Skocz do zawartości

Strona Grudzień '70


Rekomendowane odpowiedzi

od dawien dawna karabiny, gaz i pałki, a teraz zamiast tego - zwolnienia ze stanowisk, zmniejszanie etatów, żerowanie na portfelu i wiele innych kruczków..

z drugiej strony każdy silny rząd (nie ważne czy dobry czy nie) - nie mógł sobie pozwolić na nie-stłumienie buntu robotników, bo niejedna rewolucja już świat obracała w ruinę..

obie strony powinny prowadzić dialog w biurze albo gabinecie, a nie na ulicy..
oczywiście korporacje zawsze chciały ugrać jak najwięcej kosztem jednostek, dlatego najczęściej kończyło się zadymą..

Ja krwawego tłumienia buntów nie bronię, ale żaden rząd na pewno bezczynnie nie siedział kiedy wybuchały jakiekolwiek rozruchy..


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora 8total4 11:08 20-12-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !
Dajecie się podpuszczać kol. Cairo i kol. Wariatowi, którzy zawsze robią wszystko by rozmyć niewygodne dla ich ukochanego PRL wątki- zawsze znajdą temat zastępczy do dyskusji i każą wam udowadniać rzeczy oczywiste.

Wątek jest o zbrodni komunistycznej w grudniu 1970 roku a nie o górnikach angielskich !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiu- ukłony za fantazję.

A odnośnie meritum- autor wkleił suchy śnurek, który powinien zostać umieszczony w innym miejscu Forum. Ale doceniając fakt, że Bandolero powściągnął język, a przy okazji uważa się ( prawdopodobnie ) za mocno poszkodowanego przez los i modów, temat wisi w Historii najnowszej.
Co nie zmienia faktu, że dotyczy czegoś innego niż część wpisów, a bicia piany o + i - mamy dość w dwóch innych wątkach, uprzejmie proszę o powściągliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda władza nie lubi jak jej się ludzie buntują. I to zarówno na wchodzie, jak i na zachodzie - i właśnie z tego wzięły się słowa pieśni: A sztandar jego jest czerwony, bo na nim robotnicza krew".

U nas strzelano do robotników, a w demokratycznych USA strzelała Gwardia Narodowa do protestujących przeciwko wojnie w Wietnamie studentów [przed wojną strzelali tam też i do robotników].

Ja jakoś [częściowo] jestem w stanie to zrozumieć, ale wtedy w grudniu 70 władza strzelała nie tylko do tych co palili Komitety, ale w Gdyni władza strzelała też do robotników, którzy szli kładką nad torami do pracy. A to już zbrodnia!
Zbrodnia, za którą powinny polecieć głowy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie ja mam inne zdanie w tym temacie.
U nas rozpatrujemy dzieje naszego kraju jako coś wyjątkowego,robimy to aby dokopać komunie której podobno nie ma już 20 lat.
Ale wy tak naprawdę nie dokopujecie komunie Wy z niej świadomie lub nie robicie prześladowaną.
Komuna strzelała tak ale demokracja też strzelała do niepokornych obywateli.
Przypisujecie komunie jakieś ,,diabelskie,,przymioty ale ten ustrój ma swoich wielbicieli,i w miarę upływu czasu tych wielbicieli przybywa.
I jeśli nie zaczniemy pisać prawdy o tych czasach to komuna wróci,bo komuna to nie jest Policja czy wojsko,to jest kundlizm myślowy który żyje i ma się dobrze i ma coraz więcej wyznawców.Bo za komuny to było tak jak w tym powiedzeniu,,czy się robi czy się leży....oraz co Pan może załatwić.
rob- szesnastu ludzi zostało zastrzelonych przez własną armię w pokojowej manifestacji,żaden żołnierz nie był ranny,podrapany lub pobity.
Zdjęcie rąbiącego toporem drzwi żołnierza przeszło do historii fotografii.
I osoba politycznie odpowiedzialna za to zabójstwo składała kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców w Gdańsku.
Nazywa się Margaret Tchacher-śmieszne czy żałosne.
Pamiętaj relatywizm ma wady, może on dotyczyć i Ciebie i
mnie i pisząc o tzw zbrodniach komuny miej na myśli zbrodnie demokracji
Bankami na zachodzie się nie przejmuj one zostały przejęte przez rządy/czyli tak jak w komunie/ha,ha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co Panowie ja mam inne zdanie w tym temacie.
U nas rozpatrujemy dzieje naszego kraju jako coś wyjątkowego,robimy to aby dokopać komunie której podobno nie ma już 20 lat.


> Komuny w Polsce było raptem niecałe 10 lat - od końca wojny do śmierci Bieruta.

Ale wy tak naprawdę nie dokopujecie komunie Wy z niej świadomie lub nie robicie prześladowaną.
Komuna strzelała tak ale demokracja też strzelała do niepokornych obywateli.

> Moze różnica polega na tym o czym pisałem - chcieli ludzie demokracji to ja mają. Komuny raczej poza jakimiś wyjątkami nikt w tym kraju sobie nie wybierał.


Przypisujecie komunie jakieś ,,diabelskie,,przymioty ale ten ustrój ma swoich wielbicieli,i w miarę upływu czasu tych wielbicieli przybywa.
I jeśli nie zaczniemy pisać prawdy o tych czasach to komuna wróci,bo komuna to nie jest Policja czy wojsko,to jest kundlizm myślowy który żyje i ma się dobrze i ma coraz więcej wyznawców.Bo za komuny to było tak jak w tym powiedzeniu,,czy się robi czy się leży....oraz co Pan może załatwić.

> Komuna to nie kundlizm myślowy - to jeden tylko z elementów komuny. Czym jest komuna to od dawna historycy, politolodzy i socjolodzy wyjaśnili i niew arto szukać jakichś eufemizmów na to co juz jest ustalone


rob- szesnastu ludzi zostało zastrzelonych przez własną armię w pokojowej manifestacji,żaden żołnierz nie był ranny,podrapany lub pobity.
Zdjęcie rąbiącego toporem drzwi żołnierza przeszło do historii fotografii.I osoba politycznie odpowiedzialna za to zabójstwo składała kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców w Gdańsku.
Nazywa się Margaret Tchacher-śmieszne czy żałosne.
Pamiętaj relatywizm ma wady, może on dotyczyć i Ciebie i
mnie i pisząc o tzw zbrodniach komuny miej na myśli zbrodnie demokracji

> Zdaje sie piszemy tu o polskim Grudniu? Nigdzie nie napisałem też że demokracja jest systemem z mojej bajki.


Bankami na zachodzie się nie przejmuj one zostały przejęte przez rządy/czyli tak jak w komunie/ha,ha.
>GDzie? W Niemczech chyba tylko państwo dawało pomoc w zamian za pakiety własnosciowe. w USA byłoby to nie do przyjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisze po gazetach.
Dlatego część banków nie przyjęła pomocy.
Polski Grudzień nie powstał w próżni politycznej,trzeba o tym pamiętać.
Bo jeśli się komuś sprawdza czystość jego kołnierza najpierw trzeba samemu sprawdzić czystość swoich mankietów.
To były takie czasy kiedy pewne sprawy załatwiało się inaczej.I to wszędzie-strzelanie do swoich obywateli nie było monopolem komuny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy tutaj kącik satyryczny stworzyli:) Jeden pisze, że komuny w Polsce było raptem niecałe 10 lat - od końca wojny do śmierci Bieruta". Nie, Kolego, komuna jest tak długo, dopóki komuniści mają wpływ na władzę. Nie chodzi o samo istnienie komunistów w systemie politycznym, lecz o ich potencjał decyzyjny i ekonomiczny. Według mnie komuna w Polsce trwa nadal, skoro na ten przykład niejaki generał" Jaruzelski został konsyliarzem prezydenta Komorowskiego. Drugi z Kolegów (przepraszam, że nie używam innego tytułu, przyjętego w Waszym środowisku, ale nie czuję się upoważniony) dowodzi, że strzelanie do swoich obywateli nie było monopolem komuny", zatem komunizm nie był gorszy od demokracji". Umknęło Ci Kolego, że komuna to system oparty na represji, a więc strzelanie do swoich obywateli" jest jest narzędziem przyjętym w tym systemie za zwyczajny sposób uzyskiwania posłuszeństwa. Mało tego, jest to system, w którym przemoc, bezprawie, złodziejstwo i kłamstwo są jego fundamentami, bez których nie mógłby istnieć. Przemoc państwowa w demokracji" (żeby było jasne- osobiście jestem przeciwnikiem demokracji jako rządom półgłówków) pojawia się sporadycznie i zawsze nosi znamiona nieszczęśliwego wypadku, za który ktoś odpowie karnie. Takiej odpowiedzialności nie ma w komunie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satyrą jest chyba to że ustrój po odwilży ktoś nazywa komunizmem. jakby w Polsce wprowadzili prawdziwy komunizm to tej Polski na mapie nie byłoby już w 45r. gomułka to przecież już ktoś kto nijak w ramach komunizmu sie nie mieścił bo był nacjonalistą za co go zresztą komuniści chcieli podstawić pod ścianą. jaruzelski chyba miał więcej empatii w stronę komunizmu ale ostatecznie republiki wielkiego brata ostatecznie nie zrobił. to zwykły siepacz demoludu jakich było dziesiątki w tym bloku. powtarzam - zjawisko komunizmu jet już dawno zdefiniowane i nie ma nic wspólnego z rojeniami o życiu tegoż w czyichś głowach. to samo co jaruzelski robili prawicowi siepacze w chile nas przykład czy argentynie którym z kolei polscy demokraci" gotowi byli składać całkiem niedawno wyrazy osobistego uznania.
u niemców była odpowiedzialność za zbrodnie wojene? jedną z pierwszych ustaw jaką przegłosował nowo powstały bundestg była ustawa uchylająca skutki denazyfikacji ergo tysiące zbrodniarzy, gestapowców żyje tam nawet po dziś dzień na tłustych emeryturkach. Dawni oficerowie tajnych służb tworzyli nowe - nawet sami to wymusili na adenauerze. Kto stworzył Bundeswehre jak nie dawni oficerowie Hitlera? W usa dziesiątki prominentnych nazistów tworzyło programy naukowe. Więc przestańmy mówić że w Polsce wyjątkowo nastąpiła jakaś hybryda komuno-demokratyczna bo takie procesy bywały już gdzie indziej a to że w polsce nie osądzono jeszcze ludzi którzy ewidentnie celowo lub nie przyczynili się do śmierci wielu ludzi to już inna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rob, gdyby ś.p. Generał Pinochet żył, to sam pojechałbym złożyć mu wyrazy uznania za to, że ocalił Chile od czerwonej dżumy i zaoszczędził temu krajowi miliony ofiar. Próbkę czerwonego terroru pokazał nam już wcześniej osławiony czekistowski zbir Salvador Allende, gdyby nie odważne i szlachetne działania Generała, Allende połowę ludności by wytłukł, reszta umarłaby z głodu. To tyle, jeśli chodzi o Twój post, którego, przyznam, nie rozumiem, poza zwartymi konstrukcjami typu prawicowi siepacze w chile". Nie wiem, gdzie kończy się jedno zdanie, a zaczyna drugie, może więc przy okazji zapytam- w jakich czasach Szanowny Kolega odebrał wykształcenie- azaliż w okresie nacjonalistycznego patrioty Gomułki czy też już w demokracji"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo spodobał mi się ten fragment: Próbkę czerwonego terroru pokazał nam już wcześniej osławiony czekistowski zbir Salvador Allende, gdyby nie odważne i szlachetne działania Generała, Allende połowę ludności by wytłukł, reszta umarłaby z głodu."

Skąd ta pewność? Albo Kolega jest jakimś genialnym wróżem, albo właśnie na święta wypuścili ze szpitala...

TERTIUM NON DATUR!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewność jest z historii, Panie Balans. Ileż to milionów ofiar pochłonął Sowiecki Sojuz, dla którego pracował Allende (agent KGB)? Już po kilku miesiącach swojej władzy Allende zrujnował chilijską gospodarkę i doprowadził do braku żywności, stąd moja pewność, że po kilku latach wywołałby Wielki Głóg, jak Stalin na Ukrainie. A Pan, Panie Balans, jesteś już kolejnym, który na tym forum wysyła oponentów do szpitala psychiatrycznego. Znamy te metodę, również z historii, Panie Balans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie siana,uśmiechnijcie się do siebie.
Ja Wam to już pisałem w innym miejscu a dotyczyło to Kuby.
Można na Castro pluć ile wlezie,ale wskażniki rozwoju ekonomicznego Kuby są znacznie lepsze niż w reszcie republik bananowych.
Kto jest lepszy Batista czy Castro trzeba by pytać Kubańczyków.
Ostatnie pytanie o demokrację,czy ona jest w krajach rządzonych przez posiadaczy ziemskich?
Czy dyktatura Castro jest gorsza lub lepsza od dyktatur wspieranych amerykańskimi marines
Contrabando z tymi milionami ofiar to też tak dziwnie aby obliczyć ile było ofiar trzeba by najpierw wiedzieć ilu mieszkańców liczył ZSRR.
I tu jest problem.
Panowie ustrój i wartości nie są absolutami.
Bo wartości to są potrzeby wyższe,te ma się kiedy zaspokoi się potrzeby niższe.
Contrabando kto mieczem wojuje od miecza ginie,nie mnie oceniać Pinocheta,Franco,czy innych dyktatorów.
To robią ich obywatele.I uczucia są podzielone zresztą jak zawsze.
A komuna trwa i ma się dobrze,w twoich wypowiedziach też, ty masz gotowe rozwiązanie trzeba zlikwidować tego i tamtego jak zrobił to Pinochet i będzie dobrze.
Takie recepty mieli wszyscy Lenin,Stalin,Hitler,Franco,Pinochet.
Oni mieli gotowe recepty ,a co wyszło to wiecie.
Panowie Chile uratował Alliende gdyby nie on Ameryka nigdy by nie dała pieniędzy.Oni dali bo musieli bo Pinochet by padł jak śliwka.
Tak samo jak ruskie czołgi wymusiły plan Marschalla dla Europy zachodniej.Amerykanie nie dali forsy za fri.
Oni musieli dać bo czerwone flagi wisiały by w całej Europie zachodniej.Poczytajcie sobie historie polityczne europy zachodniej a zobaczycie jak duże wpływy polityczne mieli i mają Komuniści i Socjaliści.
PO I WŚ dali?Nie ,więc mieli komunizm i nazizm.
Teraz dali i dają tylko tam gdzie ich interesy strategiczne są zagrożone.
Nam nie dadzą bo my mamy w genach miłość do USA/i na nas szkoda dolarów/
Na koniec, Komuna nie była systemem represji,komuna kupowała ludzi dobrami.
I Ci ludzie należeli do wybranych dlatego byli gorliwi.
Strzelała każda władza na wschodzie i na zachodzie w USA także, siąść na internet i zobaczycie.
Moim zdaniem Contrabando ty spełniasz wszystkie warunki dobrego komunisty.
Bo dobry komunista to jest człowiek ideowy, przekonany o nieomylności; siebie i swojego /wodza,firera,generallisimussa,czy też I Sekretarza/
I widział proste rozwiązanie: zastrzelić tego,tego i tego no może plus 100.000 lub milion i będzie dobrze.
Może się mylę ale to jest moim zdaniem.
Bo w demokracji chyba można mieć swoje zdanie.
Yeti- mogę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co na tym świecie może być - to fanatyzm i pogarda dla ludzi o odmiennych poglądach.

To właśnie fanatycy podkładali kiedyś ogień pod stosy Inkwizycji, to fanatycy ustawiali ludzi pod murem, to fanatycy dzisiaj wysadzają się w powietrze.

To dobrze, że jest ich u nas niewielu, bo inaczej to historia by się powtórzyła, a tak to jest tylko śmiesznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie