Skocz do zawartości

Opolskie: W Chrząstowicach odsłonięto dziś tablice z nazwiskami niemieckich żołnierzy poległych w styczniu 1945


vojtaz2

Rekomendowane odpowiedzi

Interpretacja właściwa. A Twoje wątpliwe zasługi " nie czynią Ci honoru. A tak na marginesie, to słowo fant " zawsze kojarzy mi się z drugim nastarszym zawodem swiata-ze złodziejem. Powyższe zdanie niekoniecznie skierowane do Ciebie, bardziej do ogółu... Mój udział w tym wątku zanikł. Nie piszę, nie czytam. Amen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasługi" heh,po Niemca przyjechała policja i patolog
kości wzięli,resztę zostawili..
więc uważam że ironicznezasługi"są ciut źle wypowiedziane,
nie chcieliśmy mieć go pod ścianą,po prostu.
co z nim zrobili nie wiem,blachy nie miał,pewnie volksturm..
(leżał bo miał spory odłamek wielkości 2złotówki prosto przez hełm...

paradowaliśmy w nim po pijaku po Biskupinie,ale myślę że nie śmierdział(był oczyszczony) była jeszcze klamerka i guziki ale się rozsypały więc tylko ten hałer jest pamiątką po Niemcu
nic więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol steell,poczucie winy Cię ruszyło że się tłumaczysz? Kolegę Autsajdera68 mimo wyraźnych aspiracji na księdza(amen) zwyczajnie ciśnie czapeczka,stąd wydaje mu się że pociąg do techniki wojskowej przekłada się na sympatie do papy Adolfa i jego rycerzy pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar-ze znawcą w temacie nie podejmuje dyskusji:)
ale tamten nie miał,sprawdzane piszczałką,wszystko co metalowe wyszło"(parę guzików,odłamek,klamra,hełm,i jakies druciki,może od paska albo kalmerki)
nic więcej nie było
butów też więc może ktoś w epoce się nim zaopiekował"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwiska na grobie niemieckich żołnierzy? No i co się stało złego. Tak właśnie powinno byc. A tych moralistów co w cieplutkim pokoju, przy piwku i pełnym żoładku rozprawiają o moralności żołnierza podczas drugiej wojny światowej już wielokrotnie na forum byliśmy zmuszeni słuchac.Trochę żenujące, ale damy radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za gadka..Ja osobiscie podczas mojego ponad 20 letniego biegania z piszczała nie raz ,nie dwa znalazlem ludzkie szczatki.Prawda jest taka raz zgłaszalem ,raz nie.czesto za zgłoszenie dostałem od tzw.Wladz po łapkach,zadawano zbyt wiele pytan.Czesta blaszki wysylalem do odpowiednich instytucji.Odzew był rozny.Niestety były i jeszcze sa tereny ,gdzie tereny lesne sa wprost zasypane ludzkimi szczatkami-wiem to z osobistej autopsji..Wiec temat ten istniał,i istniec bedzie,a moralna sprawą jak sie zachowac,nalezy do tego ,który to znajdzie.A ludzie sa rozni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medvil, jestem obywatelem wolnego i niepodległego kraju, który stracił kilka milionów obywateli z rąk NIEMIECKICH okupantów. Dlatego będę o nich pisał tak, jak uważam za stosowne. A jak ci to nie pasuje, to twój problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz te groby przestały być anonimowe" - i bardzo dobrze. Coraz częściej słychać o tym jak to naziści (jakaś mityczna rasa) drugą wojne rozpętali, a tu prosze mamy wreszcie co najmniej 20 niemców i to po imieniu i nazwisku zidentyfikowanych.

Tylko po co te fanfary, i piękne marmury, czyżby betonu zabrakło? Zrobić ładną wylewke, podobną do tej co w barakach w Auschwitz wylewali i na tym nazwiska armi hitlerowskiej wypisywać.

A jak wójtowie gmin mają taką chętke na marmury to prosze o więcej tablic jak na załączonym linku.
http://powstanie44.um.warszawa.pl/miejsca-pamieci

Przy okazji na zdjęciu wygląda, że jest więcej napisane niż imiona i nazwiska poległych i piękne słowa Alberta Scheisera, czy ktoś wie co tam jeszcze napisali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno pisze tam Wszyscy byliśmy kucharzami i woźnicami,zmuszono nas.Co złego to nie my!"

Ta sama mieścina.
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100120/HEIMAT/41838233
Pomnik? mało...dodajmy tablice w szkopskim szwargocie,a co!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tak idiotycznym postawą będziemy traktowani zawsze jako słabsi i z góry albo idoci. Może my wiemy, że to nie jest przejaw słabości, ale inni tak to potraktują, Ruscy i Żydzi powiedzą, że faszystom pomniki stawiamy.. Niemcy, że ten nie byli tacy źli dla Polaków. Już zrobiliśmy se kupu, znaczy się sepuku. A my se powiemy, jak zrozumiemy, ku...wa ale mądrzy po szkodzie jesteśmy...
A i tak w świat poszło, jak i warty harcerzy przy ss-manach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez niejest to grób naszych narodowych bohaterow-a najezdzcow"
akurat do 1945 to tam były Niemcy

kazdemu poległemu bez względu na nację należy się godny pochówek

W zeszlym roku we wsi Nowe Kolnie z inicjatywy soltyski tej wioseczki odrestalrowano pomnik zolnierzy niemieckich poleglych i zaginionych w pierwszej wojnie swiatowej.Oczywiscie kasa na ta inwestycje poszla z kieszeni podatnikow.Pytanie --- po co?."

a po co utrzymywać zamek w Malborku? W końcu to nie asze" tylko jakieś teutońskie paskudztwo. Od jutra dbamy tylko o asze" zabytki. Krzyżackie zamki idą do rozwałki, będa cegły na 3 miliony mieszkań. A wszystkie Panzery do huty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trooper85-kasa na ten {szczytny}cel poszla z naszej kieszeni czyli twojej i spoleczenstwa ,a gdybys kiedys byl w tej wiosce to kup sobie czolg zebys mogl wygodnie przejechac sie droga bo samochodem jest cierzko.W Popielowie tez opolskie jest pomnik zonierzy niemieckich poleglych w pierwszej wojnie swiatowej ale tam kase na utrzymanie tego pomnika wyklada mniejszosc niemiecka (ktura zreszta po zakonczeniu ustroju komunistycznego)przypomniala sobie ze ich dziadowie byli niemcami.Gdy mniejszosc niemiecka bedzie wykladac kase na renowacje i utrzymanie-ich sprawa ,moga nawet wtedy msze polowe urzadzac i bedzie mi to wisialo.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie