Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol.3


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 362
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
- Jako znalazcy oświadczamy, że dokonaliśmy prawnego zgłoszenia znalezienia „złotego pociągu”. Posiadamy niezbite dowody na jego istnienie. To nie my rozpętaliśmy wrzawę medialną - powiedzieli w rozmowie z „Panoramą” TVP2 Piotr Koper i Andreas Richter, którzy twierdzą, że znaleźli „złoty pociąg” w okolicy Wałbrzycha. Według nich, to pancerny skład, którego odkrycia dokonali w oparciu o własną wiedzę i umiejętności.

Reporter „Panoramy” TVP2 Dariusz Bohatkiewicz przekazał, że znalazcy pociągu - Piotr Koper i Andreas Richter - początkowo w ogóle nie chcieli rozmawiać z mediami, ponieważ obawiają się o własne życie. Zdecydowali się jednak wypowiedzieć przed kamerą Telewizji Polskiej. Warunkiem było przedstawienie oświadczenia przygotowanego przez ich prawników.

Mają sponsorów

- Jako znalazcy pancernego pociągu z czasów II wojny światowej oświadczamy, że dokonaliśmy prawnego zgłoszenia znaleziska (...). Posiadamy niezbite dowody na jego istnienie. Wrzawa medialna wokół pociągu została rozpętana nie przez nas, ale z powodu wycieku dokumentów - oświadczyli. Jak zaznaczyli, mają sponsorów, którzy zainwestują pieniądze w badania miejsca, w którym jest pociąg i w jego wydobycie. - Nigdy nie warunkowaliśmy wskazania miejsca, gdzie znajduje się pociąg, od otrzymania znaleźnego, gdyż należy się nam ono z mocy ustawy. Uważamy, że pociąg powinien zostać na Dolnym Śląsku jako bezprecedensowa atrakcja turystyczna - powiedział Piotr Koper.

Dodał, że w ustaleniu miejsca, gdzie znajduje się pociąg, użyli własnej wiedzy i umiejętności. Jak zaznaczył, nikt z władz Wałbrzycha nie kontaktował się z nimi w tej sprawie.

Pełna treść oświadczenia Andreasa Richtera i Piotra Kopera:

My jako znalazcy pancernego pociągu z czasów II wojny światowej, Andreas Richter, Piotr Koper oświadczamy, iż dokonaliśmy prawnego zgłoszenia znaleziska do instytucji państwa polskiego oraz do precyzyjnego wskazania miejsca jego odkrycia przy udziale władz miasta Wałbrzycha oraz policji, z czego zostały sporządzone notatki służbowe. Posiadamy niezbite dowody na jego istnienie. Wrzawa medialna wokół „złotego pociągu” została rozpętana nie przez nas, znalazców, lecz z powodu wycieku poufnych dokumentów, które były złożone w urzędach państwa. Prokuratura została poinformowana o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie. Zarzuty kierowane pod naszym adresem w mediach związane z ogromnymi kosztami wydobycia pociągu i obciążeniem nimi państwa są bezpodstawne, ponieważ posiadamy sponsorów, którzy zainwestują swoje pieniądze w to przedsięwzięcie nie obciążając nimi państwowej kasy. Również badania gruntu celem potwierdzenia lub zabezpieczenia istnienia znaleziska możemy wykonać z własnych środków i własnym sprzętem. Nigdy nie warunkowaliśmy ujawnienia miejsca, gdzie znajduje się pociąg, od otrzymania znaleźnego, gdyż znaleźne w wysokości 10 proc. Wartości znaleziska należy się nam z mocy ustawy. Znaczną część znaleźnego postanowiliśmy zainwestować w stworzenie muzeum powstałego specjalnie dla tego odkrycia. Jednocześnie uważamy, że pociąg powinien zostać na Dolnym Śląsku jako bezprecedensowa atrakcja turystyczna. Od dnia 18 sierpnia, od kiedy złożyliśmy dokumenty do prezydenta miasta Wałbrzycha, nikt się z nami nie kontaktował w tej sprawie, ani urząd wojewody dolnośląskiego, ani prezydent miasta Wałbrzycha. Przy typowaniu miejsca znaleziska posługiwaliśmy się własną zdobytą wiedzą, opierając się o zeznania własnych świadków, oraz wykorzystując własny sprzęt i jego możliwości.


http://www.tvp.info/21500975/posiadamy-niezbite-dowody-na-istnienie-zlotego-pociagu-oswiadczenie-znalazcow-dla-panoramy-tvp2


Jest też i film.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się robić bardzo ciekawie. Panowie znalazcy bardzo konkretni, wiarygodni i gadają z sensem oraz przekonaniem. Oczywiście forumowe clowny i śmieszki dalej będą się wszędzie doszukiwać ściemy i darmowej reklamy regionu" darmowej reklamy firmy" cokolwiek to miałoby znaczyć.
A się wszystkie śmieszki po$rają niebawem, jeszcze trochę. Znawcy, wszyscy najmądrzejsi. Mają internet i wydaje im się, że zdobyli cały świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morello, ja wyrażam opinię i dlatego daję czytelnikowi możliwość użycia rozumu i prawo wyboru.
Byłem w wytypowanym miejscu kopę lat temu, zadawałem pytania na które nie umiano mi odpowiedzieć. Moim zdaniem układ terenu jest doskonale czytelny do dziś. Cóż, każdy szuka po uważaniu lub według wiary w cuda. Uważam że najwyższy czas coś znaleźć, choćby aby udowodnić że legendy mają ziarno prawdy. A legend jest wiele. Do znudzenia powtarzam: jest różnica między gapić się a zobaczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra weźcie znawcy" sie już przymknijcie bo między innymi przez was robi się kongo i bałagan bo mieszacie ludziom w głowach. Siedzicie tylko przed komputerami, grzebiecie w internecie i jesteście specjalistami" w każdej dziedzinie. A sprzętu i jego możliwości, jaki stosowali Panowie znacie tylko legend i z obrazków a tu nagle mądrości jakbyście go co najmniej konstruowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie gadanie jest bez sensu. Nie ma co się licytować kto ma dłuższą parówkę i kto ma teraz rację. Najwazniejsze jest to, że sprawa ruszyła mocno z miejsca i jest szansa, że szybko dowiemy się co i jak. Jak będzie sponsoring to jest szansa, że cała sprawa zostanie nagrana i wyemitowana. Po cichu liczę że to któraś z dużych ogolnoświatowych stacji pojęłą się sponsoringu i wydobycia (np. Discovery).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że czasami na prawdę poważni ludzi, duże i znane nazwiska pierdzieliły z takim przekonaniem, że na pewno nic nie ma. Nic a nic, fantazja, legenda. Szkoda tylko, że opierając swoją wiedzę na stronach internetowych i programach tv. Takie zupełnie bezsensowne pierdzielenie, żeby tylko się wypowiedzieć, żeby pokazać jaki to jestem mundry"
Wstyd..

Mam nadzieje, że teraz się skończą wszechobecne wypowiedzi pseudo znawców. Panowie odkrywcy postąpili bardzo, ale to bardzo dobrze, że ujawnili się przed kamerami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matrix14xxx pisał wyżej o utracie zapału. Może coś w tym jest. Chłopaki poświęcili lata na szukanie, sprawdzanie i rozmowy, teraz okazuje się, że mimo że nic nie znaleźli i stwierdzili że to legenda. Teraz okazuje się, że to może być fakt. Myślę, że może być do ciężkie do przyjęcia. Nie dziw się sceptykom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktyk mnie uprzedzil i zadal pytanie - nie ma odczytu georadaru, ktore pokazuje zloty pociag" jest zdjecie obrazujace przekroj szybu.
I tu kolejne pytanie.
Skoro odkrywcy rzekomo wspomnieli o tym ze pociag zostal zasypany, a nie ukryty w tunelu, to jakim prawem jest tam szyb?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy? Kto mamy? Wy? My? Nic nie macie i nikt wam niczego nie da, bo znając życie tłumy pseudo poszukiwaczy rzuciłby się z łopatami jak wściekłe małpy i każdy dłubałby tam na własną rękę. To jest chyba najzwyczajniej w świecie logiczne.

A to co mają Panowie znalazcy to jest zupełnie inna kwestia. Jestem przekonany, że mają dużo więcej konkretnych i rzeczowych dowodów niż te które zostały opublikowane w sieci, jeśli w ogóle można to nazwać dowodami. Jestem on tym przekonany, i wcale nie muszę tego widzieć i dotykać łapami żeby w to uwierzyć. Wystarczy że widzę trud i zaangażowanie tych Panów, aby byli dla mnie wiarygodni.

Nie jestem ypowym polakiem" malkontentem, który uważa że wszyscy chcą go okłamać i wszyscy chcą go okraść. A wszystko wokół to uknuta intryga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

exik zgadzam się i proponuję żeby koledzy forumowicze wrzucali w ten wątek jedynie kolejne doniesienia w tym temacie, ewentualnie wyniki jakiś swoich małych śledztw a nie zaśmiecali wątku głupimi uwagami, zdjęciami z demotywatorów i ciągłym malkontenctwem w temacie. Przyjmijmy że temat jest poważny, że jakiś pociąg został zlokalizowany i próbujmy wybiec z informacjami o miejscu ukrycia przed szary tłum. I mała uwaga dla kolegów forumowiczów z dłuższym stażem - wysyp nowicjuszy na forum może i został pobudzony informacją o pociągu ale myśle że w większości sa to ludzie którzy mocno interesują sie kwestią poszukiwań, odkryć i zgłębiania tajemnic przeszłości a obecny temnat jedynie zmotywował ich do rejestracji na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego taktyk nie trzeba być jakimś wybitnym poszukiwaczem, by zauważyć, że znalazcy walczą o swoje, a skarb państwa chce ich wykolegować.
Panowie zgłosili znalezisko zaangażowali prawnika, nagle w mediach wrzawa, potem chichy śmichy, nie tylko w tv, ale i na portalach społecznych, włącznie z tym forum.
Następnie TV podaje jakoby się rzekli znaleźnego, jeszcze inna pani z telewizji podaje, że nasze prawo nie jest przystosowane do wypłaty tak dużego znaleźnego i takowe tym Panom nie przysługuje :)
Po czym Panowie znalazcy lub tez ich prawnicy robią wymyk, jakoby nielegalnie wyciek dokument zgłoszeniowy o odkryciu do mediów.
Miało to na celu pokazanie opinii społecznej, że taki dokument istnieje i że został złożony. To miało mówić władzy, że nie będzie podziału zdobyczy" bez udziałów Pana Piotra Koper i Andreas Richtera.
Pomimo tego smutni panowie rządu nadal ich olewali(jak słyszymy z wypowiedzi znalazców)nikt się z nimi nie kontaktował od czasów złożenia powiadomienia o odkryciu pociągu, co za tym idzie, ano to że smutni panowie zaangażowali wojsko i inne instytucje, by na własną rękę odkopać pociąg i nie dzielić się z Panem Piotrem Koper i Andreas Richterem.
Znalazcy widząc co się dzieje, że zostają odsunięci na oczny tor" wykonali niebezpieczny krok, a więc wystąpili publicznie, żeby nie było wątpliwości komu należy się znaleźne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morello napisał:
Jeszcze nie tak dawno moja wypowiedź, że są georadary co mają zasięg 70 metrów została skrytykowana... mówiłem, że wyczytałem w internecie, że istnieją georadary nowej generacji...
Tak to prawda, tyle że potem się z tego wycofałeś, pomimo tego, że ja poparłem, że takowe są, a w Polsce, aż dwa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie