Skocz do zawartości
  • 0

Dziwny scyzoryk.


kindzal

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, dzieki... lubie takie gadżety i napewno zostanie w kolekcji !

Pozdr.

P.S. Dodam ze fant dostalem od kolegi, ktory go podniosl ze smietnika postalagowego, co moim zdaniem powinno rozwiac wszelkie dalsze watpliwosci odnosnie datowania:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na patefon to mi to nie wyglada;))
Co do zdjec w stanie rozlozonym to ciezka sprawa, bo sprzecik jest tak zardzewialy na nitach, ze by sie polamal przy pierwszej takiej probie. Niema przy nim jednak zadnych korkociagow, ani innych bajer (grubosc: 3 mm).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorem użytkowym jest nowe i użyteczne rozwiązanie o charakterze technicznym, dotyczące kształtu, budowy i zestawienia przedmiotu o trwałej postaci, przy czym użyteczność takiego rozwiązania wyraża się możliwością osiągnięcia celu mającego praktyczne znaczenie przy wytwarzaniu lub korzystaniu z wyrobu o cechach wzoru użytkowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patent – potocznie: dokument wydawany przez urzędy patentowe; właściwie: prawo wydane osobie fizycznej lub prawnej do zabronienia innym osobom fizycznym lub prawnym zarobkowego bądź zawodowego użytkowania danego wynalazku bądź wynalazków (będących przedmiotem patentu).

:-)

C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny, przedwojenny, mosiężny, na żyletkę - nożyk, ostrzynka - i nie tylko - w jednym.
Jeśli chodzi o Twój, to dla mnie ewidentnie przedwojenny - jakość wykonania, materiał, sygnatury i ich styl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kowalinho.
Musze przyznac ze bardzo podobny do mojego (grubosc identyczna). Po dokladnym przyjzeniu sie mojemu scyzorykowi" wychodzi na to ze nie jest to scyzoryk, lecz rozkladana linijka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jest to wyrob wyprodukowany przed 1939 rokiem, ale moge sie mylic.
Probowalem znalesc cos wiecej w Gl. Urzedzie Patentowym:

http://pl.espacenet.com/numberSearch?locale=pl_PL

ale niestety nie znalazlem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lemoniady, nie do piwa. Właśnie ogłoszono, że liberałowie zamierzają wprowadzić całkowity zakaz spożywania alkoholu na plażach, a wódki (powyżej 18%) na festynach typu dożynki. Jeszcze trochę nas te europejsy poliberalizują, a nie będzie można nawet w domu wypić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. kindzal,

wstaw, proszę, fotkę tego ustrojstwa w stanie otwartym. Nie widzę korkociągu i nożyka do konserw, a bez tych elementów co to byłby za patentowy" otwieracz.
Wycięcia wyglądające jakby miały służyć do zdejmowania kapsli mogą być dodatkiem do podstawowych funkcji scyzoryka". Tylko jakich funkcji? Bez rozłożenia nie razbierosz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie