Skocz do zawartości

Czas Honoru II


wolfik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A nie rozsądniej by było by konspiratorzy obrzucili granatami w ciasnej uliczce konwój a potem grzali - niekoniecznie jak na strzelnicy - do tego co zostanie ????

Poza tym, wracając do egzekucji szmalcownika. Wyszło na to że wyrok wykonał zaintersowany sprawą czyli dziewczyną. W podtekście (dla postronnego widza) zemsta. Ale skoro był wyrok, to musiał być wcześniej zawsze sąd i specjalny oddział do wykonywania wyroków. Chyba nie mylę się???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar sprawiedliwości Polski Podziemnej był jedną ze sprawniej działających agend konspiracji. Zastrzelenie kogokolwiek bez wyroku sądu, przez członka zespołu egzekucyjnego byłoby zwykłym morderstwem. To było trudne i niewdzięczne zadanie, do którego wybierano ludzi o bardzo wysokim morale, zapraszam do lektury C. Chlebowskiego eportaż z tamtych dni", gdzie opisano bohaterów kierowanej przez cc. Bolesława Kontryma Żmudzina", grupy. O ich rozterkach, poczuciu obowiązku wobec tak trudnej roli.
Niestety videoclipowy, wręcz windowsowy sposób przedstawienia realiów okapuacji w tym serialu robi więcej szkody niż pożytku, tym bardziej, że rzeczywiście część oglądających tylko na podstawie, tego przedsięwzięcia, wyrobi sobie opinię o tamtych czasach. Wielka szkoda, że serial trzyma poziom gniotów oferowanych przez tv do 23 każdego dnia.
Irku o sposobie przeprowadzenia akcji Reichsbank to nawet szkoda strzępić języka. Ciekawe, który z autentycznych żołnierzy AK mógł sobie pozwolić na takie kanonady, nie mówiąc już o skuteczności serii całomagazynkowej ze stena. Jak się postarać to ze stena można oddać serię nawet dwustrzałową, zdecydowanie celniejszą niż polewanie" z okna jak to czynił jeden z konspiratorów czasu humoru"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na to kto się zorientuje że żadna szybka nie poszła...ale obawiam się że wstawienie nowych na żądanie Muzeum Motoryzacji w Otrębusach mogłoby przekroczyć budżet całej III serii CH...:-)

Tak 3 czerwone, co miałem powiedzieć to powiedziałem , teraz bym pospał Panie Steiner :-)))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co znęcać nad tym serialem ciągle, z założenia nie miał ambicji odtwarzania wiernie historii, bardziej to propozycja dla kobiet z cyklu miłość i wojna" i tyle. I tak uważam że lepsze to niż nic, mimo bardzo ogólnikowego potraktowania tematu i może będzie to dla kogoś punktem wyjścia do zainteresowania się historią. Oby kiedyś powstał prawdziwy" serial o okupacji w Polsce czy działalności podziemia, ale póki co musimy zadowolić się produkcją w takim wydaniu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 8 months later...
A ile się można wyżywać nad Czasem humoru". Cytować non stop te same wpadki:P?

Swoją drogą na błędąch się nie uczą - jeden z gości (bodajże Adamczyk) chodzi w mundurze zaopatrzonym m.in w medal za odbycie kampanii zimowej 1941/42. Akcja dzieje się podobno latem 1941...

Parafrazując klasyka - najwyraźniej jacy konsultanci, taka produkcja:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!W rzeczywistości ten MG -z tej odległości-posiekał by tę ciężarówkę i Ich wszystkich.Pan Olbrychski zupełnie bez żadnej osłony-było to dobrze widać z kamery,zza pleców-i co?I nic!Nawet nie draśnięty.Efekt ostrzału burty paki samochodu-fajny.No i ...pan motocyklista był dwa razy.Mimo wszystko czekam na kolejne odcinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciliście uwagę na piwnicę gdzie chowano pieniądze. Opuszczona chałupa gdzieś na zadupiu, a na ścianie piwnicy widać instalację elektryczną. Nawet nie wiedziałem, że przed wojną mieliśmy tak zelektryfikowany kraj:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta elektryka" to mniejsze piwo" :-) bo nieliczni to - niestety - zauważą.
Ciekawiej było kiedy dwóch konspiratorów w środku nocy w czasie godziny policyjnej wydobywa worki na cmentarzu, ładuje na wózek i odjeżdża w siną dal :-)))))))))
a poza tym, jak mówił klasyk": am gdzie pies tam i człowiek" i co...?
Nie mówiąc o tym, że posiekaną" nie rzucającą się w czasie okupacji ciężarówką :-))) ruszają w dalszą drogę!!! :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) sie dowiedziałem że my nieszkodliwe wariaty jesteśmy :)

Aha, tutaj na forum toczy się DYSKUSJA CZY broń z 42 mogła się pojawić w 41 :)
Podyskutujmy dalej.. ja myślę że bez zakrzywienia czasoprzestrzeni nie mogła.

Dobra, już sie nie czepiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie