Jump to content

Mały arsenał znalazł na strychu domu mieszkaniec Radomyśla nad Sanem


Recommended Posts

Mały arsenał znalazł na strychu domu mieszkaniec Radomyśla nad Sanem

Zdzisław Surowaniec

31-letni mężczyzna prowadzący prace remontowe swojego domu w okolicy Radomyśla nad Sanem znalazł broń, magazynki i amunicję. O znalezieniu tych przedmiotów powiadomił policję.

- Dzisiaj rano policjanci ze Stalowej Woli zabezpieczyli 3 pistolety, 1 rewolwer, 3 magazynki oraz 43 sztuk amunicji kaliber 7,65 milimetra - poinformował nas rzecznik prasowy stalowowolskiej komendy Andrzej Walczyna.

Broń i amunicja zostały znalezione przez 31-letniego mężczyznę na strychu domu podczas prowadzonych przez niego prac remontowych.

Stróże prawa zabezpieczyli te rzeczy. Były to trzy pistolety mauser i browning, rewolwer fb radom, 3 magazynki oraz 43 sztuki amunicji kaliber 7,65 milimetra. Broń i amunicja były zakonserwowane i są w dobrym stanie. Pochodzą prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KPP w Stalowej Woli. Znalezisko trafi do Centralnego laboratorium Kryminalistycznego w Warszawie, w celu przebadania czy była używana. A potem prawdopodobnie do muzeum.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090325/POWIAT0303/24719934Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 21:21 26-03-2009

Link to comment
Share on other sites

...Znalezisko trafi do Centralnego laboratorium Kryminalistycznego w Warszawie, w celu przebadania czy była używana...

Z czasów wojny wiec pewnie używana.Ale trzeba i tak ją zbadać.Może uda się szczęśliwego" znalazcę podczepić pod jakąś współczesną strzelaninę :)
Link to comment
Share on other sites

Trafią ,,prawdopodobnie ''do muzeum .Sam autor artykułu delikatnie powątpiewa w muzealny finał tej broni .A Nagant piękny ,miałem kiedyś okazję się takim przez jakiś czas bawić .To jak leży w dłoni ,a do tego to uczucie lekkości ,jak by nic nie warzył ,te kształty, a jak się fajnie i sprytnie rozkładał .... Rozmarzyłem się .Dobrze że chociaż człowiekowi nie zabraniają mieć wspomnień . Pozdro...
Link to comment
Share on other sites

Z tym rabatem to trochę skomplikowana sprawa , bo najpierw trzeba być .....żeby potem mieć ..... albo najpierw mieć .... żeby być ..... Ale samo to że jesteś na tym forum , już dobrze rokuje , i bardzo podwyższa twoje szanse .Pozdro...
Link to comment
Share on other sites

Dla kogoś kto się tym interesuje to super fanty a jak koleś się nie zna i nie interesuje to zwykla broń i dlatego tak postapił dla nie których zwykły nabój od pepeszy to już coś bardzo grożnego troche go rozumie co nie znaczy że pochwalam za to co zrobil pzdr.
Link to comment
Share on other sites

Jak to było w Brunecie wieczorową porą"? Na szczęście można jeszcze liczyć na uczciwych ludzi..." - powiedział aktor Pluciński grający kierownika restauracji.
Na to aktor Machulski grający I kasiarza II RP odparł: Ech ty! Uczciwy człowieku..." ;)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information