Skocz do zawartości

Wielka woda


Erih

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W związku z powodzią, metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz zdecydował o wyniesieniu relikwii św. Stanisława na Wieżę Srebrnych Dzwonów na Wawelu.
[...] Podjęliśmy taką decyzję, aby święty Stanisław mógł zobaczyć ogrom tego zagrożenia – powiedział ks. Zdzisław Sochacki, kustosz katedry na Wawelu. - Stąd, z Wieży Srebrnych Dzwonów, widoczna jest Wisła, widoczne są mosty... – wyliczał." - nie ma jak praktyki szamańskie, a podobno mamy XXI wiek... :-) A może wystawić jakieś święte szczątki na taras widokowy w Pałacu Kultury?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu jest ... dziwnie. Niby miasto jest bezpieczne, ale amok ludzi opanował. Gorzej chyba wygląda na peryferiach, które dostaną po grzbiecie aby centrum wyszło obronna ręką.

A dla ciekawych ( nie tylko tubylców ):

http://wroclawzwyboru.blox.pl/2010/05/Powodz-we-Wroclawiu-2010-RELACJA-NA-ZYWO-cz7.html

PS Się, niestety, nie pomyliłem:

godz. 20.23 - ...W Wilczycach i pobliskich miejscowościach jest już wojsko i prowadzona jest ewakuacja. Do usypywania walów wzięto mężczyzn i chłopców powyżej 16 roku życia. Krzyżanowice tez zostaną zalane, i podejrzewam że Psary odrobinę też, bo tam też płynie Widawa"


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 20:27 21-05-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie
po przejściu fali neodymy w dłoń i na rzeki
wartki nurt zmienia koryto rzeki więc warto trzepać nawet stare miejscówki (nie mówiąc o nowych naniesionych fantach)
mnie po powodzi z 2001 roku trafiła się większa część łóżka wojskowego-więziennego :-)
okolice Wyszogrodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mieszkam w miejscowosci Rybna gdzie odra laczy sie z nysa .Woda juz pomalu opada choc jej stan jest jeszcze wysoki ale waly powinne wytrzymac.Na polderach zalewowych woda tez opada , sytuacja sie pomalu normuje (powiat opolski).W 1997 mialem dom zalany do 1,5 metra - teraz sie tez obawialismy powtorki z histori ale skonczylo sie na strachu ( dobrze ze znowu nie zrobili wielkie bum na walach. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieksniegu z tego co widac to jestem twoj krajan :) w razie gdyby jakas akcja sypania workow sie szykowala to chetnie pomoge ale dopiero wstalem i nie wiem co sie dzieje we wroclawiu :) w sumie troszke sie dziwie ze nie ma nie tyle netowej co jakiejs ogolnej akcji osob chetnych do pomocy przy ujarzmieniu zywiolu. w sumie kazda para rak jest potrzebna no ale taka akcja sie zacznie zapewne gdy woda wyjdzie juz na ulice a wtedy d.. bedzie blada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onet podaje że we Wrocku puszczają wały. Koledzy z tamtych rejonów , prawda li to ? Przy okazji , tak wyglądał Kraków przez ostatnie dni :
http://img697.imageshack.us/g/5180957.jpg/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę napisać, co się dzieje i co myślę... Przecież sam sobie za rany" nie nadam.

Wg informacji szeptanych podlało Kozanów ( vide 1997 ), w centrum wywala studzienki kanalizacyjne.
Wolontariusze się via forum na Gazecie.pl skrzykują- inaczej chyba się nie da.

Serwery miejskie dęba od wczoraj stoją, regionalna TV transmituje ... wystąpienie Kaczyńskiego :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łomianki się trzymają. W niektórych miejscach 1,5m do korony wału (wał ma 3,5-4m wysokości). Odcinek zmodernizowany 9 lat temu przecieka jak sito :/ Ciągłe łatanko. Głąby co go budowały nie ubiły ziemi, bo stwierdzili że sama się ułoży. Zdjęcie z wczoraj, ten słupek jest jakieś 15 cm pod wodą w chwili obecnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie