Skocz do zawartości
  • 0

Dziwny scyzoryk.


kindzal

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Lemoniada owszem, ale większe browary na terenie II RP zamykały już butelki kapslami". A reszta to nie druty i porcelana", ale także i korki.

Też stawiam na to, że nożyk jest sprzed 1939 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie upieram się, chociaż mi to ewidentnie pachnie powojennym wyrobem rzemieślnicznym. Widziałem już takie oznaczenia zgłoszenia patentowego na rozmaitych otwieraczach, np. do konserw, z lat PRL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest przedwojenny to nie był zgłoszony w polskim urzędzie patentowym,pod nr 15918 jest izolator wiszący.Weźmy np polską manierkę wz.38 wybite jest na niej: PAT.No26727 wprowadzamy nr do bazy UP RP i wyskakuje opis patentowy tejże manierki,pistolet VIS wz.35 zgłoszenie nr 15567,to samo.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z nudów zajrzałem na stronę Urzędu Patentowego :)
Najstarsze dostępne w systemie informatycznym zgłoszenie patentowe wzoru użytkowego ma numer 70556 i pochodzi z VI.1983 - czyli Twój scyzoryk powinien być sporo starszy. Poza tym skrót No." - taki obcojęzyczny, w głębokim PRL-u napisanoby raczej Nr. Mam też wątpliwość, jak ewoluowała nazwa Urzędu Patentowego (czy za PRL-u" nie był Głowny Urząd Patentowy? Niestety, na obecnej stronie UP nie ma działu historia").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie