominał - nosili na czapkach litewską Pogoń".
Dlaczego więc Izrael się nie domaga od Litwinów odszkodowania, tylko od Polski?!

Jeżeli wszyscy mają teraz wszystkim płacić odszkodowania [amerykańscy Żydzi i Izrael wycenili nas na 65 mld $], to może ktoś i nam coś zapłaci za te krzywdy jakie ponieśliśmy w czasie II WW ?

Na ten przykład taka UPA-ina [przed faszystowskim puczem - Ukraina], bo mają za co!!! O Niemcach już nie wspominając...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, jak nie wiadomo o co chodzi - to jak zawsze chodzi o nasze pieniądze...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/media-wiekszosc-w-knesecie-popiera-uznanie-ustawy-o-ipn-za-negowanie-holokaustu/5y7m0kg


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 18:16 01-02-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premier Ukrainy: Nie chcemy konfliktu z Polską

Kijów nie jest zainteresowany konfliktem z Warszawą - oświadczył w piątek premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman, komentując nowelizację ustawy o polskim Instytucie Pamięci Narodowej, która przewiduje karanie m.in. za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów.

Ukraina nie jest nastawiona na zaostrzanie stosunków między państwami partnerami, między przyjaciółmi i uważam, że istnieje wiele delikatnych kwestii, których może nie należy podnosić, by nie tworzyć okazji do konfliktów" - powiedział Hrojsman w rozmowie z dziennikarzami.

Szef rządu zaznaczył, że Ukraina sama będzie decydowała o swoich bohaterach i zaapelował, by w relacjach z Polską patrzeć w przyszłość.

Widzicie, w jaki sposób cały świat zareagował na te ustawy. Chcę podkreślić, że my, Ukraińcy, sami uporamy się ze swoimi bohaterami i własną historią. Jestem głęboko przekonany, że nie powinniśmy żyć tym, co było dawniej, lecz tym, co możemy zrobić razem" - podkreślił Hrojsman.

W czwartek Senat RP przyjął nowelizację ustawy o IPN, w której znalazły się przepisy mające umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów oraz ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką.
W nowelizacji zapisano definicję takich zbrodni. Są to czyny popełnione przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1925-1950, polegające na stosowaniu przemocy, terroru lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostek lub grup ludności". Wskazano również, że taką zbrodnią był udział ukraińskich nacjonalistów w eksterminacji Żydów i popełnione przez nich ludobójstwo na obywatelach II RP na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

http://fakty.interia.pl/swiat/news-premier-ukrainy-nie-chcemy-konfliktu-z-polska,nId,2517652
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pies im mordę lizał! Niech się trzymają od nas z daleka, bo dość nas już kosztowali, a teraz gryzą rękę, która ich żywi...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-nacjonalisci-pikietowali-przed-polskimi-placowkami-dyplomatycznymi/f3v2ygy


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 19:11 05-02-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiarakocza ,szacun za uprawianie tak ciężkiej profesji , ja profesjonalnie zajmuję się pisaniem programów na obrabiarki CNC , więc jak cię już zmęczy pasanie wieprzy to może pomyśl o takiej pracy, cisza , ciepło, nie śmierdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dialog po Ukraińsku...
http://wiadomosci.wp.pl/byly-minister-obrony-ukrainy-ostrzega-ponad-milion-ukraincow-moze-chwycic-za-kopie-6217366961669761a


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 14:19 06-02-2018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kużmiuk był w 2013 roku jednym ze 148 ukraińskich deputowanych z Komunistycznej Partii Ukrainy i Partii Regionów prezydenta Wiktora Janukowycza, którzy zaapelowali w liście do ówczesnej marszałek Sejmu Ewy Kopacz o uznanie tragedii wołyńskiej za ludobójstwo popełnione na Polakach przez nacjonalistów z Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA)."

No comment...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie