Jump to content
Sign in to follow this  
Leuthen

Ukraina: Pochowano 27 polskich żołnierzy, którzy polegli w walkach pod Lwowem we wrześniu 1939 roku

Recommended Posts

Pal licho...

Dobrze, że przy tej okazji nie było Apelu... gorzej, jeśli faktycznie powiedział słowo w słowo \"różnych wiar chrześcijańskich, ale jednej Rzeczypospolitej, a byli wśród nich Polacy, Huculi i Ukraińcy."

PS Zwłaszcza, że spośród prawie 200 żołnierzy udało się kilkunastu zidentyfikować...

Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 10:27 26-11-2016

bjar_1
znając trochę historię oraz na podstawie obserwacji rzeczywistości muszę z przykrością stwierdzić,że odpowiednio kierowana propaganda skierowana na 'odpowiednią' grupę zdziała to, co było zamierzone;
jak masz jakieś zastrzeżenia odnośnie czyjegoś stanu psychicznego - zgłoś odpowiednim 'czynnikom'... i nie 'polytykuj' , bo to chyba/na szczęście nie jest wątek ani strona do tego przeznaczona a czyjeś poglądy 'polytyczne' w najmniejszym stopniu kogokolwiek powinny interesować, no chyba,że jesteś agitatorem jedynej mającej monopol na prawdę opcji...

Żadnej opcji agitatorem nie jestem. Dyndają mi zarówno prawi jak i lewi jak i centralni. Ty jeśli wierzysz w propagandę sukcesu uprawianą przez obecnie miłościwie nam panujących to twoja sprawa.

nie, mi też to dynda i powiewa; mam dość polityki, pseudo-dziennikarzy lewicowych,prawicowych,liberalnych i innych typów robiących ludziom sieczkę z mózgu;
nie zaśmiecajmy wątków polityką...

Hm......napisze krótko i bez politycznej agitacji....od roku mamy przywracaną polskość....w każdej dziedzinie życia.....czy to coś złego ???? Może czas najwyższy przestać się wstydzić tej polskości, obojętnie w jakim wykonaniu to przywracanie następuje.....

cyt. R. Dmowski Wielki naród (..) musi nosić wysoko sztandar swej wiary. Musi go nosić tym wyżej w chwilach, w których władze jego państwa nie noszą go dość wysoko, i musi go dzierżyć tym mocniej, im wyraźniejsze są dążności do wytrącenia mu go z ręki."

Odnajdywanie szczatków NASZYCH żołnierzy, i ich godny pochówek (w asyscie władz, warty zołnierskiej itp.) jest moim zdaniem przejawem polskości, szacunku do ich ofiary z zycia....przez tyle dziesięcioleci spoczywali bezimienni, zapomniani, a czasami odnosze wrażenie że nawet iepotrzebni"...

Wszystko co polskie jest moje: niczego wyrzec się nie mogę! Wolno mi być dumnym z tego, co w Polsce jest wielkie, ale muszę przyjąć i upokorzenie, które spada na naród za to co jest w nim marne Roman Dmowski Myśli nowoczesnego Polaka"
Też Dmowski, ale bardziej na czasie.

Wirakocza napisał:
od roku mamy przywracaną polskość".

A tak spytam - przez ostatnie 27 lat ktoś nam ową polskość kradł albo zabierał, względnie germanizował/rusyfikował, ewentualnie deptał Biało-Czerwoną albo godło państwowe?

Zamawiający pięć piw mogą już robić to z uśmiechem na ustach, to chyba o to mu biegało?

Panie i Panowie....
Może, chociaż i dla odmiany, w tym wątku by bez bałaganu?

PS Fala- ale masz świadomość, że istnienie cuda o nazwie salut rzymski" w czasach antycznych jest więcej niż dyskusyjne? Co więcej, wielce możliwe, że to żabojady wymyśliły...

Leuthen.....czytasz w moich myślach....liczyły się tylko europejskie,korporacyjne,kolesiowskie interesy. Polskość, patriotyzm, Ojczyzna były beeee....nie ja wymyśliłem mochera, polskiego kartofla, czy polskiego ksenofobia....zobacz jak drugi już rok przebiegło Święto 11listopada.....a nawet to przez ostatnie lata potrafili rozpierdzielić, sprowadzić do burdy chuligańskiej.....o budce wartowniczej nie wspomnę ::::PPPP

A ja mam zawsze trochę mieszane uczucia kiedy słyszę o takich ekshumacjach. Pełna zgoda jeżeli szczątki spoczywają pod przysłowiowymi porzeczkami, w nieoznaczonym miejscu... Ale jeżeli mamy np. leśną mogiłę, to ktoś ich już przecież pochował, i po co to zmieniać?

Sobiepan - miejsce szczątków ludzkich jest na cmentarzach, a nie w lasach ;) Obecnie obowiązuje nas ustawa z dnia 28 marca 1933 r. o grobach i cmentarzach wojennych" - http://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.1933.039.0000311,ustawa-o-grobach-i-cmentarzach-wojennych.html

Bjar, ale mamy rok 2016
http://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2015.126.0000935,ustawa-o-zmianie-ustawy-o-cmentarzach-i-chowaniu-zmarlych-ustawy-o-grobach-i-cmentarzach-wojennych-oraz-ustawy-o-instytucie-pamieci-narodowej-komisji-scigania-zbrodni-przeciwko-narodowi-polskiemu.html