Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol.3


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 362
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ale co tu komentować zdjęcie z ks700 skoro przedstawia ono tylko szyb sięgający 50m w dół.
Nie ma tunelu, a pociąg jest tam zasypany. 50m w dół! CUDA
A nawet gdyby był tunel to wlot do niego musiałby być chyba w innym województwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie więcej szczegółów o „złotym pociągu”. W rozmowie z nami Piotr Koper, jeden ze znalazców „złotego pociągu” powiedział, że na przyszły tydzień została zaplanowana konferencja prasowa. Ma być na niej ujawnione więcej niż dotychczas szczegółów sprawy, która od prawie trzech tygodni jest w centrum uwagi całego świata.

– Na konferencję chcemy zaprosić Tadeusza Słowikowskiego, który sprawą ukrytego przez Niemców pociągu na terenie Wałbrzycha zajmuje się od dawna. To właśnie od niego po raz pierwszy usłyszałem o tej historii – mówi Piotr Koper. – Potwierdzam, że poszukiwania rozpoczęliśmy od słynnego 65 km linii kolejowej z Wrocławia do Wałbrzycha, ale dalszy przebieg prac był prowadzony już w oparciu o nasze dokumenty, ustalenia i relacje świadków. Tadeuszowi Słowikowskiemu należą się jednak podziękowania i uznanie, bo dla wyjaśnienia tej tajemnicy zrobił bardzo wiele.

Piotr Koper odniósł się również do współpracy, a raczej obecnie jej braku pomiędzy znalazcami oraz władzami miasta i województwa. Nie zaproszono ich np. na rozmowy z przebywającymi w Wałbrzychu przedstawicielami Wojska Polskiego, którym mogliby udzielić cennych wskazówek dotyczących miejsca ukrycia cennego znaleziska. "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam nadzieje ze wiadomosc Panstwa znajdzie w dobrym zdrowiu I szlag nikogo jeszcze nie trafil od goraczki zlota :)
Ktos sie pytal o georadar KS 700 I specyfikacje. Tutak jest the model na Youtube z fajna muzyczka dolaczona:)
https://www.youtube.com/watch?v=_M9euuudUUs
Specyfikacje sa dziecinnie proste. 1 osoba moze to niesc. Wazy ok 7kg. zasieg 100 % do 30 metrow ..40 metrow to normalnie nie powinien miec problemow. Do 60 Metrow jesli ziemia nie za twarda. Na ALibaba jest do sprzedarzy taki za ok 17 000 dolarow (USD ). Nie wiem czy portale polskie to pokaza ale tutaj w Kanadzie w 30 sekund znalazlem co gdzie I jak I za ile z tym Radarem. zastosowanie radaru glownie jest do znajdowania BUNKROW, PIWNIC, SZYBOW, POMIESZCZEN podziemnych , Jaskin itp. Wierzyc mi sie nie chce ( chyba ze stan polskiego wojska jest tragikomoczny ) aby nie mieli 17 000 USD na zakup. To juz bylyby jaja I wstyd. Takie uzadzenie TO JA !! sobie moge jutro kupic. Rany boskie co sie w Polsce dzieje? Przeciez czytaja ten portal zgroza ogarnia jak ci experci" rzadowi maja nasrane w pale. A tak na marginesie. Dlaczego na karzdym zdjeciu z policja widzy tych samy 2 palantow z napisem POLICJA? ....ten grubasek I hudzina?...to tylko 2 znalezli do zdjecia?...
Jak cos potrzeba to podajcie a przetlumacze dla was z angielskiego bez problem. ( a teraz musze wykumac jak tu polskie literki znalezc na klawiaturze :) )...
Milego poszukiwania...
p.s.
Ja mam Garrett 2500 GTI z pelnym wyposazeniem. Tym moglbym w jedno popoludnie przejsc nat miejscem gdzie then pociag ma byc I bedac olbrzymia masa metalowa jestem pewien ze moglbym miec strzala na skanerze a the clowny od tygodni nie potrafia z rzadu wyslac JEDNEJ OSOBY ?? jezu...tragikomedia...bic w worde I patrzec czy rowno puchnie a nie pozwalac tym kretynom do wladzy sie dobierac. Trzeba ludzi czyny a nie pier.olenia glupot wybierac kochany kraju..
teraz buzka duza...
czekam z ciekawoscia na dalsze nowosci!....W przyszlym roku wakacje w polsce gwarantowane na poszukiwanie skarbow...
hmmm...ktos powinien nakrecic PAN SAMOCHODZIK I GOLDEN TRAIN!
choroba..czas na polskieg Indiana Jones.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajania i wróżby :-)
Na Uczniowskiej wykopem biegła wąskotorówka i zaraz skręcała w prawo do zakładu przemysłowego. Widać ją na mapie, którą wrzucił Sonic. To całkiem ślepy strzał.
Ciekawsza jest ta wskazana linia w kierunku Książa.
Ale i tak najciekawszy 65-y kilometr.

Szkoda mózgów na takie dywagacje, zakładam, że poszukiwacze kolejki dawno to zweryfikowali negatywnie w terenie. A jeśli nie, to te wasze całe poszukiwania są do niczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuki, Sonicsquad i Czeluść brawo odnaleźliście pociąg. Wskazany przez was wąwóz na 61km jest jedynym miejscem które spełnia opisane przez odkrywców parametry:
- po zasypaniu pociąg może być 50-70m pod ziemią (mówili że w najgłębszym miejscu jest 70m pod ziemią)
- jak był odkryty to tory były na poziomie obecnego torowiska (nie ma problemu nachylenia terenu)
- mógł być ślepą bocznicą
- między lasem a zabudowaniami czeluść wskazał nawet resztki piasku które mogły być użyte do zasypania (tylko piasek minimalizuje efekt osiadania terenu)

Na 100% pociąg nie stoi na 65 kilometrze, tam robi się przedstawienie dla publiki. Prawdziwy rekonesans musiał być na 61km stąd ten na 65km trwał tylko 15min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z georadaru należy interpretować tak:
- podziałka z lewej strony to głębokość, ale nie w dół tylko wgłąb lądu w pozycji poziomej czyli np wgłąb góry
- kolory to nie warstwy ziemi tylko wysokość/głębokość w pozycji pionowej
- zdjęcie jest zrobione nad pociągiem i nie pokazuje szybu tylko przekrój poziomy jakiejś warstwy na poziomie gdzie znajduje się pociąg (przekrój poziomy przykładowo na 55m)


Brak legendy opisującej kolory ale np. czerwony to <5m, żółty <10m, zielony <15m, jasnoniebieski <20m, ciemnoniebieski <25m itd. oczywiście przykładowo, czyli kolory określają stromość terenu. W tym momencie zdjęcie pasuje do koncepcji, że pociąg stał na bocznicy w wąwozie i go zasypano. Świadczy o tym duży przyrost wysokości w bliskości pociągu (kolor ciemnoniebieski)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwania złotego pociągu". Dariusz Bohatkiewicz: coś tam jest na pewno
4 września 2015, 20:47
- Coś tam jest na pewno - powiedział w Po przecinku" w TVP Info Dariusz Bohatkiewicz, dziennikarz Panoramy", który dotarł do mężczyzn twierdzących, że znaleźli złoty pociąg" w okolicy Wałbrzycha. Dla niego najważniejszą informacją jest, że pociąg został zakopany. - Proszę sobie wyobrazić wielką polanę i wzgórze. Tam, gdzie kończy się las, jest skarpa, a na dole są stare podkłady kolejowe, które prowadzą do lasu, jakby do wnętrza tej skarpy - opowiedział dziennikarz.

Widziałem chyba zdjęcie tych podkładów na niemieckiej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzegam że nie znam niemieckiego i nie mam pojęcia czy chodzi o NASZ pociag czy o jakiś inny.
Ale znalazłem to przez przypadek i proszę o wyrozumiałość jeśli nie odnosi się to do tematu.
Może się pomylilem

http://www.ostwall-reisen.de/?Geheimnisse_und_Forschungen:Panzerzug_mit_300_t_Gold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie