Skocz do zawartości

2011. Czas Honoru V


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Panie kordzik, daj pan spokój, jak to się ma do wieczności? ;)Naszym problemem aktualnie wcale nie są dawni TW.
A co do ostatniego odcinka to lipa, przeżył chłop wojnę, żonę i syna odnalazł, a tu go pułkownik Popiełuszko zastrzelił. Lipa !! Prędziutko alternatywne zakończenie kręcic !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończenie tragedia, aż browar w kuflu skwaśniał. Włoskie melodramaty klasy B z lat 70 to przy tym majstersztyki kinematografii.

A już cudowne pojawienie się pani aktorki w amerykańskim obozie, pomimo jej wcześniejszego aresztowania przez UB, przebija wszystko. I te oklaski.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńczyk , nie wiem jak inne grupy , ale jeśli braliśmy udział w serialu to chcieliśmy wystąpić z oznaczeniami dywizji którą odtwarzamy. A i historycznie jest to poprawnie.

Lipek - nie wszyscy GIsi byli rekonstruktorami, część to statyści, ale tak z ciekawocśi podaj mi fotki (poza jedną słusznej wagi osobą) otyłych niechlujnie umundurowanych żołnierzy amerykańskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lipek, nie wiem skąd masz informacje o aresztowaniu aktorki przez UB? Ja myślałem, ze to AKowcy lub agenci amerykańscy ja wywieźli z Polski.

Pomimo drobnych uchybień i pomyłek serial oceniam wysoko m.in. ze względu na to, ze nie zakłamuje historii jak to robiło wiele innych wyprodukowanych jeszcze w czasach PRLu.

Co do ostatniego odcinka, to faktycznie pan reżyser mógł się troszkę bardziej wysilić i zrobić to jakoś lepiej, no ale na to już nie mamy wpływu.

@Dunczyk, tu nie chodzi o jakieś mityczne TW" tylko o to jakie realne szkody ten osobnik wyrządził Polakom przebywającym na emigracji w Anglii. Nie wiem jak ty ale ja za kapusiami nie przepadam, no ale to jest tylko i wyłącznie moje osobiste subiektywne odczucie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zachowaj je dla siebie. Co ma Wołoszański do serialu Czas honoru" ? Pozostaje jeszcze jedna kwestia - nie byłem świadkiem wydarzeń, nie mam wystarczającej wiedzy do oceniania jego działalności to powstrzymam się od rzucania kamieniem. A światek polskiej emigracji londyńskiej znam i też za uszami mają sporo, wart Pac pałaca. Nie lubisz Pana Wołoszańskiego powiedz mu to w oczy, sporo jest okazji do spotkania z gościem. Tak anonimowo na forum gdzie zapewne nie nawet nie zagląda to tak ... mało po męsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńczyk, twórcy nie oponowali , to dlaczego mieliśmy używać wielu naszywek? Szczególnie, że po poprzednich seriach wiedzieliśmy ze serial historyczny" to raczej nie był.
1 Dywizja składa i składała się z 3 pułków. Więc WHY NOT?? A przytyczka o banerze albo przemawia przez ciebie dziwna zazdrość nie wiadomo dlaczego i o co, albo masz słabe pojęcie o naszej grupie. Obie wersje są dla mnie małoprawdopodobne.
Ale w razie czego zapraszamy na naszą stronę www.bigredone.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buuuu... Panie past i po co te pochopne wnioski, armia amerykańska to nie moje klimaty to i zazdrościc nie mam czego. Na siłę można z Waszą naszywką oblatac wszystkie teatry działań wojennych, zawsze by się jakiś weteran dywizji znalazł, tylko po co? Taki postronny widz, laik mógłby odnieśc mylne wrażenie o wkładzie 1 dywizji w oswobodzenie Europy, moim skromnym, rekonstruktorskim zdaniem, ciekawiej jest pokazac szeroki wachlarz, niektóre emblematy amerykańskich dywzji są niezwykłe graficznie. Twórcy nie oponowali bo dla nich jankeski piechur to jankeski piechur - sztuka jest sztuka, a reszta mogła należec do Waszej finezji. Ale to była Wasza broszka. Do grupy BRO nie mam nic, żeby wątpliwości nie było. Wyrażam opinię jako widz, który jakoweś pojęcie o pojęciu posiada i który zauważył, że każdy GI w tym serialu był z 1 dywizji. To tyle, nie kontynuujmy już tego tematu bo i po co. Zagraliście, mieliście fun, mam nadzieję. Karawana idzie dalej. Pozdrawiam.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Dunczyk 08:00 27-11-2012
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Dunczyku zrób to sam"! Oczywiście to co mi proponujesz.
Czasy cenzury minęły bezpowrotnie, wiec mi tu nie zabraniaj tego czy owego, bo nie masz na tym forum nic do zabraniania. Jak założysz swoje prywatne forum to będziesz sobie zabraniał i rozkazywał do woli!

Co do agenta Bogusia, to nie jest kwestia lubienia lub nie. To jest kwestia oceny pewnych postaw i zachowań.
Mowa oczywiście o postawach zupełnie obcych TW Rewo" i różnym jego wielbicielom".

Co do jednego masz racje, nie tutaj miejsce na pogaduszki o Boguslawie W. Do tego służy ten watek:

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=411449&sid=116902054327592cc35659aa523190189ce0486114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Past,

Nie wiem czemu się tak unosisz. Napisałem tylko moje prywatne odczucia i spostrzeżenia. Amerykańscy żołnierze w tym serialu byli upozowani na typowych Jankesów, wyluzowanych chłopców z Texasu wiecznie żujących gumę. Rozumiem, że serial był robiony dla szerokiej publiczności, gdzie taki stereotyp US Army obowiązuje. Mnie to jednak raziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A ja się nie zgodzę co do tych biednych analfabetów z LWP. Tępili podziemie tak samo jak UB i KBW (z 1DP im. Tadeusza Kościuszki na czele). Fajtem jest, że podziemie dużo częściej ich rozbrajało i puszczało wolno. Ale jak potyczka to ognia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie