Skocz do zawartości

Czas Honoru II


wolfik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Ano faktycznie - dużo się działo, tak jak zapowiadano:).

Z takich uwag własnych:
1. Jak się wysyła szpicla by kogoś śledził, to najlepiej ubrać go w strój w którym wyglądałby naturalnie co najwyżej w Bawarii.
2. Jak mieszka się w Gettcie i głoduje się z rodziną, to zapomina się sprawdzić zwłoki cwaniaka który może mieć pieniądze albo jedzenie.
3. To już bardziej w ramach zabawnej ciekawostki - dywizje pancerne zabawiające się z Iwanami na wschodzie wypożyczają dla warszawskiego SS swoje Horchy - patrząc na dywizyjne emblematy pewnej dywizji widoczne na nich:).

No ale może twórcy serialu czytali fora na którym nabijano się ostro z I serii. Nagle się okazuje po prawie 2 sezonach że 4 osobowa rodzina zajmująca sama w Gettcie spore mieszkanie to trochę dziwny widok.

Ogólnie wrażenia po tym odcinku nawet pozytywne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dailymotion.pl/video/x9w3vq_czas-honoru_shortfilms

a tutaj jeszcze jeden dubel, kaskaderom trudno było zsynchronizować wypad z auta bo nie było normalnego dźwięku wybuchu tutaj wykonanego za pomocą sprężonego powietrza i cementu z kawałkami korka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globisz jest aktorem świetnym, ale nie po to powstają słono opłacane agencje castingowe" i tzw. eżyserzy castingu", aby pan Krzysztof narażał się na granie chudego Żyda i uzasadnione komentarze...
A o urządzeniach do robienia BUM" nie chce mi się pisać. Jak widać powoli doganiamy film bułgarski z lat 70-tych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pozwólcie moi drodzy, że ja wyrażę swoją opinię o tym serialu.

1. Zauważyłem znaczną poprawę dbałości o wrażliwego widza w tej serii. Przemówiły do mnie głosy usprawiedliwień" ( były to raczej objaśnienia) ze strony przedstawicieli Grup Rekonstrukcyjnych odnośnie małego pola manewru jeśli chodzi o wpływ na scenografów.
2. Dynamikę akcji należy poddać krytyce. Akcja rozgrzebania wielu wątków i spięcia ich w ostatnim odcinku, nawet pozostawiając nadzieję na ich kontynuację ( kulawa dziewczyna z pawiaka ) budzi pewien niesmak, chociaż nie przekreśla całości.
3. Scenarzyści podeszli do zagadnienia nieco zbyt lekko. Trzeba mieć na uwadze fakt, że gros społeczeństwa ( szczególnie młodszego pokolenia ) na podstawie właśnie seriali czy też produkcji TV kształtuje swój obraz historii. Nie można serwować takiego bigosu młodzieży jak takie zawężenie akcji do kilkunastoosobowej grupy konspiratorów, którym cudownie się wszystko udaje - idealizuje to obraz okupacji. Z drugiej strony jednak wątek prof. Sajkowskiego i szmalcownika Moslera oraz typa, który ich szantażował ( zlikwidowany w poprzednim odcinku ) jest doskonałym przykładem na pokazanie młodzieży ( i nie tylko ) jak skomplikowane stosunki były między naszymi nacjami, jak odróżnić punkt widzenia patrząc przez pryzmat jednostkowych przypadków jak i ogólnego spojrzenia.
W związku z tym co do scenariusza mam stosunek zbalansowany, krytycznie oceniam zaś spłycanie i uproszczanie historii konspiracji a jak najbardziej pochwalam pokazywanie aktywności konspiratorów i działań dywersyjnych.
4. Gra aktorska nie podlega mojej krytyce. Naprawdę jestem pełen uznania. W zasadzie nie mam żadnych zastrzeżeń.

Na zakończenie chciałbym wyrazić opinię, że marzy mi się cały czas serial np. pt Kedyw" gdzie jak w serialu Pitbull" o pracy Policji zobaczę prawdę o działaniu konspiry AK w akcji.

Reasumując uważam, że powinny powstać dwa seriale.
Miłość w czasach okupacji "
Cichociemni - ludzie honoru "

PS. Wątek zamachu na Igo Syma, potem odbicie Władka z Pawiaka ( Rudego - co prawda odbicie było w 1943 r. ) - w końcu Akcja Reichsbank ( Góral ), daje nadzieję że zobaczymy wkrótce aresztowanie Akowców na ślubie u Janka.
Tylko błagam .... Zróbcie to tak, żeby młody widz wiedział co jest rekonstrukcją a co fabularnym bigosikiem.

ps. 2 Koledzy z Grup Reko. Więcej zaciętości w kontaktach ze społeczeństwem.

;-) pozdrawiam serdecznie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mnie wzrok nie mylił w przejściu podziemnym wisiał plakat o możliwości wstępowania do Waffen SS siedemnastolatków a te plakaty zostały opracowane po klęsce pod Stalingradem w 1943 - to w końcu który mamy rok w tym serialu ??? A jeszcze, po co taki plakat w okupowanej Warszwie?!
No i oczywiście znowu straszą się frontem wschodnim, trochę chyba na zapas, a konwój bankowy osłaniają żołnierze dywizji pancernej SS!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie