Jump to content

alex_2013

Forum members
 • Posts

  828
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by alex_2013

 1. Patrząc po kształcie może być poźnośredniowieczny, zrob elektrolize tych zwłok i zobaczymy
 2. Prosze o ID wyszly razem
 3. Mam zagwozdkę :) może pomożecie.. z tylu zupelnie płaska, zero możliwości montażu
 4. bardzo fajny wątek i fajny duży, ważny temat który ginie w warszawskich korkach formoza zajmujesz sie bliżej bitwą raszyńska? Mieszkam w okolicy
 5. Na oko wygląda na produkt spod ręki człowieka- czytelne fale odbicia,z drugiej strony wygląda jak rdzeń ze sladami odłupków,po jednym boku retuszowany jak skrobacz, półprodukt być może. Raczej nie naturalny
 6. Ten młotek nie ale pozostałe tak X-XI wiek i jeden z XV
 7. Patrząc na to jedno foto większość z X-XI w
 8. Na oko dwa czekamy z X wieku , jeden z XV daj lepsze foto z boku- osady toporów to wydatkuje i podam typologie.Jesli chciałbyś do muzeum oddać ten XV wieczny zapraszam na priv dostaniesz potwierdzenie przekazania.
 9. chociażby po to geniuszu" by miec skalę wielkości porównawczej? Wstałes lewą nogą?
 10. Prosze o ID, z jakiego okresu mniej wiecej
 11. Panie Taktyk" akurat marketing to twoja słaba strona:) obawiam sie za lada moment nie sprzedasz juz nawet papieru toaletowego:)/ może zamiast publikowac schematy opublikujesz pan wyrok sądu w sprawie sprzedaży URD klientowi? Wyrok w sprawie panu zalozonej, którą żes pan przegral i jest ona ponoc na etapie windykacji komorniczej zwrotu zasadzonych pieniedzy,ktore ześ pan przyjał za URD sprzedając ten bubel klientowi. Ustosunkuj sie pan do tych niusów lepiej oficjalnie tu.
 12. Żeby było jasne- od 22 lat kopie z wykrywaczem i zaczynałem z klozetowcem. Co byście nie napisali z bólu d... to my i tak wiemy swoje- to pierwsze badania Grunwaldu faktyczne w historii a nasze rzeczy są już na zawsze w muzeum.Możesz mnie nazywać chłopem pańszczyźnianym, możesz się podniecać swoim śmiesznym muzeum" w piwnicy pełnym złomu z 2 wojny. Miej swoje rzeczy i swoje nazwisko w państwowym muzeum które kojarzy każdy Polak- wtedy może otworzysz oczy i zrozumiesz o czym mowie. Tym kończę tą jałową rozmowę w tym piekiełku zazdrości. Pozdrawiam.
 13. Poziom dyskusji i złośliwości denny. Ból du..py i tyle.Każdy z Was co tak psioczy na wchodzenie z d.. archeo sam by zasuwał tam z jęzorem do pasa gdyby tylko dostał szanse. Na szczęscie są tam sami fantastyczni pasjonaci , którzy robią coś wspólnie dla Muzeum bez zazdrosci i żadnych wycieczek wobec siebie. A z Waszych wynurzen mielismy wieczorami ubaw czytając ten shit. Atylla- taka jest polityka, tam są sprawdzeni i przesiani ludzie od 2014 Ci sami- Ci którzy mieli wyniki. Kazdy z nich to jest już historia Grunwaldu - i wielu rzeczy które tam znalezli, które są juz po konserwacji w Muzeum. Myśle , ze przespaliście temat i wasz pociąg odjechał bez Was. Nie ma co wylewać żalu, trzeba poszukac transportu w innym kierunku. Pozdrawiam
 14. Atylla z całym szacunkiem ale posiadanie wolnego czasu nie wystarcza by kopać pod Grunwaldem.Trzeba być fachowcem i mieć dorobek z 3-4 ostatnich sezonów tam.Znalezc np 20-30 militariów dla Muzeum na polu bitwy.Z całym szacunkiem ale nabór był w 2014 było wtedy myśleć.Pozdr.
 15. Torba a swoją drogą publikowanie czyjegoś wizerunku w tym kontekście bez zgody chyba jest nie zgodne z prawem. Nie wiem jak z regulaminem Odkrywcy. Proponowałbym ostrożność na przyszłość w używaniu cudzego wizerunku do ukazywania lansu.
 16. hahahaha niezle się ubawiłem czytając Wasz dupościsk :) bo mnie pare dni teraz tu nie było:) A więc zasmucę Was mówiąc, że te badania jednak mają sens jak mówi Bartek - chociażby już wyznaczając linię początkową bitwy w zupełnie innym miejscu niż dotychczas sądzono. Co do skupisk grotów ect. właśnie one mówią nam o teatrze działan wojennych- wyzbierano owszem wszystko co sie dało po bitwie ale rownomiernie co do nasilenia walk wszedzie:) tam gdzie się więcej działo na pewno zostało więcej. Atylla teren jest tak przeszukany, że doświadczony człowiek jak ja ma na godzine około 15 sygnałów żelaza do kopania:) teren jest prawie dziewiczy jesli chodzi o żelazo w ziemi. Co do tych deusów lanserskich to przynajmniej Ci co ich używają umieją kopać żelazo od dużego gwoździa w góre a nie tylko guziki kolorowe. Co do lanserskich zdjęc- to nie był zjazd celebrytów tylko ludzi cięzko pracujących.I często kopiących do zachodu słońca by zrobić jak najwiecej.Ja przez tydzień schudłem 4 kg. SZA.MAN- nic Ci sie nie utleniło :) Darujcie sobie te żałosne spamy :) nawet jeśli praca ograniczyłaby się do pozyskania zabytków dla Muzeum to jest to niezmiernie ważne i priorytetowe! Muzeum wielkiej bitwy europejskiego średniowiecza musi mieć wystawę wielką i okazałą swoich wydobytych zabytków a nie to co jest. Mam nadzieje ze za 20 lat jak tam pojade to zobacze ekspozycję podobna do działu średniowiecze" Muzeum Wojska Polskiego i to dla mnie priorytet. Pozdrawiam:)
 17. Super dobre rady. Stańcie oko w oko z problemem tam na miejscu, gdy nawet nie do końca wiadomo gdzie ta bitwa faktycznie była, jej główny teatr. Szukanie mogił to jak z igłą w stogu siana. Wyszło kilkanaście grotów, topór typ IX odmiana Głoska chyba i inne zabytki również spoza kontekstu.Zabytki zabytkami , każda sztuka ważna do wyposażenia Muzeum ale nie mniej ważne jest wykluczenie kolejnych działek z teatru bitwy poprzez brak jakichkolwiek militariów- wyznaczanie zasięgu zdarzenia. Żmudne kopanie wszystkich setek sygnałów żelaza od gwoździa w górę do zajęcie czasochłonne i wymagające cierpliwości. Bjar co do kg gwoździ i dwóch grotów- część zabytków po konserwacji jest już na ekspozycji, zapraszam do odwiedzenia Muzeum- ilośc porównywalna z poprzednimi zabytkami od lat 70 tych- a jeszcze masa rzeczy z bitwy czeka na przygotowanie do wystawienia, Pozdrawiam.
 18. Brzęczek daj ludziom żyć nadzieją:) wystarczy że zamiast złotego pociągu będzie tam jakieś archiwum dystryktu- nie wiem jak Wam ale mi to styknie:)
×
×
 • Create New...

Important Information