Skocz do zawartości

Allegro Great Hits vol.25


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 236
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Na aukcjach wystawiają często przedmioty pochodzące z żołnierskich mogił,wystawiane potem jako ,,świeży wykopek,,.
Niektóre przedmioty można rozpozna rozpoznać po charakterystycznym żółtawo-brązowym zabarwieniu ,powstającym w trakcie kontaktu z gnijącymi zwłokami. Najczęściej zauważyć to można na aluminiowych nieśmiertelnikach ale też klamrach itp.Do niedawna o tym nie wiedziałem,sprawę naświetlił mi gość który pracuje w Zakładzie Medycyny Sądowej.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze pewną maszynkę do golenia na alezło,która wskazywała na głęboki wykop.Ja co do różnych fancików drobnych jestem pewien jak sam znajdę.Jesteśmy zbulwersowani informacjami że ktoś rozkopuje groby ,a potem kupujemy na allezło różne wykopki. Jak myślicie ,skąd tam się biorą rzeczy osobiste żołnierzy?90% to mogilniaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co tu dywagować o jakiś mogielnikach :) trzeba kupować i kasę robić :)
http://allegro.pl/wybijak-swastyka-i1376662141.html
http://allegro.pl/wybijak-krzyz-zelazny-i1376661940.html
Tu krzyżyk tam Swastyczka i biznesik się kręci hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karabin chyba trochę przesadzasz :)
Ja sporo czasu pracuję przy ekshumacjach i poza nielicznymi wyjątkami przedmioty znalezione przy trupach są w tragicznym stanie. Mogiły żołnierskie były rozkopywane, są i będą ale naprawdę dziwię się takim ludziom. Wiele nieśmiertelników czy odznaczeń znajduje się ponadto luzem w takich miejscach, gdzie leżeli polegli czy w okolicy rozbrojeń czy rozbitych sztabów. Większość drobnicy w obrocie" została znaleziona luzem, więc nie generalizujmy ;)

Na foto - szpanga" ekshumacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że trochę przesadziłem,może dla tego że takie info o obrabianiu grobów bulwersuje i budzi niesmak. Nie wiem czy oblukałeś ten art.z GW,gość z Wrocławia pojechał kawał specjalnie aby okraść zwłoki,zaiwanił hełmy itp. które na allegro wystawił i gdyby nie to że ktoś to zgłosił to upiekłoby mu się i tym razem . Takim procederem parał się od lat. Takich jak on jest trochę. Suma sumarum do końca nie wiadomo co się kupuje. Co do ekshumacji to fakt że wszystko zależy w jakiej glebie leżą.W glinie ponoć są rzeczy nie naruszone ,zwłokom też niewiele się dzieje.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie