Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - 2009


akagi

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne wyróżnienie dla Projektu 7tp. Ale wracając do odbudowy to jak w końcu jest z ta skrzynią i silnikiem? Teraz posiadając takie znajomości" może uda sie pozyskać elementy 7tp z MWP np. oryginalna blaszkę z wieży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nareszcie Pan Prezydent się do czegoś przydał ;)
Panowie, gratulacje!
Czy brakujące ogniwo do gąsienicy się znalazło?
Macie oryginalną blachę do wieży???


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 17:22 19-02-2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to blachy wieży były dorabiane (boczne)a przynajmniej jedna taka oryginalna jest w MWP... Kilka ogniwek też tam było;]Taka instytucja jak MWP powinna sama wyjść z inicjatywą pomocy w tym projekcie ale to długa bajka pewnie, i polskie realia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem tu nowy, ale z zainteresowaniem śledzę poczynania przy projekcie dzięki programowi Było nie mineło. W którymś z odcinków widziałem panów pracujących w koszulkach z wizerunkiem czołgu i napisem projekt 7TP i tak sobie pomyślałem czy można je gdzieś kupić. Taka koszulka to jest dobra promocja i może również służyć do pozyskiwania środków na odbudowe. Czy ktoś coś wie o tym? Z góry dziękuje za odpowiedzi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cieszy bardzo ze Pan Prezydent wspiera projekt pewnie się wszyscy cieszą, ale skąd u diabła ten silnik i skrzynia biegów u Was ukradliście, wykopaliście, kupiliście? Uchylcie rąbka tajemnicy.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra Panowie , tak bez żartów ...w tej chwili zakupiliśmy silnik zastępczy Mercedesa, docelowo jest namierzony SAURER, ale terminy ustalone z instytucjami wymagają od nas zastosowania silnika zastępczego , potem d9ocelowo będzie saurer z przeróbkami...


PATRON FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy PATRONIE, ale z tym silnikiem to trochę niepoważnie wyszło. Najpierw uchylasz rąbka tajemnicy", że jest silnik do 7TP. Następnie tradycyjnie wyrażasz głęboką wdzięczność Braciom za ieocenioną pomoc w sprawie silnika", co sugeruje że macie dzięki nim coś bliskiego oryginałowi, ale pod byle pretekstem odmawiasz zapodania zdjęć. Następnie ktoś bardzo obeznany w temacie silników zauważa, że to nie jest Saurer tylko coś innego. No to odpowiadasz, że to silnik zastępczy...
A nie można było tak od razu - kupiliśmy zastępczy silnik Mercedesa, proszę oto fotki, ale to tylko prowizorka bo docelowo będzie Saurer. Tyle i tylko tyle!

Projekt 7TP jest sam w sobie na tyle fascynujący, że my tu wszyscy trzymamy za niego kciuki i nie możemy się już doczekać września aby go zobaczyć na chodzie. Więc takie gierki" w starym stylu są zupełnie niepotrzebne...

Pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

balans , niestety ale jakoś się tak porobiło że w dzisiejszych czasach pojawiła się konieczność stsowania niedomówień celem ochrony dalszych postępów przy działaniach fundacji .....cóż kiedyś było łatwiej o szczerość, dzisiaj trzeba walczyć o prawdę, bo prawda jest poddawana wątpliwość i trzeba jej BRONIĆ.

PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde PATRON ale to zabrzmiało jak by ktoś czatował z dźwigiem na 7TP za płotem i chciał Wam go zabrać :)

Osobiście zgadzam się z kol. alans" ale żeby trochę rozładować atmosferę, wrzucam fotkę mojego modelu 7TP - wnętrze. Zastrzegając od razu, że różni się nieco od standardowego 1wieżowego bo to wnętrze 7TP plot (2x20mm). Więcej tu:
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11363&postdays=0&postorder=asc&start=270

Pozdrawiam
7TP maniaków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że problem silnika" wynika raczej ze spraw związanych z finansowaniem, dotacjami, ich wygasaniem itp. Każdy, kto korzystał z publicznych pieniędzy i potem to rozliczał wie, że w przepisach zapisane są różne absurdy, które trzeba (uczciwie i z sensem) obchodzić. I nie ma w tym nic nagannego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Mam dziwne wrażenie,że coraz więcej forumowiczów zaczyna się czepiać FWP o szczegóły, nie wiem, może to przez to, że nikt nie wierzył, że się Im uda!!!! Może to naiwne,
ale dla mnie sam fakt podjęcia odbudowy i ewentualnie możliwość zobaczenia 7ki jest magiczna", a jeszcze w akcji z tankietkami !!!!!!!! I nie ma większego znaczenia czy
silnik jest oryginalny ,czy od żuka" np..
I nie dziwię się przedstawicielom FWP, że się irytują na krytykę. Nikt przed nimi tego nie robił i pewnie nie będzie,
a jeśli tak to nic nie piśnie, bo szlag go trafi jak przeczyta przytyki. Nie jestem znawcą echniki wrześniowej"
ale doceniam to co FWP robi dla Nas miłośników!!!
Dziękuję!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie