Skocz do zawartości

PROJEKT 7TP - 2009


akagi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,
cisza wynika z prostej przyczyny , w tej chwili są w kilkunastu zakładach dorabiane częśći uzupełniające układ napędowy, półosie, tarcze sprzęgłowe, wyciskacze, mocowania skrzyni, wały tuleje itp, itd , po prostu trwa kompletowanie elementów wewnętrznych więc nie bardzo jest co pokazać z punktu widzenia wizualnego" od wtorku po Świętach Panzergrześ zaczyna montaże układu napędowego i przeniesienia napędu,


Pozdrawiam i życzę Zdrowych i spokojnych Świąt WIelkanocnych


PATRON FWP

ps. no i oczywiście wesołych jajek"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Właśnie oglądałem Było nie minęło", to nie w temacie,ale Wasza ekipa!!!
Wielkie gratulacje za uruchomienie TKa i postęp prac przy C2P.
Szkoda, że 7ka została potraktowana po macoszemu w programie i nic o niej nie mówili, tylko mignęła w kącie:-) Jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE!
Teraz jestem pewny że do września zdążycie z 7ką.
Mam tylko pytanie gdzie będziecie się prezentować Bielsko ,Bzura czy Tomaszów jeśli to nie tajemnica
to dajcie znać ,bo wszędzie nie możemy być a zobaczyć warto.
Pozdrowienia dla Ekipy 7TP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadna tajemnica.
Pierwsza prezentacja zaplanowana jest 15 sierpnia w Warszawie. Okazja -Święto Wojska Polskiego.

Potem na pewno pojazd będzie prezentowany przez co najmniej tydzień na Krakowskim Przedmieściu przy Pałacu Prezydenckim.

Jak informowaliśmy Pan Prezydent Lech Kaczyński objął patronatem odbudowę, a Kancelaria Pana Prezydenta podjęła współpracę z Fundacją na rzecz sprawnego ukończenia pojazdu.
Wystawa jaką organizujemy , wstępnie , w dniach 31 sierpnia do 7 września będzie jednym z elementów realizacji tego porozumienia.

Co do innych prezentacji - nie wiem, wszystko zależy od funduszy, a z tymi w tym roku bardzo ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich fascynatów projektu 7tp.jestem kaszubem i mieszkam na Kaszubach.dopiero nie dawno trafiłem na trop odbudowy 7tp wcześniej pobieżnie znałem tylko jego dane.jestem pełen podziwu że są ludzie,którzy zabrali się za tak fantastyczną sprawę.Chwała wam panowie jesteście wielcy. czekam z ogromną ciekawością na dalszy postęp prac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Podejdźcie do sprawy bardziej komercyjnie. Podobnie jak ma się ze Stug'iem stwórzcie stronke gdzie na bieżąco będziecie informować o postępach i najważniejsze, podajcie konto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już podeszli, co prawda na razie to wersja minimum ale zawsze coś.

http://panzergrzes.dobroni.pl/blog/index.php?ID=1271

Szczerze ja tam wolę żeby Panzergrześ z warsztatu nie wychodził a nie na blogach i forach przesiadywał ;) A we wrześniu, ech, chyba zacznę zbierać na kardiologa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jakieś 15 tys. zł. by skończyć potwora.
Ma ktoś jakieś pomysły?

JaH - FWP

Czyżby kancelaria Prezydenta przepuściła całą kasę dla 7TP na małpki"? Przecież mieli was wydajnie wspierać, a 20% potrzebnej obecnie sumy wydali w ciągu 2 miesięcy na alko...a te małpki" to strasznie mało medialne są i kiepsko na zdjęciach wychodzą, a przy takim 7TP to każdy polityk chętnie sobie patriotyczne zdjęcie zrobi ;)

Jak nie PiS to może PO? Poseł Palikot ostatnio chętnie szasta pieniędzmi, wpłaca kasę na komitet Kamińskiego, oferuje Wałęsie 110k ojro coby z Libertasem się nie hajtał :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Kancelaria nas wsparła bardzo hojnie, i co najważniejsze sprawa poszła bardzo szybko i bez kłopotów.
Dzięki temu wsparciu jest cały układ napędowy włącznie z układem sterowania i gąskami. A to są ogromne koszty.

Jeszcze raz dziękujemy Panu Prezydentowi i Kancelarii za wsparcie. Wszelkie żarty w tym miejscu są nie na miejscu - a politykę w ogóle zostawmy na boku.

Ze stroną www Fundacji jest wiecznie ten sam problem - w obietnice bratniej pomocy już nie wieżę, tyle razy mi obiecywano, że ktoś pomoże nam zrobić stronę za prawie darmo. Sami niestety nie umiemy.
A zamówienie strony komercyjnie kosztuje - tymczasem FWP przeznacza wszystkie uzyskane kwoty na działalność statutową , w większości w tej chwili na 7TP.
Mówiąc szczerze nawet księgową Fundacji opłacam z własnej kieszeni choć nie powinienem.

No i tak właśnie to wygląda....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki od piszczałki, wszyscy interesujemy się tym forum i zaglądamy często do Projektu 7TP-2009 jak dalej idzie odbudowa czołgu...Koszta odbudowy i pozyskiwania oryginalnych części pojazdu są ogromne. Najważniejsza jest odbudowa czołgu i każda złotówka się przyda chłopakom, to jest nasz kawałek historii, w którym nasi pradziadkowie,dziadkowie często walczyli i ginęli abyśmy mogli czytać i mówić po polsku. Czy wśród nas nie ma programisty, który zbudowałby witrynę fundacji w ramach wsparcia?! Czy tylko pieniądze są ważne? A zrobienie witryny za darmo w ramach wsparcia fundacji i gwarantowanej przejażdżki czołgiem nie będzie wystarczającą satysfakcją? Czy jest konto na które można wpłacać pieniądze? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety najważniejsze jest upowszechnienie nr. konta.
Ci od Stuga nie mieli obiekcji i nr konta Ich jest , albo był na Odkrywcy.Nie wiem czy to legalne ,ale ??.
Jeszcze jedno ,jakim sposobem z tym co Robicie 1% podatku Wam się nie nalerzy.Teraz to troszku nie pora ,ale może uśmiech do Prezydenta ?????.Niestety strony nie umię zrobić,ale na jedną śrubkę" to chętnie się dołożę.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Mam pomysł. Wydrukujcie cegiełki. O konkretnej wartości co najmniej kilkuset złotych. Po wpłacie pieniędzy wypisujecie imiennie darczyńcę i wysyłacie cegiełkę. Taka cegiełka będzie symbolicznym aktem własności" jednej ( ale konkretnie określonej !! ) śrubki w 7TP. Po ukończeniu rekonstrukcji zróbcie zamkniętą prezentację czołgu dla właścicieli tych cegiełek ,żeby każdy mógł sobie tę śrubkę zobaczyć , przytulić się do pancerza, pocałować blachy, uściskać Wam dłonie i może nawet wejść do środka czołgu...
Być może trochę marketingowe podejście - ale jestem pewien poskutkuje.Bardzo szybko uzbieracie te 15 tyś.

Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cegiełki super, ale nominał to powiedzmy min.50 zł. To ma sens, ręce i nogi oraz szanse powodzenia. A za zachętę może wpis do księgi pamiątkowej, ewentualnie premierowy pokaz i może szansa zobaczenia 7ki od środka !!!!
Kujcie żelazo póki gorące
Trzymamy kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie