Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - 2009


akagi

Rekomendowane odpowiedzi

Temat cegiełek troszkę ucichł, mam nadzieję że nie na zawsze.Może jak Będziecie prezentować 7kę na różnych
inscenizacjach(Bochnia np.) to zróbcie stoisko patronackie",( a myślę że nie tylko tam będziecie).
Może wtedy by upowszechnić nr konta, albo jak widziałem na innych stoiskach mięli wystawione puszki na jakiś cel.
Zadna to ujma a cel zbożny. Jesteście rozpoznawalni i macie mandat" zaufania, to ma sens i warte jest rozpatrzenia.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
Mam dwie sprawy:
Czekam z niecierpliwością na 15.08, to po pierwsze
A drugie to NIE ZBIERAJCIE żadnych pieniędzy,cegiełek unikajcie doprowadzcie sami wszystko do końca ,żeby wam nikt nie zawracał .Ta refleksja to po lekturze
z remontu stuga.Pozdrawiam Ekipę FWP


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 10:35 04-08-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee - dobre :)

A poważnie - ja nie wiem jaki to będzie procent - bo niby jak to ocenić?
Pojazd ma zabudowaną dużą cześć wnętrza(układ napędowy, przeniesienie, sterowanie), ale braknie układów pomocniczych(elektrycznego, paliwowego). Nie ma jeszcze wyposażenia wieży (tu brakło funduszy)

Będzie cały układ jezdny - mam nadzieję , że już wszystkie koła i kółka, wahacze, etc. i oczywiście gąsiennice.
A w wieży armatka, na razie samotnie i bez osłon pancernych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny taki czołg
10:59, 14.07, autor: Magda Fritz
Rekonstrukcja polskiego czołgu sprzed II wojny światowej- zagrożona. Pasjonat z Bielska-Białej, Grzegorz Klimczak poświęcił na to 9 lat. Sam szukał oryginalnych części, zdobył dotację z kancelarii prezydenta.
Pojazd w 50-60 procentach będzie oryginalny"- mówi Klimczak. Części do czołgu szukał i sprowadzał z różnych stron: gąsienice są spod Smoleńska w Rosji, a układ jezdny z Tomaszowa Lubelskiego.
W ciągu 2 miesięcy powinno się go postawić na gąsienicach i będzie jeździł"- mówi nasz rozmówca. Niestety brakuje na to pieniędzy. Potrzeba jeszcze ok. 25 tys. zł. Jest zagrożenie, że na rocznicę wybuchu II wojny światowej 1. września czołg nie będzie gotowy"- przyznaje Klimczak.

Takiej sytuacji nie wyobraża sobie Rafał Bier, organizator zlotów militarnych pomysłodawca powstania muzeum wojskowego w Bielsku-Białej.
Jest to jedyny taki czołg na świecie. Ikona broni pancernej czołg września, na którym walczyli polscy pancerniacy. O ten eksponat ubiega się już m.in. Muzeum Wojska Polskiego"- mówi Bier.

7 TP to polski czołg lekki, skonstruowany przed II wojną światową. W Polsce nie ma ani jednego kompletnego takiego pojazdu. Ten z Bielska-Białej jest jedyny.

http://www.radiobielsko.pl/news/5178-Jedyny_taki_czolg_.html



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 09:58 06-08-2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cuda wierzysz ? :/

Teraz to kasy brakuje, ale jak się uda dociągnąć projekt do końca" to się zaczną ustawiać długie kolejki do zdjęć i władze miejscowe się obudzą, i ministerstwo, i muzealnicy, media, gazety...jak to w Polsce...sukces ma wielu ojców...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę i jeszcze 10 lat czekać aż skończą grunt ze kiedyś przyjdzie ta chwila. A i radze się nie poddawać to co zrobiliście do tej pory to Panowie czapki z głów.
POZDRAWIAM , TRZYMAM KCIUKI , ŻYCZĘ POWODZENIA I WYTRWAŁOŚCI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Niegdyś, za bolszewika, na 22 lipca zazwyczaj oddawano do użytku świeżo wyasfaltowane drogi bądź ulice.
Po czym już następnego dnia lub najwyżej po kilku przyjeżdżali chłopcy w berecikach z antenką i dziurawili te piękne nowe asfalty.
Dlaczego?
Bo aby dotrzymać terminu zalewano asfaltem studzienki odpływowe.

Teraz… jest mniej więcej tak samo.

Pewne rzeczy lepiej jest robić dłużej i dokładniej niż szybko i po łebkach.
Prawidłowa i dokładna Rekonstrukcja naszego najlepszego w pamiętnym Wrześniu czołga jest moim skromnym zdaniem dużo bardziej istotna niż jakiekolwiek terminy.
Przecież nie da się tak żmudnej i benedyktyńskiej roboty wpisać w jakikolwiek grafik czasowy.

Szanowni Panowie – nie dajcie się popędzać niecierpliwcom i wszelakiej maści oszołomom, którzy by chcieli mieć wszystko już i natychmiast.
Spokojnie kontynuujcie swoje Wielkie Dzieło aż do całkowitego finiszu – to jest najważniejsze.
Myślę, że Ci z nas, którym naprawdę zależy na ukończeniu tego pięknego pojazdu poczekają tyle ile będzie potrzeba.

Pzdr

P.S. Się zapytam przy okazji – co z pomysłami na cegiełki – modeliki 7TP – lub tym podobne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie