Jump to content

Agencja Mienia wojskowego sprzedaje wagon pociągu pancernego


piokot20

Recommended Posts

Woodhaven ten z tego wątku http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=652976#1725118 to kompletnie inny wagon , na dodatek osoba która go pokazała nie była zainteresowana napisać gdzie on się wala . Jest to 3 wagon jaki istnieje w naszym kraju z wagonów 2 osiowych pancernych zbudowanych w okresie 20 lecia międzywojennego. Jeden stoi w Poznaniu , drugi jest ofertą agencji mienia wojskowego - Choć ja tego nie mogę pojąć że wojsko ani żadna placówka np: MBP lub MWP nie poprosi o przekazanie tego eksponatu do zbiorów, w dodatku są pod tą sąmą agendą wojsko", toż to rare !! na miejscu MBP walczył bym o ten wagon bo 2 lub 3 wagony pancerne podobnych typów po remoncie stojące spięte na odcinku toru to hicior! . Jak to zniknie to se to ne wrati.
Link to comment
Share on other sites

W AMW ktoś upadł na głowę, że wywalił taką cenę - 51 tys. netto + 23% = 62700zł. Do tego transport ,załadunek i rozładunek, wyrównanie terenu wywiezienie gruzu i obsiane trawą to kolejne 12 tys. więc razem to jakieś 75 tys. zł. za taka kasę to można kupić jakąś inną ciekawszą zabawkę. AMW powinno za symboliczna złotówkę przekazać to do któregoś z muzeów a nie szukać łosia bo takiego nie znajdzie.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ten sam , cena widać trochę spadła ale i tak 15 tys plus 23 % Vat to na starcie 3,5 tys plus jeszcze koszta posprzątania terenu to razem wyjdzie już 20 tys. O kosztach zabrania nie wspomnę bo bez dzwigu zapomnijmy o załadunku i feler to to że delikwent który kupi ma jak w banku że wagonu nie będzie mógł sprzedać za granicę bo z duża dozą prawdopodobieństwa za pewnie już go wpisano do rejestru zabytków.
Link to comment
Share on other sites

Niestety, wagon wciąż nie jest wpisany do rejestru zabytków. Mimo że żyjemy w dzikim kraju to jednak dziwi mnie że resort obrony chce sprzedać drugi (bo o trzecim jakoś cicho się zrobiło??) znany w Polsce wagon pancerny (nie liczę panzertriebwagena z okresu II wojny).
Albo powinien stać w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, albo w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, albo w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu obok pierwszego wagonu.
Porypany kraj.
Link to comment
Share on other sites

Ależ o co Ci chodzi? Właśnie w takim kraju żyjemy i nic się nie zmienia, to my tutaj mamy ułudę dbania o zabytkowe przedmioty maszyny urządzenia i budowle obracając się w swoim środowisku,a tak naprawdę weź przeanalizuj choć ostatnie przykłady:wagony na Helu, XIX wieczny schron we Wrocławiu, standardem w Polsce jest i będzie rozpieprzanie zabytków w drobny mak i granie wszystkim na nosie przez rozpieprzajacych ,chyba że ktoś solidnie za jakąś sprawę tego typu beknie to może się to skończy,a tak...w tym przypadku sprawa w rękach wojska: generałowie robili sobie zdjęcia przy ft17 z Afganu bo był popularny dorobiło się ładną legendę i wszyscy błyszczeli w mediach i było fajnie, wagon jest brzydki,nie można nim jeździć na defiladę to niech go złomiarz kupi i rozbierze sobie...
Link to comment
Share on other sites

Chodzi oto aby znalazł się w którymś z muzeów. O to mogą wnioskować kustosze do AMW lub ministra. A że nie chcą bo mało medialne i szkoda kasy na transport to inna sprawa.Oczywiście również każdy szanujący" się złomiarz też ich ol..eje ponieważ tam jest może z 8 (osiem) ton metalu reszta to płyty betonowe i spróchniałe dechy.Czyli coś z 5,5 tys minus koszty palenia - no i resztę kosztów z transportem itd...Więc gra nie warta świeczki...
Link to comment
Share on other sites

a może zrobić jakąś akcje mającą na celu nagłośnienie tego to powinno trafić do Poznania już jest 1 taki super by wyglądały można by zrobić zbiórkę na remont np linie sms ja bym posłał pewnie inni też może ktoś z was ma doświadczenie w tego typu akcjach
Link to comment
Share on other sites

Pewnie będzie ponownie wystawione bo i za tą cenę nie widzę nabywcy...
Paskudna pazerność AMW bo będą woleli sprzedać za cenę złomu niż gdzieś przekazać. Przejęli 70 lat temu za darmo, grosza nie wyłożono na utrzymanie a zarobku się szuka.
Link to comment
Share on other sites

No i wagon pancerny został sprzedany. Jedyna pociecha jest taka, że nabywcą nie jest firma złomiarska.
Jak się dowiedziałem - informacja pochodzi z Narodowego Instytutu Dziedzictwa - nowym właścicielem wagonu będzie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej.
T.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information