Skocz do zawartości

Lotnicze przyrządy pokładowe IIRP


lars71

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem przyjemność dokonać ID zastrzałów samolotu PZL P-11.


Zastrzały nr katalogowy 49.8. nie dość że w super stanie z świetnie zachowanym oryginalnym lakierem to jeszcze na dodatek z małym rodzynkiem ... podstawą pod fotokarabin.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Wyglada na to ze jakis ocalaly p.11c zostal rozebrany na czesci i puszczony 'w obieg'. Byc moze wkrotce wyplynie wiecej czesci.
Mam pytanie do forumowiczow. Czy ktos wie co stalo stalo sie z silnikiem PZinz od RWD-8 przekazanym na rece ekipy 'Bylo nie minelo'? Kiedys w sieci natknalem sie na ten silnik wystawiony na sprzedaz. Czy ktos wie co stalo sie dalej? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze jakis ocalaly p.11c zostal rozebrany na czesci i puszczony 'w obieg'"

Nie ma jak to pomarzyć o palących się jeszcze światłach i pełnym zbiorniku paliwa .......

Robiąc ID tych część oczywiście usłyszałem tez ich historie i mogę Wam tez spokojnie potwierdzić iż są to jedyne części zachowane z tego płatowca.


Niedawno te zastrzały były oferowane na alledrogo.... i nie zostały sprzedane ...............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleziony silnik RWD-8 zostal przekazany nieodplatnie na rece ekipy Bylo nie minelo", odsylam do arhiwum TVP info. Nie bylo mowy o uzyciu go w rekonstruowanym w MLP samolocie. W Krakowie maja swoj wlasny silnik Gipsy Major produkcji PZInz pozyskany w Skandynawii ktory jest podobno remontowany i bedzie wykorzystany w rekonstrukcji latajacego RWD. Mnie interesuja losy pierwszego z silnikow i resztek oblachowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 projekty, w które zaangażowało się MLP. RWD-8 i RWD-6.
http://www.muzeumlotnictwa.pl/aktualnosci_archiwum.php?id=4
http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/46-general_aviation/32243-latajaca_replika_rwd_6_a.html

Poza tym, ekipa Było nie minęło współpracuje przede wszystkim z Muzeum Wojska Polskiego, które ostatnio przeniosło swe zainteresowanie na tematy lotnicze i chyba też coś wyrzeźbi w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie