Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol.3


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 362
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tez uwazam ze 65 km to sciema. Jakby tam zakopywali to by przeciez wiedzieli wszyscy mieszkancy okolicznych domów.

Odnosnie 61 kilometra
Taka mysl mi sie urodziła ... Popatrzcie sobie na mape ORTO na geoportalu. Pytanie : dlaczego drzewa tam gdzie zaznaczylem strzalkami maja inny odcien ?
(kto nie wierzy : http://mapy.geoportal.gov.pl/imap/?gpmap=gp0&actions=acShowWgButtonPanel_kraj_ORTO )

Jakby byly nasadzone pozniej czy co. Dodatkowo fragment mapki z lat 30 ... jakis wawozik tam widac ... wystarczylo poszerzyc, i dalej moze byl fragment tunelu ktory wysadzono i calosc pozamiatano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na LIDAR na ten wąwozik o którym pisze zuki w poście z 2015-09-04 12:42:47 i wydaje mi się, że on nadal istnieje. Na archiwalnej mapie wąwóz kończy się drogą polną(?) idącą w kierunku południowo-wschodnim. Ta droga to chyba obecna działka geodezyjna nr 83.

Także nie wygląda na zasypany. Poza tym wg mnie za mało miejsca na zrobienie bocznicy kolejowej żeby skład wjechał pod takim kątem pod jakim idzie wąwóz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie