Jump to content

papiczny

Forum members
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. A no wstyd, tyle że nie wiadomo czy miasto ma jakiekolwiek zbiory odnośnie tego pułku. Z tego co jeszcze pamiętam było w Ostrowie lotnisko nie jestem pewien, ale chyba tam gdzie teraz stoi ZAP. Zbombardowane we wrześniu '39. Pozdro i czekam na foty.
 2. Witam ponownie Niestety nie posiadam informacji ,które to pozwoliłyby sprecyzować w którym z plutonów służył pradziadek. Możliwe jednak, że po zwróceniu się do archiwum wojskowego udało by mi się to określić. Podrzucam tu dwie fotki bliskie tematowi. 1 http://img512.imageshack.us/img512/3759/1obonig4.jpg 2 http://img512.imageshack.us/img512/4324/2obonyg5.jpg
 3. Niestety informacji takich nie posiadam, a czy np. zwrot do archiwum wojskowego mógłby tu pomóc? Tu pozwolę sobie dodać dwa zdjęcia zapewne któregoś z tych plutonów.
 4. Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Mam kilka pytań odnośnie szlaku bojowego 60 pułku z Ostrowa Wlkp. W 1939 roku mój pradziadek został zmobilizowany i wcielony do tej jednostki jako saper. Z opowiadań babci wynika iż w '39 dostał się do niewoli radzieckiej, a dokładniej trafił do jakiegoś sowieckiego łagru pod kijowem, niestety za wiele sama już na temat jego losu nie pamięta, dodała także że zostało tam zamordowanych sporo duchownych. W necie znalazłem tylko informacje dotyczące działalności pułku do 25 września, czyli do okresu jego kapitulacji pod Warszawą. Gdybam sobie że on tej kapitulacji się nie poddał i ruszył dalej w bój. Może ktoś z waszych krewnych także odbywał służbę w ostrowskim pułku piechoty i dostał się do sowieckiej niewoli, Jeżeli tak to prosiłbym aby podzielił się wspomnieniami bliskich na temat tej niewoli zależy mi na tym by chociaż pobieżnie zrekonstruować losy pradziadka. Wojnę on przeżył, niemniej jednak wśród żywych już go nie ma. Jeżeli macie natomiast jakiekolwiek zdjęcia tej jednostki, to proszę o ich zamieszczenie. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information