Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - 2009


akagi

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, i pod koniec wojny w jednostkach pancernych BA, jak jeden czolg dostal lub stawal sie niesprawny to zjezdzal caly pluton i jego miejsce zabieral w natarciu nastepny z rezerwy. Kompania dysponowala wozem opancerzonym rep. In effect, system taki sam jak w WP tylko ze 'management unit' to kompania zamiast plutonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.
Można prosić o więcej informacji z postępów nad 7TP, skąd skombinowaliście silnik to oryginał(nie sądziłem że gdziekolwiek jeszcze sie uchował) czy też może został zaadoptowany z innego pojazdu tak jak w było w przypadku Lufcika(bodajże silnik od Kraza). Jeszcze jedno jak udało wam sie zdobyć skrzynie biegów i to w tak dobrym stania?
Pozdrowienia dla całej ekipy Projektu 7TP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jak PATRON kiedyś mi odpisywał że saurer ale z autobusu, tylko trzeba go wzmocnić . Bo w 7tp był wzmocniony - ale mogę się mylić . Nie wiem na czym polega wzmocnienie saurera, czy to cały odlew jest grubszy czy tylko w pewnych elementach konstrukcji są wzmocnienia. czy też stopień sprężania jest większy i trzeba wzmocnić całość konstrukcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...napewno już teraz należy nadmienić że nieocenioną pomoc w sprawie silnika wykazali panowie Maciej i Stanisław Kęszyccy. Ich porady i bezpośrednia pomoc zaowocowały tym silnikiem który będzie napędzał w tym roku 7TP


FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze podzielam zdanie wszystkich tu piszacych: to fascynujace przedsiewziecie i ewenement na skale swiatowa. Ten czolg który byl mitem i legenda rosnie na naszych oczach. Mam nadzieje ze wydacie o tym ksiazke albo film dokumentalny! Pozdrawiam z ze Szkocji, z niecierpliwoscia czekam na zdjecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie jest na razie tylko poglądowe, że jest silnik i skrzynia, tak naprawdę ( prawdopodobnie do środy 18.02) nie za bardzo chcemy udzielać konkretnych informacji ponieważ na ten dzień wyznaczony jest termin rozstrzygnięcia pewnych bardzo ważnych dla Fundacji i całego projektu spraw. Mamy nadzieję że wszystkie rozmowy jakie są prowadzone zakończą się pozytywnie i będzie można przekazać do publicznej wiadomości niezwykle interesującą kwestię która bezapelacyjnie będzie precedensem na skalę krajową w kwestii ratowania reliktów polskiej myśli technicznej/ militarnej.
Bardzo proszę o cierpliwość, projekt 7TP zanajduje się w tej chwili w fazie kluczowych dla niego posunięć.


pzdr PATRON - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu pitu pitu, a inna sprawa jest poważna.

Panowie - POTRZEBNE GĄSIENICE !!!!!!!!!!!!!

Nadal brakuje na 1 szt. gąsienicy!!!

Szukamy nawet pojedynczych klepek, wszystko od Vickersa, 7 TP, C7P czy T-26 jest mile widziane.

Powiedzcie komu możecie, napiszcie gdzie możecie, etc.
Inaczej nie pojedziemy we wrześniu odbudowanym czołgiem, bo nie będzie na czym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:]
Pytanko mnie jedno nurtuje. Chodzi mi o mechanizm sterowania 7tp (nie pamiętam jak fachowo to sie nazywa, chodzi mi o to aby czołg mógł skręcać w lewo-prawo, zaznaczyłem miejsca na te mechanizmy na zdjęciu) jesteście w ich posiadaniu czy będziecie inaczej te kwestie rozwiązywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jest nam niezmiernie miło poinformować iż w dniu dzisiejszym stało się faktem
Podpisanie pomiędzy Fundacją Wojskowości Polskiej a Kancelarią Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego „Porozumienia o wspólną realizację odbudowy czołgu 7TP”

Jest to pierwszy w historii przypadek zaangażowania bezpośredniego przez ten urząd ( i chyba nie tylko ten) w odbudowę ruchomego zabytku techniki militarnej okresu II RP.

Niniejszym pragniemy złożyć podziękowania :
Panu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu
Szefowi Kancelarii Prezydenta RP Piotrowi Kownackiemu
Dyrektorowi Gabinetu Prezydenta RP Panu Maciejowi Myszce
Panu Posłowi Arkadiuszowi Czartoryskiemu
I wielu innym którzy okazali pomoc przy tym przedsięwzięciu


Jako Fundacja Wojskowości Polskiej czujemy się niezwykle wyróżnieni iż osoby wymienione powyżej wyraziły zainteresowanie naszym projektem i Porozumienie zostało podpisane, dołożymy wszelkich starań aby PROJEKT 7TP był pierwszym i nie ostatnim przedsięwzięciem jakie zainteresowało najwyższe urzędy RP


Jacek Haber, Grzegorz Klimczak, Marcin Bajkowski, Leszek Kusiak
Czyli : Akagi, Panzergrześ, PATRON, Hartmann, Olo


DZIĘKUJEMY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie