Skocz do zawartości

polskie akcenty w filmie zagranicznym


marv

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
http://www.youtube.com/watch?v=wUoIX9-rdO0 dziękuję nie mam pytań, wg scenarzysty u nas na wsi dzieci biegają w sukienkach rodem z 19w,jak usłyszałem ie rozmawaj z jopfcokrajowcami" to już nie mogłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W X-Man bodajże Ostatni Bastion w obozie koncetracyjnym jest motyw gdzie mówią po polsku. Miasto Aniołów modlitwa po polsku w fragmencie gdzie anioł ( N. Cage ) postanowił upaść by zostać śmiertelnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Polska modlitwa pojawia sie takze w Swietych z Bostonu"- az ciarki przechodza!
A w remake`u Dnia Szakala"- tytul zdaje sie Chacal" (po polsku nie widzialem) widzimy skrzynie z jakas armata" z polskimi napisami- co to byla za bron- nie pomne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
jako kinoman poluję na takie smaczki.
Oto kilka odkryć z ostatniefo czasu:
1.cichy wróg film o walce z zywymi torpedami w Giblartarze, tu nie akcent ale spora sekwencja scen : startujący liberator , katastrofa okazuje się ,że to samolot z polskim generałem Sikorskim, następnie akcja poszukiwań teczki generała ( z wypisanym nazwiskiem!) we wraku liberatora ( tak na prawdę B17 ) i walka z włoskimi płetwonurkami z 10MAS o tę teczkę !!!!! ciekawe prawda?
2.Zanurzamy się o świcie też klimaty podwodne tym razem komplement marynarz skarzy się kolegom ,że nie znajdzie zony poniżek 40 lat bo w jego wiosce stacjonuja polacy !
3.My best enemy ciekawy film o żydowskim handlarzu dzieł sztuki i jego przyjacielu z SS z rysunkiem Michała Anioła w tle są dwie ciekawe sceny : partyzanci polscy ( mówiący po polsku) strzelajacy skutecznie do Ju52 i napis za wolną Polskę i znak Polska walcząca na ścianie kryjówki partyzantów.
4.Piekło dla bohaterów - polski uciekinier przy oddziale US oraz ciekawe polskie dialogi .
kolejne wkrótce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ciekawa rzecz wyszperana w necie - Ciekawy polski wątek pojawił się też w jednym z odcinków Animaniacs" („Animaniacy” 1993-1998). Bohaterką jednego z odcinków jest Kasia – dziewczynka ukrywająca się w Warszawie w czasie wojny – której pomagają główni bohaterowie: wielki psiak i sprytna kotka. Odcinek zaczyna się historycznym wprowadzeniem, w którym narrator opowiada o II Wojnie Światowej z punktu widzenia Polski. Ilustracją do tego jest mapa z animowanymi strzałkami, przedstawiającymi ruchy wojsk. I wszystko byłoby pięknie, tylko że na mapie przedstawiającej wybuch wojny, widnieje Polska... w granicach powojennych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie