Skocz do zawartości

Katastrofy i wypadki lotnicze


Rekomendowane odpowiedzi

Już miesiąc..

Major Robert Jeł został pochowany w Gliwicach 18 lipca.

Podczas uroczystości pogrzebowych, które miały miejsce w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach, zebrali się generałowie Sił Powietrznych na czele z gen. W. Kukułą oraz oficerowie i podchorążowie, których śp. mjr Robert szkolił.

W homilii ks. kpt. Błażej Woszczek przywołał osobiste spotkania i rozmowy ze śp. ppłk. Robertem. Przed pogrzebem, rozmawiał z jego kolegami i przyjaciółmi, którzy dali piękne świadectwo o Jego życiu religijnym, rodzinnym i zawodowym.

Rodzina nie informowała wcześniej o miejscu i dacie pogrzebu. Pośmiertnie został awansowany na stopień podpułkownika.

https://www.tiktok.com/@krzysiekhalla/video/7393424973815123232

Można jeszcze można obejrzeć Roberta Jeła jako podchorążego, studenta V roku WSOSP z roku 2009 r. (z dniem 1 października 2018 r. uczelnia przyjęła nazwę Lotnicza Akademia Wojskowa ) w filmie telewizji Trwam Piloci. Biało-czerwoni z Dęblina – film dokumentalny, 45 min.

4.thumb.jpg.30df54b4d2f4a31678283ac71fb3bc9d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2024 o 14:27, Spirit of Warsaw napisał:

Po 5 tygodniach przymusowego uziemienia po zainstniałej katastrofie, od paru dni Bieliki wróciły na loty. Niestety podopowiada to, że przyczyna leżała tam, gdzie każdy,  kto widział filmy z tragicznego lotu, zapewne sobie pomyślał.

edit:

W tej samej minucie, w której napisałem i wysłałem powyższy tekst, ukazała się wzmianka na portalu lotniczym. Ależ przypadek - to nie ja jestem jej autorem ;)

https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/jest-zgoda-na-loty-bielikow

M.

Edytowane przez beaviso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie