Skocz do zawartości

Żołnierze Wyklęci post scriptum


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie Moderatorzy , Szanowni Użytkownicy !

Zastanawiam się za co ja dostałem ostrzeżenie, a Martian kartkę , podczas gdy sprawca całego zamieszania uchodzi po raz kolejny bezkarnie ? Za to, że zwracam typowi uwagę, że jego wpisy nigdy nic nie wnoszą do dyskusji , są chamskie i powodują tylko zamykanie wątku - co jak widać na załączonym obrazku - Cairo przecież za pośrednictwem Panów Moderatorów osiągnął to , czego chciał - wątek został zablokowany.

Panowie Moderatorzy ! Czy Wy nie umiecie zdobyć się na odrobinę wysiłku intelektualnego , połączonego z chłodną analizą wpisów, a tylko umiecie wątki blokować ( to jest wyraz waszej nieudolności i bezradności) - forum zaś schodzi na psy - jeżeli wolicie mieć za użytkowników tylko facetów pokroju acera, Cairo i Jacka to wasz wybór , bo przecież wasze forum.

Oświadczam Panom , że to mój ostatni wpis tutaj , bo szkoda mi czasu i energii na dalsze produkowanie się na forum, którego moderatorzy nie są w stanie utrzymać dyskusji na poziomie zbliżonym choć do naukowego i wyraźnie faworyzują kilku użytkowników charakteryzujących się niskim, wręcz żenującym poziomem wiedzy historycznej i oględnie rzecz ujmując dużą dawką agresji w stosunku do pojęć, wartości i ludzi wartości te szanujących, które to wartości wasze forum powinno chyba chronić i rozwijać, ale jak już napisałem - to wasze forum i wasz wybór - ja to forum opuszczam namawiając do tego pozostałych kolegów i jednocześnie proszę p. moderatorów o usunięcie moich wszystkich wpisów.

Wszystkim kolegom serdecznie dziękuje za słowa wsparcia oraz udział w dyskusji , kolegom adwersarzom tylko za udział w dyskusji i życzę wszystkiego dobrego . Trzem wymienionym panom - pupilom moderacji oraz samej moderacji nie dziękuję i niczego dobrego nie życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G. Rychu,

prześpij się, przemyśl i pisz dalej!

Nie piszesz dla moderatorów i troli, w co wierzę, piszesz dla prawdy, a przecież ona jest najciekawsza!

To jest, naprawdę fajne forum, czytane również przez najmłodszych.

Dla prawdy warto być niezłomnym (również bez /").

Pamiętaj, kropla drąży skałę!

Bądź wierny!

Pozdrawiam

p-l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rychu dziękuję za przesłanie mi twojej wiadomości i jestem troszeczkę zdziwiony twoją decyzją , co nie oznacza ze nie rozumiem twego zbulwersowania i pewnej złości [ mam nadzieję ze przejściowej] wniosłeś bardzo spory wkład wiedzy historycznej w te forum , dając dla wielu czytelników dość spore zródło informacji [również i dla mnie choć do najmłodszych wiekiem już nie należę ].Liczy się to co wiesz o historii i to że chcesz się tą wiedzą z innymi podzielić, a to jest dość ważne w dzisiejszych czasach [bo w dobie dzisiejszej pogoni za kasą nikt już niczego nie robi za darmo ani społecznie] i takie prowokujące posty innych użytkowników olej , bo z tego lewoskrętnego skrętu na pewno ich nie wyprostujesz .
Przemyśl to wszystko czy warto i czy nie zbyt pochopnie jest to tak zostawić?
Pozdrawiam Darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mam mieszane uczucia", bo ten Gościu mnie tu kiedyś publicznie obraził, a moderatorzy nie zareagowali - od tej pory tylko sporadycznie się tu udzielam i to tylko na zasadzie jak mnie coś bardzo zbulwersuje".
Moje mieszane uczucia" to trochę tak, jak w tym dowcipie o facecie, który właśnie się dowiedział, że jego teściowa wpadła w przepaść, tyle że razem z najnowszym modelem Mercedesa...

A ponieważ w zamkniętym już wątku On pozwolił sobie na ocenę alansa", na co zresztą wtedy nie odpisałem, to teraz skorzystam z okazji:

Gruby Rycho reprezentuje tu na forum takie XIX-wieczne pojmowanie naszej historii. Historia w Jego wydaniu jest bardzo jednostronna, taka czarno-biała", a taka niestety nie była. Nasza historia w Jego wydaniu ma [podobnie jak to było w czasach komuny] bardziej wymiar ideologiczny, niż pozytywistyczny. To było dobre w czasach gdy byliśmy zdominowani przez innych, ale nie współcześnie, bo ileż można walczyć z komuną, której już od dawna nie ma...

Ja tam Grubego Rycha osobiście nie lubię, ale nie odmawiam Mu: dużej wiedzy, inteligencji i patriotyzmu. W jakimś sensie więc Jego odejście z tego forum, które to forum ma również ambicje około-historyczne, będzie wymierną stratą dla tego forum.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo popieram Balansa, z tą róznicą że specjalnych strat to nie widzę. Tutaj w zasadzie każdy kto pisze inaczej niż podoba się to grupce (żeby nie powiedzieć złośliwie klice) reprezentantów jedynie słusznej, na nowo odkrytej i prawdziwej wersji historii" jest obrzucany kalumniami i groźbami. Tak też kończą się róby przywoływania niewygodnych faktów z historii, nawet opisanych w pamiętnikach bohaterów.
Jak niektóre fakty nie pasują do teorii - tym gorzej dla takich faktów.

Szkoda że IPN na swojej stronie internetowej nie otworzył forum - tam niektórzy mogliby się zrealizować non stop 24/7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co acer, naprawdę chłopie daruj sobie. Są jakieś granice. Ten wątek nie dotyczy ani IPN-u, ani reprezentantów jedynie słusznej historii. Gruby Rycho rezygnuje z forum zwracając uwagę na pewien problem tego forum, z którym moderatorzy najwyraźniej sobie nie radzą.

Od pewnego czasu obserwuję ciągle ten sam spektakl. Pojawia się wątek czy to o wyklętych, czy o Żydach, relacjach polsko-rosyjskich, polskich zbrodniach czy obozach koncentracyjnych. Zaczyna się jakaś dyskusja w miarę merytoryczna i to wszystko trwa do czasu, aż zacznie się chamska pyskówka. Dowalanie sobie nawzajem, obrzucanie epitetami. I jak przyjrzeć się temu bliżej, prym wiedzie kilku osobników. Aż przykro patrzeć i czytać. Strach się odezwać, bo napisałby człowiek co o tym wszystkim myśli, ale zaraz jeden z drugim dołożą. Nerwy puszczą, coś się odpisze i kartonik gotowy.
Ja rozumiem, że być może dodaje to kolorytu" dyskusji i jest cool, ale rzeczywiście nic nie wnosi do dyskusji. Zaniża poziom forum. Ja zazwyczaj już wtedy omijam taki wątek z daleka. A szkoda, bo oprócz tanków i armatek są jeszcze inne ciekawe tematy. A temat najnowszej historii Polski to ciągle przedmiot dyskusji i dociekań historyków i warto w tym uczestniczyć.
Panowie moderatorzy. Mimo wszystko zadajcie sobie trochę trudu i w tych drażliwych wątkach spróbujcie odróżnić trollów i prowokatorów od ludzi którzy rzeczywiście próbują coś przekazać. Ucinajcie kłótnie w zarzewiu, a nie po kilkukrotnej wymianie inwektyw, gdy dyskusja schodzi na noże, delikatnym: panowie fora wam się nie pogibały?"
To chyba nie o to chodzi?
Dziwi mnie np. brak reakcji modów na ciągłe obrzucanie inwektywami instytucji IPN-u. Przecież jest to instytucja rządowa, składająca się z ludzi o wysokim poziomie wykształcenia i wiedzy historycznej. Powołanym przez Sejm ogromną większością głosów, a więc mającym silne umocowanie konstytucyjne. Tam pracują historycy posługujący się rzetelną wiedzą a nie plotami. Tak jak za obelgi pod adresem urzędującego Premiera czy Prezydenta (chociaż to goście nie z mojej bajki) należą się kartoniki, tak samo powinno być w odniesieniu do chociażby takiego organu jak IPN. Za słówka jacka1962 (sorry kolego jacku ale muszę to napisać) pod adresem IPN - gnojnik" należy się karton i tyle.
To tylko niektóre z uwag.
Kolego Gruby Rycho przemyśl jeszcze sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domilud, bez obrazy ale to ty sobie daruj.

Forum jest prywatne, modowie robią jak uważają i jak uważa właściciel forum - jak kogoś zblokują to ten ktoś nie pisze - proste

nie żaden spektakl tylko niestety polityka. Owszem jest merytorycznie", dopóki ktoś inny poza merytorystami" nie zacznie pisać że nie uważa poglądu merytorystów" za słuszny. Wtedy i owszem jatka gotowa.

A najlepiej byłoby żeby wszystkie zdania była takie same jak u merytorystów". Na szczęście prędzej będą blokady dostępu niż coś takiego się stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do IPN - to nie jest jakiś wyjątek, który jest poza dyskusją. Po drugie jako że jest instytucją państwową na jego utrzymanie płacą podatnicy czyli społeczeństwo, a temu akurat to raczej trudno usta zamknać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy któryś z was kiedyś pomyślał czasami żeby sobie pewne utarczki słowne odpuścić ? bo widzę ze acer i balans brakuje jeszcze jacka zamiast podziękować za udział w dyskusjach i zachęcić kolegę do zmiany decyzji by pozostał ,bo z kim będziecie wymieniali teraz swoje poglądy historyczne i doświadczenia życiowe [jak kto woli w sprzeczkach czasami ostrych, bo kłótniami bym tego nie nazwał]nadal próbują wbijać przysłowiową szpilę, a to nic pozytywnego. Zauważcie że to my użytkownicy decydujemy o powadze i poziomie tego forum nie moderacja ,oni tylko wykonują swoją pracę raz lepiej raz gorzej każdy ma dobre i złe dni [ może ja aż tak wiele nowego nie wniosłem ale Wy wypisaliście dość pokażne ilości wątków i postów i szkoda by było gdyby Rycho tak sobie odszedł jakiś szacunek koledze się należy] nie wiem co tu się dzieje i gdzie się podział shadowN bo od dłuższego czasu tez go nie widać a gościu ma dość sporą wiedze.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo zgadzam się z Tobą Rychu, jednak z małym wyjątkiem, którym jest Twoja rezygnacja z pisania na forum. Takim zachowaniem ucieszysz tylko forumowych trolli , którzy zostaną i nadawać będą kształt forum. Dowiesz się od nich, że Polacy byli współwinnymi holokaustu, że „Wyklęci” to bandziory, że kampania wrześniowa trwała 3 dni. Znajdziesz i takie, że Ukraina jako państwo powstała w XVI w a AK to stonka. Nie mówiąc już, że IPN to gnojownik. Takie i wiele innych „gienialnych” przykładów wisi po dziś dzień w forumowych wpisach na Odkrywcy. Nadmieniałem już wielokroć, że wiele z nich posiada znamiona przestępstwa, którymi ostatnio zajmuje się ABW. Myślę , że tak jak ja, tak wielu userów Odkrywcy woli czytać Twoje, pisane świetną polszczyzną , nie pozbawione humoru i do tego niesamowicie celne historycznie komentarze, niż „pierdzielenie o Chopinie w towarzyskich” jak pewien moderator... o rybkach z fontanny i dziewojach w potrzebie i tanim winie... Takie jego pisane na poziomie podstawówki lub przedszkola… Daj małpie brzytwę i ofiary będą po obu stronach…
Widać, że któryś z moderatorów nie sprostał swej funkcji i własnemu ego! Nie zagłębił się w treść a zastosował odpowiedzialność zbiorową i dołączył swą małostkowość … Miast wypierdzielić trolla- rozdzielił po swym uważaniu kartony niewinnym… Jeśli koledze moderatorowi coś nie świta, to może można mu wyjaśnić….
Ja do czasu gdy się sytuacja nie wyjaśni lub nie dadzą mi czerwonej zaprzestaje pisać w jakimkolwiek dziale a jedynie czytać będę.
Dostawałem już -po, dwie, trzy kartki za jeden wpis, tak po uważaniu byłych i obecnych moderów , więc wolę być ostrożnym i do czasu wyjaśnienia sytuacji wolę czytać niż pisać … Jak i wiele osób które przestały się udzielać na forum. Z podobnych przyczyn…
Pozdro Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szokuje tylko bezgraniczna tolerancja moderatorów dla użytkowników pokroju cairo i jacek (ten od hr. Potockiego. To jakieś towarzyskie/rodzinne koligacje? Bo inaczej nie mogę tego pojąć, jak można tolerować wpisy obu panów.

Rychu, nie dawaj satysfakcji sierotom po Gomułce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko Ad Vocem:

1. @dark75 napisał: ...bo widzę ze acer i balans brakuje jeszcze jacka zamiast podziękować za udział w dyskusjach i zachęcić kolegę do zmiany decyzji by pozostał...".

Tyle tylko, że ja napisałem wcześniej, cyt. Ja tam Grubego Rycha osobiście nie lubię, ale nie odmawiam Mu: dużej wiedzy, inteligencji i patriotyzmu. W jakimś sensie więc Jego odejście z tego forum, które to forum ma również ambicje około-historyczne, będzie wymierną stratą dla tego forum".

Jak to się więc ma do tego, co właśnie raczyłeś mi tu w gębę wsadzić"???

2. @Martianie wyraźnie pijesz do mnie, z premedytacją zresztą przeinaczając moje słowa, więc odpowiem: Ideologicznie jesteś bardzo bliski Grubemu Rychowi, tyle tylko, że GR" dysponuje dużą wiedzą na temat tego okresu historii, o którym pisze. A Ty, oprócz ideologii, nie masz żadnej wiedzy na tematy historyczne, a to zasadnicza różnica miedzy Wami. To tak jakby [za przeproszeniem] próbować porównać gwałt w samochodzie od samogwałtu w chodzie"...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ta pora nie dostałem wyjaśnienia za co dostałem kartona bez ostrzeżenia a Rychu ostrzeżenie. Niech się darczyńca pofatyguje i choćby podpisze pod kartką!!! Nigdzie nie widzę w regulaminie forum, by nie można było zwracać uwagi trollom a moderatorom na trolli kiedy sami nie reagują. Nigdzie nie widzę też, że trolle forumowe muszą być tolerowane w imię poprawności politycznej". Jeśli tak ma być to dopiszcie to w regulaminie! I będzie jasne!
Możliwe, że dostałem za słowo wali" użyte w kontekście: capi, śmierdzi lub waniajet. Może moderator który dał kartona nie wie, że to jest takie powiedzenie wali- walić głową w mur" w znaczeniu uderza- uderzać...
A do pozostałych modów pytanko...
Kto wybiera na moderatorów i jakie są tego kryteria, bo choć w większości innych zastrzeżeń, prócz tolerowania trolli nie mam, to niektórzy z łapanki" są żywym przykładem na słuszność powiedzenia, że nie ma gorszego chama niż zrobić z chłopa pana. Taka mała władza a jak wali na dekiel... Może, jeszcze, weźcie jacka1962 na moda i będzie gites majonez.
Nadto przypominam, że na własne życzenie prosiłem o zostawienie kartki przy moim nicku, więc teraz proszę o jej zdjęcie a przy okazji i tej nie słusznie nadanej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups... niepiszącynaforum odpisał;)
Balans!
Dla twojego dobrego samopoczucia, napiszę, że ty masz wiedzę a do tego jeszcze MOC. Normalnie Jedi(czytaj dżedaj) z ciebie!
Balans nie zmuszaj mnie do kopania po twoich forumowych wypowiedziach bo się wstydu znowu najesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że albo wesołek jesteś, lubo, żeś troll forumowy...
Potrafię zrozumieć twoje poglądy, ale nijak nie potrafię pojąć twego zadufania w sobie, co do osądzanie wiedzy innych...
Balans zmusisz mnie do zacytowania twoich słów... i będzie kicha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem otwarty na dyskusję. Na początek proponuję podyskutować na temat koncepcji Rzeczpospolitej Trojga Narodów i tak przy okazji na temat tego herbu...
Ale załóż odrębny wątek, bo w tym już dość OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi Niepiszącynaforum";))) czyli balansie... Piękna idea, ale nie zrozumiana przez ówczesnych ukraińców, - którzy już zostali wykreowani przez K.u.K - a którzy tylko z powodów im znanych nie przyjęli reformy społecznej proponowanej przez Powstańców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie