Skocz do zawartości

Raupenschlepper Ost / Steyr RSO ( Część VI)


Lemeryt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 372
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wojtek dzięki za dobre słowo, koniec prac przy RSO zaplanowany jest na połowę przyszłego roku. A części faktycznie brakuje w tym przede wszystkim przyzwoitego silnika ze skrzynią biegów i kabiny w wersji 01.Hebda wiem że działałeś razem z Pawłem przy wykopywaniu tych nakładek tak że również dziękuje za cegiełkę z Twojej strony. Na zdjęciu gąski które dawno temu przywiozłem w taśmach od kolegi loopy1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety ani młot ani prasa tylko palnik acetylenowy. Szpilki były strasznie marne a RSO ma ruszyć o własnych siłach dlatego wszystkie szpilki będą nowe dorobione na wzór oryginału. Jeśli chodzi o gąsienice to kilka miesięcy temu dostałem dobry namiar od dyrektora muzeum im. Orła Białego Artura Buńki …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zbiera się komplet na następnego rosomaka :). Za okazaną pomoc jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować:
Dyrektorowi Arturowi Buńce, oraz członkom Stowarzyszenia Ochrony Zabytków Militarnych przy Muzeum Im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej.
Paweł Lemaniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macvsog - zgadza się, będzie co robić pomysłów jest sporo tylko tym razem spokojniej. RSO jest pierwszy i dlatego kosztował zbyt wiele czasu, wysiłku no i przede wszystkim nerwów. Następnym razem będzie lepiej, o ile oczywiście będzie następny raz. Na zdjęciu niewykończony parter i podłoga w oczekiwaniu na pierwsze piętro. Tańczyć w każdym razie już można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem bjar_1. Przepraszam że nie odpowiadam od razu, w ramach przeprosin zamieszczam zdjęcie oczek naszego RSO. Jeśli chodzi o malowanie godła jednostki to jeszcze nie ma konkretnego pomysłu. Jeśli zostanie naniesione to będzie to godło którejś z jednostek walczących w rejonie Myślenic. W rachubę wchodzi między innymi słynna narciarska (1 Ski-Jg-Div). Fotki RSO tej dywizji często gościły w tym wątku.
http://www.odkrywca.pl/slajd.php?gn=521&f=g061.jpg
Godło musi jednak historycznie grać z kamuflażem a mnie malowanie zimowe nie interesuje. RSO będzie występowało w trójbarwnym kamuflażu i jeśli nie uda sie tego jakoś sensownie powiązać ze źródłami czy zdjęciami to prawdopodobnie nie będzie miało godła.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiler - informacja typu podobno leży" nie jest dla nikogo kusząca, dopóki tego sam nie sprawdzisz i nie potwierdzisz mało kto się nią zainteresuje. Wiadomo, że w każdej historii kryje się ziarnko prawdy, ale takich historii jest u nas za dużo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie