Skocz do zawartości

Stug z MOB.Renowacja rozpoczęta,


Nadwojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Debile z mobu chyba zrozumieli, że lepiej całkiem pozbyć się zabytku, aby nie wywoływał większych problemów i napływających fal krytyki. Pocięte puzle rozejdą się teraz do znajomków, aby było czym przyozdobić garażowe kolekcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No cóż chłopaki się chyba zbytnio napatrzyli na specjalistę z Anglii który ostatnio tnie stuga 3 ausf D na plasterki

mamy chyba właśnie drugą część filmu Głupi i Głupszy ;-))))
https://www.facebook.com/StugIIIAusfDRestoration?hc_location=timeline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a czy w ogóle ktoś z muzeum twierdził, że ten czołg jest rozbierany w celu renowacji...:)
Na niezwykle wypasionej stronie MOB nie ma o tym słowa, czemu się wszyscy czepiacie...chłopaki z MOB robią swoje, nie każdy ma możliwość bawić się w rozbieranie czołgu...!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubię donosicielstwa ale może właśnie pojawił się moment żeby się kolega wars znów wykazał?? w sumie to nie było by donosicielstwo tylko może ratowanie zabytku!! na serio piszę, może ja się nie znam na renowacji,konserwacji ale zdjęć z postępu prac widziało się mnóstwo i jakoś nigdy podobnych działań człowiek nie zaobserwował... ta przyczepka za osobóweczką na zdjęciu jest tak wymowna... no wypisz wymaluj zdjęcie ze skupu złomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Siwy sam byś się ruszył i napisał zawiadomienie, jak widzisz taką palącą potrzebę? Kto ma wiedzę o przestępstwie ten ma społeczny obowiązek zawiadomić organa. Chyba, że się stęskniłeś za legendarnym Warsem? Jak dzieci. :)

Fakt, porządnego zaplecza warsztatowego nie widać w MOB. Robią metodami chałupniczymi, takimi jakie mają. Jak na Panzerfarmie, czy u innych kolekcjonerów w Polsce. To nie Kalifornia ze specjalnie założoną manufakturą Littlefielda do zrobienia Pantery. Ale jeśli już, to nawet z Pantery wycinano pogięte blachy. Tak samo było u Kevina Wheatcroft'a. Proszę sobie poszukać w necie.
Najlepiej byłoby wstawić części z innych rozbitych tego typu pojazdów [PzIV/Stug IV], a nie blachę współczesną. Pytanie, czy MOB ma takie części? Jaki mają plan na StuG-a?

Może raczej powinni wypiaskować, zabezpieczyć antykorozyjnie i pomalować, bo chyba na więcej to ich nie stać?
Pytanie, gdzie oni StuG-a chcą po odbudowie trzymać? Dalej pod chmurką? W stodole, w garażu? Dać komuś w depozyt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak tną. Wycięcie blach w celu nagrzania i wyprostowania na prasie ma sens, pod warunkiem zachowania krawędzi - odpowiednio fachowy operator palnika powinien dać sobie radę. Tak więc - czy ma to sens okaże się, kiedy z powrotem pospawają blachy, bez szczelin i dospawanych krawędzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam się w żadnym razie za eksperta w dziedzinie konserwacji, ale wydaje mi się, że niszczenie oryginalnych spawów można by było usprawiedliwić gdyby celem było odbudowanie pojazdu do stanu fabrycznego ze sprawnym silnikiem i możliwością jazdy. Wtedy kadłub musi przenosić obciążenia.

Jakoś nie wydaje mi się aby w tym wypadku był choć cień szansy na taki wynik.
Czy wiadomo czemu tego ani innych niemieckich wraków nawet nie wypiaskowano i nie pokryto choćby jakimś podkładem antykorozyjnym?
To chyba nie jest wyłącznie kwestia pieniędzy skoro niektóre sowieckie zabytki zostały w ten sposób odnowione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle ze nie rozumie ze tna tylko mam wrazenie ze robia to poprostu na chybil trafil troche tak jakby chciano wyniesc kolosa przez za male dzwi, powstaje pytanie co chca z niego zrobic bo jak pojazd jezdzacy to rekonstrukcja musi byc totalna ale tez nie moze ona polegac na slepym rozbiciu pojazdu na kawalki! Mam ogolnie wrazenie ze w skarzysku dzieje sie bardzo zle, bylem tam w maju i sposob dbania o eksponaty byl chory, pojazdy gnija pod chmurka nie konserwowane -widac to bylo najbardziej po znikajacych gazikach 69, zreszta inne pojazdy (szczegolnie niemieckie) wygladaly jakby ktos chcial zeby zgnily chyba nikt ich nigdy nie konserwowal -leza w trawie lub na zlomie za plotkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim moim poscie zadalem pytanie czy oni maja jakies zaplecze w stylu garaz,hale,wiate,co bedzie kiedy przyjda deszczowe dni co bedzie z tym co juz wyremontowane i wlasnie to mi dalo do myslenia. Panowie wszyscy wiemy ze MOB nie ma doswiadczenia w takich pracach mysle ze nie ma tez funduszy,dokumetacji technicznej i calego zaplecza,wiec propozycja moja jest tak zeby ten zabytek nie ulegl zatraceniu,zniszczeniu moze by sie jakos zorganizowac i nie pisac tylko co widzimy i co myslimy o tej konserawcji ale jakos sie dogadac z MOB i wziac czynny uczial w tym projekcie.A przynajmniej my dzieci ziemi Sietokrzyskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś chyba ze trzy lata temu pytali mi się o części od stuga z resztą identyfikowane na forum,myślę sobie no dobra muzeum fajna sprawa złożą może będzie cieszyć oko zwiedzającego ,ale jak zobaczyłem fotki tego co na placu leży i rdzewieje(nie tylko stug)to zmieniłem zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okejos, może i nie znam się na zabijaniu, ale w takim razie oświeć nas wszystkich jak to się robi na Panzerfarmie. Może jakieś zdjęcia jak powinna wyglądać profesjonalna renowacja pancernych zabawek na przykładzie wymienionych przez Ciebie Stuartów? To byłaby dobra ilustracja do tematu StuGa z MOB.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zajrzec do jednego z nich..... odtworzone wszystko łacznie z instalacja elektryczną w kablach z oplotem.. rurki tam gdzie powinny byc miedziane to miedziane, gdzie stalowe to stalowe.. w srodku mozna w laczkach chodzić....zdjec z prac bez zgody , nie upubliczniam, ale efekt mozna zobaczyc na imprezach gdzie czołgi te sie pojawiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Prace nad Stugiem nabrały tempa, doszły mnie słuchy że Panowie z MOB pojawiają się tu i ówdzie w miejscach gdzie Stugi wydały ostatnie tchnienie, poszukując brakujących elementów żelaznej układanki. W każdym razie trzymam kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie