Skocz do zawartości

Policjanci rozbroili powstańca


Rekomendowane odpowiedzi

Policja powinna wziąć się za łapanie prawdziwych errorystów"
a nie łapać zasłużonych kombatantów. Biorą sie za to co nie trzeba tym bardziej że ta cała broń niebyła zdolna do użytku.
Mam nadzieje że pan Waldemar odzyska chociaż większą część zbiorów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jestem zły i rogoryczony postawą organów ścigania. Troje osób z mojej rodziny walczyło w Powstaniu własnie w zgrupowaniu Żywiciel" na Żoliborzu / dobrze że juz nie żyją bo pewnie i do nich by przyszli/. Policja wykorzystuje chyba najbardziej restrykcyjne prawo dot. broni w europie do robienia tzw. łatwych wyników statystycznych" nie patrząc na ludzi, ich pasje i zamiłowanie do tradycji i histori. Patrząc na zabezpieczoną kolekcję, i wyobrażając sobie ile lat wymagało jej zgromadzenie, nie jestem w stanie wyobraźić tego co czuje Powstaniec". Niestety po tych działaniach można się domysleć że wizyta Policji spotka większość kolekcjonerów militariów i tzw. kopaczy. Nie mozna złapać prawdziwych bandytów to trzeba zrobic bandytów z pasjonatów. Szkoda tylko, że wielu Polityków nie widzi w kolekcjonerach wyborców i nie chce zmienić i uregulować prawa, w tej dziedzinie, a przecież patrząć na ten portal widać że chodzi o dziesiątki tysięcy potencjalnych głosów. Może kiedyś uda się środkowisku" wypracować wspólne stanowisko i powiedziec o tym tak żeby głoś w tej sprawie został usłyszany, inaczej jak pokorne baranki bedziemy czekać na rzeź. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panom w niebieskich ciuszkach gratulujemy spektakularnej akcji która sprawiła że odzyskali wiarę w siebie i namierzyli tak niesamowicie niebezpiecznego przestępce który walczył o tą Polskę o ten kraj. Gratuluję !!!
ps.Kpina i żenada hehe i ja tu mieszkam.
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim świnią musi być prokurator, który wydał nakaz...
O takich ludzi dbaćtrzeba, dogadzać ile można.Oni poświęcili swoje najlepsze lata w imię Polski, nie bacząc na nic...
Orzypomniał mi sięprogram z cyklu kamera wśród zwierząt" Ups! Przepraszam- z cyklu kamera wśród policji" w której to osiemdziesięciokilkuletni staruszek ruszając swoim Fiatem 126 stoczył się lekko z górki i spowodował stłuczkę. Dziadek z racji wieku był lekko zakręcony" i na prośbęPolicjanta dał mu swój portfel aby ten móg odnaleźć niezbędne dokumenty... Okazało się, że dziadzio jest podporucznikiem o ile pamiętam Armii Krajowej. Niestetyu prawojazdy miał tylko na motór, a dowodu zapomniał. Policjant pojechał z nim do domu, żeby sprawdzić papiery. I tu włączył się głos prowadzący program:
Policjanci podwieźli bohatera walk o niepodległość Polski do domu i ukarali 500 zł mandatem"...
Zero wyczucia...Nie mówię, że takim ludziom wszystko wolno, ale ile im zostało życia??Życia pełnego cierpień i wyrzeczeń... Wystarczyło porosić operatora o wyłączenie kamery a dziadka odesłać do domu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz:
Mamy idiotyczne prawo. Jednak policja i prokuratura ustawowo są powołane aby pilnować jego przestrzegania i muszą to po prostu robić.Prawo też jest równe dla wszystkich i wezwania aby kombatantów traktowano inaczej niż resztę obywateli brzmią niepoważnie.
Jednak według mnie każde, nawet najgłupsze prawo można egzekwować w mądrzejszy sposób.
Można było wezwać kolekcjonera, który jak rozumiem nie ukrywał istnienia swojego zbioru, poprosić o wyjaśnienie czy pouczyć jeśli nie był świadomy, że popełnia przestępstwo".
Do takiego jednak postępowanie Polska musiałaby być innym państwem, przyjaznym dla swoich obywateli. Z pewnością długo nim jeszcze nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie powinno sie traktowac ulgowo. Prawo powinno byc wykonywane bezlitosnie surowo i natychmiastowo. Tylko ,że te prawo powinno byc jasne proste i regulowac tylko wazne kwestie. Dlatego zygac mi sie chce jak słysze o nowych ustawach nowelizujących nowelizacje i tworzacych coraz to nowe pierdoły prawne ktorych i tak nie da sie przestrzegac a ktore powoduja jedynie rozwój administracji i dodatkowe koszty. Najpierw swiatła w dzien cacy potem swiatła jednak be. Samochody w miescie wjedzały sobie w tylek bo w dzien tak dobrze w zintegrowanych swiatłach stopu nie widać. Najpierw zielona strzałka na skrzyzowaniach be potem zielonka strzałka cacy. Miasta zakorkowane. Drogi sa dziurawe i sie zabijaja na nich ludzie to nie naprawiamy bo po co tylko stawiamy ograniczenie do 40 jak wypadek to wina wariata a jak nadal sie beda zabijac to postawimy fotoradar.
Jak ktos wierzyl w Donalda to chyba sie zorientował ze to /.../ jak poprzedni. Wrazie co to bedzie gadał o milosci i kurczakach.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 22:43 15-07-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje w tym kraju na punkcie broni palnej to już normalnie paranoja.Bardzo jest mi żal tego Pana,byłego powstańca warszawskiego.Już sama strata kolekcji gromadzonej latami mósi być dla niego wielkim ciosem.Ale władza pewno na tym nie poprzestanie i będą ciągać starszego już człowieka po sądach.Robiąc z niego sztucznie niebezpiecznego przestępce.A nawet jakby miał broń w pełni sprawną to co z tego?Mam tylko nadzieję,że władza nie będzie wszczynać śledztwa co ten Pan robił w 1944 roku i czy posiadał broń legalnie.
Zauważyłem też,że w tym kraju przeciętni ludzie,którzy interesują się bronią palną są postrzegani jako jacyś nienormalni bądż maniacy.Zwłaszcza niedouczone media to lansują.Ma broń.Po co mu to?Będzie mordował.No chyba,że jest to pan policjant,wojskowy lub inna władza,to nie jest maniakiem tylko np. miłośnikiem historii.
Jestem też przekonany,że taka sytuacja w tym kraju, niestety nigdy się nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi potwornie żal tego bohatera ojczyzny ( uważam że każdy kto to przezyl nim jest) szczegulnie że jak wspomniał kolega jest to owoc jego życia
kionkludując przypomnial mi się wyklad pani na moich studiach która twierdziła ze mamy cudowną ustawe.
Moze to już czas żebyśmy jakis protest zoorganizowali
a nie pozwalali na ciągłe opluwanie naszej historii i pasjii
pozdrawiam
ze szczególnym żołnierskim pozdrwieniem dla tego biednego Pana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może to jest okazja abyśmy zaczęli działać? Czy Redakcja Odkrywcy nie może jakoś pomóc temu panu, nagłośnić sprawę? Sam chętnie podpiszę się pod petycją w jego obronie.
Macki jakiegoś chorego systemu wybierają nas jednego za drugim jak śledzie z beczki. Ten miał w domu rzymka (Rozkopał stanowisko."), tamten nieśmiertelnik i guzik (apewne z mogiły."), jeszcze inny starą zgniecioną łuskę ale z niezbitą spłonką (Gromadził materiały wybuchowe.").
Stańmy w obronie tego człowieka, przynajmniej zgłaszając swój sprzeciw. Gdzie można napisać protest w tej sprawie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszałeś kiedyś ,żeby jakieś protesty w tym kraju odniosły skutek ? :) Lepiej podać namiar na dobrego adwokata :) Gdzieś tu kiedyś czytałem ,że w którejś z gazetek od giwer zajmują się takimi delikwentami od strony prawnej i nawet chyba komuś pomogli ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż w tym upośledzonym kulturowo, politycznie i prawnie państwie….nie no nie mogę. Czerwoni mszczą się na Akowcach nawet po tylu latach, a do tego maja cholernie długie macki. Wstyd być Polakiem, kiedy człowiek patrzy na coś takiego. W czym ten człowiek zawinił, może za bardzo się starał? Tak to zawsze budzi podejrzenia… szczególnie w naszej chorej na paranoję ojczyźnie. Kto podjął tą decyzje? WSTYD!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zioma,z Bohatera Narodowego zrobiono przestępce, a co do ustawy to śmieszna jest bo gdy masz broń z papierami o dezaktywacji to jest ok, ale jak papierów nie masz to tak naprawdę za nie dostajesz po łbie"...

Czytając na tym forum wiele postów domagających się zmiany ustawy dochodzę do wniosku iż warto przygotować projekt zmian tyle że, potrzebna była by jeszcze odpowiednia ilość podpisów za projektem, stworzyć więc można gotowy wzór formularza, na którym owe podpisy winny się znaleźć umieścić wzór na forum do pobrania i każdy zainteresowany by go wydrukował i pozbierał podpisy wśród swoich znajomych itp., potem tylko wysłał do kogoś ,kto by coś z tym zrobił.
Co wy na to?
Tyle że Najważniejszy jest tu Projekt zmian i to nie tylko ustawy o broni także ustawy o zabytkach.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narodowa federacja strzelecka
kontakt z panem Włodkiem
żadne sprawy nie przegrał.
a tu do poczytania
http://www.nfsbydgoszcz.fora.pl/sprawy-sadowe-i-postepowania-administracyjne,14/procesy-sadowe-w-sprawach-broni,35.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobna sytuacja była pare lat temu.
były oficer wojskowy - piekna kolekcja broni palnej - tylko tej którą użwała wojsko polskie od 1918 do 1939 wsie powiercone zamki pozcinane
co ciekawe w latach komuny miał na swój zbiór papiery i było ok./ po zmiane ustroju papiery okazały sie niewazne. ale nikt z okolicy sie nie czepaił bo go dobrze znano a i nieraz z milicji -policji dostał cos ciekawego. i nagle BUCH!!!!żandarmeria abw policja zabrali wszsytko. 1 wyrok wysokie zawiasy. drugi mniejsze 3 niewinny i chyba nawet mu to oddali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okejos nic nowego ostatnio dostałem wtórnik" księżeczki wojskowej stopień- porucznik, przydział 6BPD d-ca plutonu, i najważniejsze w WOJSKU NIE SŁUŻYŁ! A latałem w kamaszach" z 7 - latek? Ciekawe kiedy odbiorą mi dyplom Polit. warszawskiej, bo na moim orzełeku nie ma koronki".
Pozdrawiam.
GW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem to już sto razy, ale jeszcze raz mówie,
wstyd i żenada na skale krajowa!!!

Widać, że prokurator i policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Terroru Kryminalnego i Zabójstw dorwali się do listy kombatantów i powstanców Warszawskich - bo przecież AK czy AL, i Powstancy to byli BANDITEN" w oczach władz Generalej Guberni, no i teraz oczywiscie w oczach prawa niepodległej Polski to są potencjalni terrorysci. Tylko pan prokurator musi się spieszyć bo juz niewielu z nich pozostalo...

A za kogo myślicie się potem zabiorą???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziane, prawo powinno byc równe dla wszystkich, tylko politycy akurat robią co im się podoba, a tylko bohaterów narodowych powinno się traktować ulgowo, bo gdyby nie oni tego kraju by nie było, przecież ta kolekcja to dla tego Pana wszystko czym żyje, i teraz przyszli mu to zabrać. Wszystko spoko,żeby oni wzięli na ekspertyzę, pobadali i oddali z powrotem, dając kwit, że to już nie broń, ale oczywiści jedzie do wysadzenia w Kazuniu, bo przecież to jest broń...(tylko,żeby jeszcze tam jechało, to rozumiem, ale że jedzie do prywatnych kolekcji komendantów, biznesmanów, i innych nowobogackich) jeżeli prawo nakazuje, że mają to wysadzić, to dlaczego tego nie zrobią? zaginęło? wyparowało? czy poszło do prywatnej kolekcji?

PozdrO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie