Skocz do zawartości

Pociąg z diamentami znaleziony pod Wałbrzychem? Niewykluczone! vol.3


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie spokojnie! Sceptycy i optymiści być muszą - czasami jedni czy drudzy przeginają!

Wcześniej pisałem, że panowie odkrywcy podeszli do tematu jak nikt wcześniej - sformalizowali zgłoszenie poprzez prawników. To rodziło nadzieję, że sprawa jest poważna i realna.
Oczywiście jak zwykle to bywa sypie się etap administracji" itd. o czym też pisałem.

Mam przeświadczenie, że faceci zdawali sobie sprawę, że jeżeli od początku do końca nie zorganizują w największym możliwym zakresie proces od odkrycia do wydobycia to cała ta historia zostanie zniszczona przez administrację"(procedury, przewlekłość, brak kompetencji, brak kasy, strach o stołki...).

Teraz twierdzą, że mają plan odkrycia, wydobycia, sponsorów. Wiedzieli, że administracja" może tylko przeszkadzać...Jeżeli to wszystko jest realne (oj może sceptyczny jestem? he he) to jeszcze bardziej realna jest ta cała akcja odkrycia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 362
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie wiem czy pamietacie moj wczesniejszy wpis. Dziwilem sie ze z uwagi na opieszalosc wladz i dezinformacje Ci Panowie sie jeszcze nie ujawnili. No i dzis to zrobili. Tyle tylko ze to juz niczego nie zmieni. Nie ma zadnej woli politycznej odkopania skladu ! Panstwo polskie nie chce nikomu nadepnac na odcisk i nie zamierza odkopac skladu i jego zawartosci. Panowie znalazcy moga miec zajeb... biznesplan, sponsorow, sprzet... i co ? I nic. Za kilka dni Wojewoda wyda swoje oswiadczenie ze MON i nie wykryl zadnych anomalii i w zwiazku z niklymi szansami na sukces nie bedzie sie ta sprawa dluzej zajmowal. Panowie znalazcy uwiklaja sie w wieloletnie procesy o prawa do eksploracji stanowiska, i nikt im takiej zgody nigdy nie udzieli. W starciu z Panstwem Polskim" zwyciezca moze byc niestety tylko jeden !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano...jar - dzialka 126/131 (z praktyki własnej..czesto spotykam - numery dzialki maja obiekty militarne")z dojazdem dz. 775/1.....dojazd i ew miejsce pod późniejsza bocznicę dla prac związanych z obiektami Ksiaz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i macie swoja odpowiedz czy bedzie jakas akcja wydobywcza czy nie ! Dla mnie jakos to oczywiste

10-minutowy rekonesans wojska

Dziś w miejscu, gdzie może znajdować się złoty pociąg" odbył się 10-minutowy rekonesans wojska. Miejsce obejrzało piętnastu wojskowych, głównie oficerów. Żołnierze dokładnie sprawdzali skarpę wzdłuż 65 kilometra trasy kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry.

To był ten rekonesans ogólny, by wskazać miejsce, by wskazać teren, w jaki sposób on jest ukształtowany i w jaki sposób jest on porośnięty. Panowie oficerowie uzyskali te informacje, które chcieli na tym etapie i zaplanują, bądź nie, jakieś działania - mówi Tomasz Smolarz, wojewoda dolnośląski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rzesz Ty....... W jakim posr... kraju czlowiek zyje :-(


Tajemniczy rekonesans

Żołnierze w drodze do Wałbrzycha, termin akcji tajemnicą. Chodzi o bezpieczeństwo a nie skarby"
Żołnierze... czytaj dalej »
- Na miejscu obecny jest pan wojewoda. W rekonesansie bierze udział grupa żołnierzy - informuje Marta Libner z biura prasowego urzędu wojewódzkiego. O szczegółach działań mówić jednak nie chce.
Wody w usta nabrało też MON. - Wszelkich informacji na ten temat udziela prezydent Wałbrzycha - powiedział w rozmowie z nami Jacek Sońta, rzecznik MON.

Co na to prezydent Roman Szełemej? - Przedstawiciel Ten na popołudnie zaplanował spotkanie z dziennikarzami.

Wiadomo, że rekonesans ma trwać jeden dzień. Do jego przeprowadzenia nie użyto specjalistycznego sprzętu, a jedynie map i długopisów. - Teren był sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa i ewentualnego zagrożenia dla osób, które chciałyby tu przyjść - mówił wcześniej Radiu Wrocław" Tomasz Smolarz, wojewoda dolnośląski.

Wizyta" odbywała się w ramach tzw. specjalistycznych usług wojskowych". To oznacza, że organ który wnioskował o udział żołnierzy we wstępnym rekonesansie będzie musiał zapłacić m.in. za nocleg i diety żołnierzy. Czytaj więcej na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Morello ! A w jaki to sposob mozna ocenic czy jest niebezpieczenstwo czy nie w ciagu 10min ???? No odpowiedz mi !!! Z olowkiem w reku to sobie mozna w nosie podlubac !!! Przeciez tu chodzi i niebezpieczenstwo pod kontem ewentualnych min wiec taki spacerek 10min to wiesz co daje ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fot. Radio ZET/Tomek Jankowski
Żołnierze dotarli do Wałbrzycha i byli już w miejscu, gdzie ma być ukryty słynny pancerny pociąg. Rekonesans trwał około... 10 minut. Odkrywcy natomiast podzielili się grafiką z badania georadarem. Czy w tym miejscu ukryty jest złoty pociąg"?

W rekonesansie wzięło udział 15 żołnierzy, wojewoda, przedstawiciele straży i policji. Grupa przez kilka minut przedzierała się przez chaszcze, po czym żołnierze zrobili kilka zdjęć, chwilę podyskutowali i odjechali.

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Zloty-pociag-Gdzie-jest-Grafika-georadar-NOWE-FAKTY-00010557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morello... ile masz lat ? Ja na pewno troche wiecej, zapewniam Cie :-) I zapewniam Cie ze dosyc wnikliwie sledze cala ta sprawe z punktu widzenia tzw. wladz". Sledze scene polityczna od wielu lat i jestem w stanie wyczuc intencje instytucji. A te jakie sa w tej sprawie kazdy widzi. Czy Ty na prawde wierzysz ze wladze dopuszcza to stanowiska prywatne firmy i sponsorow ??? No czlowieku, mozemy sie zalozyc bo ja niewiele tutaj ryzykuje !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii uszczegółowienia: rozumiem, że obecnie mówimy już konkretnie o lokalizacji przy US, ul. Uczniowska? I to jest lokalizacja wizytowana dziś przez wojsko, potwierdzona przez - jak sami się nazywają - odkrywców?
Koledzy pokazujecie jeszcze parę postów wyżej okolice Lubiechowa, parę kilometrów dalej, więc chciałbym doprecyzować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie