Skocz do zawartości
  • 0

złoty kamień


karol999

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

A ,po czym twierdzisz że to coś wartościowego.?
Chłopaki chcą pomóc ,to normalne ,a prawda jest okrutna,jeśli masz toto tyle czasu co piszesz,to dlaczego sam nie sprawdziłeś?
Idz do złotnika ,niech toto potraktuje ,,wodą królewską,, i będziesz na bank pewny.
A tak normalnie ,zwykły odpad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karol999 - prosty test z plomieniem - jesli w stopie jest miedz, zabarwi plomien na zielonkawo, poza tym po silnym podgrzaniu cos by sie utlenilo albo nadtopilo. A zlota w ten sposob nie zepsujesz.
A czy to wogole jest metal, da sie zarysowac nożem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek66 pytam po czym to stwierdził ponieważ byłem ciekawy po czym a z Ciebie bije jakas agresja z niewiadomego powodu. theurge tak da się zarysować nożem.Do złotnika się wybieram ale nie dziś więc pytam na forum ponieważ podobno zostało stworzone właśnie do tego celu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do romek 66 a gdzie ja napisałem ,że to coś wartościowego bo złoty nie oznacza yu od razu złota tylko kolor złoty a jaki odpad wg Ciebie skoro tak twierdzisz to pewnie wiesz co mówisz a ja właśnie tego chce się dowiedzieć Może podzielisz się wiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbyt piękne, by było tak łatwo. To nie jest regularna bryła. Trzeba zastosować dokładny pomiar objętości - najlepiej wrzucić do menzurki z wodą i sprawdzić ile cieczy przybyło", zważyć dokładnie i policzyć gęstość materiału. Nie da to pewnego wyniku, ale nie sądzę, by ktoś wytwarzając taki odpad" dążył do wyprodukowania stopu o kolorze i gęstości złota.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samorodki z Polsce - oczywscie. Góry Złote, Złoty Stok, Góry Opawskie, Złotoryja, poto Złotucha itd...
Największy samorodek złota Gór Opawskich, który ważył 1,78 kg, znaleziono w trakcie drążenia w XVI w. chodnika odwadniającego kopalnie Głuchołaz . Obecnie kopacze w Górach Kaczawskich znajduja neiduze.. kilkugramowe samorodki.
Z pirytem to nie ma nic wspolnego, najlepiej do rozpoznania zastosowac metody chemiczne albo rzeczywiscie pojsc do złotnika i woda królewska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie