Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część VI)


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Byłem sceptyczny co do dalszych losów projektu ale widzę że idzie sprawnie i nabiera rozpędu. Pogratulować.
Myślę że teraz stoicie przed najwiekszym wyzwaniem zdobycia silnika i przekładni.
Kabinę która nie była chyba skomplikowanym konstrukycjnie elementem można zawsze odtworzyć od podstaw.

Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@skyluke- bardzo żałuje że na początku tej historii nie słuchałem sceptyków, kosztowałoby mnie to wszystko mniej nerwów. Dzięki za dobre słowo. Jeśli chodzi o kabinę (01) to będę wdzięczny za każdą informację - chodzi nawet o kabiny które ktoś mógłby pożyczyć na czas odwzorowania. W Szwajcarii ktoś podobno ma jeśli ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o kontakt na lem.man@wp.pl
@greku – z tego co wiem Mercedes nie produkował RSO. Zakłady produkujące RSO to: Steyr, Graf&Stiff, Auto Union AG i Klockner – Humboldt – Deutz AG (Magirus
@pająk – dzięki za informacje, też byłem i widziałem a jest tam tego trochę.
Na zdjęciu gąski od Was.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@B - fajna sprawa, nasz ogryzek się zakwalifikował :)
@Knieszkowicki - brzydkie kaczątka zwykle wyglądają bidnie, wszystko przed nami.
… dawno dawno temu (III część telenoweli RSO) kolega Dziej pytał o pochodzenie takich części:
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/zdjcie127.jpg
Nie ma ich w instrukcji, po sekcji zwłok jednego z mostów udało się je zidentyfikować …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woodhaven - dziękuje za zdjęcia, wysłałem do Ciebie wiadomość z prośba o informacje
A tak to wygląda po spięciu sprężynkami. I tu prośba do kompletu brakuje nam przyzwoitych tarcz hamulcowych. Może u kogoś z Was leżą i chcielibyście je podarować, sprzedać lub wymienić. Jeśli ktoś ma to bardzo proszę o wiadomość na priva. Tak to wygląda:
http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum22/tarcze_004.jpg
@greku - myślę że to przypadek i wymieszane części.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemeryt
Na końcu rejestru jest mail do autora: w.schwabe@chello.nl
Jak ktoś z osób zangarzowanych w ten projekt może to niech napisze mu parę informacji dot. histrii projektu i prac przeprowadzonych i zamierzanych.
fajnie by było jakby było tam więcej informacji a nie tylko:

RSO (unknown model) – Muzeum Regionalne Dom Grecki", Myślenice (Poland) This vehicle is currently being restored
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemeryt
Pomogłem mu dostrzec" waszego RSO

Ja i tą replikę na bazie TDT 55A
http://picasaweb.google.com/Hildrifter/2009VIIPodrzecze#5359901337390800370 (czy ktoś wie o niej więcej?)
jednakże umieścił tylko wasz pojazd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eag.vanatehnika.ee/m01.html

Gdzieś już się ten link przewinął w wątku, nie kontaktowaliście się czasem z autorem strony? Wprawdzie odżegnuje się od pośrednictwa biznesowego, ale może kolekcjonerom by pomógł. To takie gdybanie, swoją drogą Estonia obfituje w ciekawe wraki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ogrom Waszej pracy mnie powala".Powoli ,do przodu, małymi kroczkami. Śledzę Wasze poczynania od początku i efekt jest więcej jak zadowalający.Domyślam się że wszystko rozbija się o fundusze i czas ,więc dla tego jeszcze bardziej Wam gratuluję efektu i zacięcia. Oby tak dalej.
Pozdrawia Kraków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@B - dzięki, dobrze że informacja idzie w świat takie było założenie od samego początku. Małe sprostowanie - ta replika zbudowana została na bazie TDT 40M nie TDT 55A. Z tego co widzę ma założone oryginalne koła zębate RSO.
@pająk - kompletnego nie ma, ale nasz RSO to nie jedyny egzemplarz odbudowywany w tej chwili w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie