Skocz do zawartości

Policjanci rozbroili powstańca


Rekomendowane odpowiedzi

apraszałem tu znajomych, kolegów z powstania, harcerzy, żołnierzy czy Polityków . Nikt nawet nie wspomniał, że coś może być nie tak – opowiada powstaniec kolekcjoner"

Skoro pewnych ludzi zapraszał (polityków np) to byc może którys z nich sobie coś upatrzył i postanowił to mieć. A że po dobroci sie nie dało to zawsze można dziadka rozbroić.

To hipoteza jest oczywiście


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 21:45 16-07-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czytając wiele innych postów na forum widac , że działania organów ścigania w tym kraju pod kątem ochrony zabytków oraz nielegalnego posiadania broni koncentrują się głównie na kolekcjonerach. Szkoda, że tak często nie ma wzmianek dziennikarskich o zatrzymanych za łapówki konserwatorach zabytków, którzy np. biorą kase za możliwość wybudowania osiedli w intratnych z punktu acheologicznego miejscach itp. czy np. gangsterach, którzy posiadali broń użytą do napadów na banki czy konwoje. Rozumiem, że ich jest zdecydowanie trudniej trafić, a poza tym zamykajać tych, którzy wystawiają znaleziska np. na allegro niszczy się naturalną konkurencję na rynku, i pozycja handlarzy wywodzacych się ze srodowiska archeologów jest nie zagrożona. Jedno tylko mnie preraża co dalej - wielokrotnie słyszałem jak goście z grup rekonstrukcyjnych z bronią deko chodzili na paradach na których występowali pierwszo planowi politycy, a potem za kilka miesięcy ci sami goście byli kasowani za nielegalne posiadanie roni", kolekcjonerzy którzy oddawali znalezione zabytki do np. regionalnych muzeów, a byli potem pentani za kilka guzików i dostawali zarzuty. A my tutaj na stronie głównej wypisujemy na temat kodeksu poszukiwacza" ciekaw jestem kto z zewnętrznych podmiotów takich jak Policja czy Prokuratura lub Konserwator Zabytków bierze to na powaznie, sądząc po ich działaniach chyba mają to w czterech literach i w stosunku do hobbystów nie przestrzegają żadnych zasad. Osobiście uważam, że koledzy z redakcji Odkrywcy powinni pomysleć o realnym podliczeiu nas np. podczas jakiejś pikiety lub demonstracji np. we wrzesniu. Do tego czasu można przygotowac zezwolenie na pikietę czy demontracje i pójść np. pod Sejmu. Jeżeli choćby połowa kolekcjonerów z tego forum przyszła była by to taka rzesza, że nawet Donek by sie pofatygował na rozmowę bo zalezy mu na głosach wyborcw jak chce zostać Prezydentem. Osobiście analizując zapisy ustawy o ochronie zabytków pomimo, że otarłem sie o prawo nie rozumiem do tej pory co to jest zabytek bo np. może tym byc nawet puszka po piwie zostawiona przez pięciu pijaczków 10 lat temu na górece, bo przecież na jej podstawie także można wnioskować o czasach przeszłych. Wydarzenia z Powstańcem na tyle mną targnęły, że uważam, że czas zacząć coś robić bo inaczej naprawdę nawet na stary zegar z kukułką od babci trzeba będzie mieć 12 pozwoleń łacznie z pozwoleniem od weterynarza.

ps. brak reakcji naszego środowiska po kolejnych takich działaniach będzie utwierdzał ludzi w przekonaniu że Prokuratura ma rację, a andyci" nawet nie próbują się bronić bo jako winni już sie poukrywali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd.

Dziekowac tym co biora po kilkanscie tysiecy zloty miesiecznie, za poczytanie gazety, wynudzenie sie w cyrku zwanym stad nikad Sejmem na Wiejskiej, gdzie kazdy klaun ma swoje 5 minut na oczach Narodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe oni i ich statystyki.
15lat i emeryturka a taki np.górnik 25 lat dołu w spartańskich warunkach ale kogo to obchodzi.
Siedzą dalej w krzaczorach i że niby łapią hehe w łapę wyciągając kolejną pensję.
A jak się nudzi to nalot na dziadka ciekawe ile trafi na przemiał a ile pójdzie do domu komendanta nad kominek ....


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 08:57 17-07-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pikietą, trzeba bronić m.in. tego Powstańca, i walczyć o swoje, nie pozwólmy się traktować jak śmieci, niech ktoś napisze petycje i wstawi na forum, każdy niech ściągnie i niech zbiera podpisy w swoim mieście, otoczeniu. Jak około 30 000 arkuszy podpisało by minimum 20 osób, to dało rade by coś zmienić.

PozdrO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że za jakiś czas koledzy związani z pismem Odkrywca dojrzeją do organizacji jakiejś pikiety w celu zamanifestowania potrzeb zmiany w kilku ustawach. W sumie to tylko dzieki szerokiemu srodowisku hobbystów utrzymuja się na rynku. Poza tym tak naprawde tylko oni mają realna szansę zebrania nas wszystkich w jednym miejscu, a także mogą wystapić o poparcie do innych instytucji np. kombatanckich. Jest po naszej stronie wiele argumentów nie tylko zwiazanych z realną ochroną staroci ale także innych np. czy kiedykolwiek pisano o sprawie w której zbieracz militariów postrzeliłby kogos - odpowiadam NIE. Natomiast czesto pisze się o pijanych mysliwych którzy strzelaja do wszystkiego co im popadnie. Jakoś nikt nie mysli o odebraniu im broni, ba jest to jedyna grupa posiadaczy broni która nie ma badań okresowych i tak np. 98 letni pan z demencja starczą i omamami posiada w pełni legalna broń i do czasu dopóki kogoś nie odpali jest OK. Dlaczego tak jest - no więc jest tak dlatego, że są swietnie zorganizowaną grupą i mocno lobbowali na rzecz takich zapisów przy tworzeniu Ustawy. Może ktoś przeczyta te wywody i na jesieni uda nam się spotkać i pójść" do wylegarni talentów czyli na ul. Wiejską. Wiem, że ludzie związani z Odkrywcą mieli kilka pomysłów chyba nawet przygotowany został projekt zmian Ustawy o broni i amunicji, poza tym trwały jakieś rozmowy z archeologami i przedstawicielami Policji- jednakże uważam że skoro to nic nie dało to trzeba uderzyć bezpośrednio do ustawodawców.

ps. uważam że pikieta mogła by byc w formie np. pikniku z udziałem kolegów z grup rekonstrukcyjnych, taka forma spotkała by się z dodatkowym uznaniem warszawiaków oraz zainteresowaniem massmediów - no nic zobaczymy. A narazie pozostaje mi życzyć kolegom dużo szczęścia - szczególnie tym którzy w okresie sierpnia wezmą udział w rekonstrukcji walk Powstańczych - by bezpośrednio po pokazie nie zostali pojmani przez F-szy w niebieskich mundurkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do słów kol. riteks-a - powstańcy i partyzanci drżyjcie!! Zabiorą się niedługo i za was. No chyba, że udowodnicie, że w walkach o Niepodległą używaliście legalnej broni, na którą mieliście pozwolenie...
J.K Mikke nazywa to eurosocjalizmem i ma świętą rację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A jak sie okaże że z tej nielegalnej broni w 1944 zastrzelono niemca to co się stanie z panem kolekcjonerem - powstańcem?

A tak na poważnie to podpinam się pod wypowiedź Troopera85, ktoś chce lekką ręką powiększyć kolekcję. A wiadomo, że broń będzie nielegalna i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że dużo broni używanej przez Armię Krajową została pozyskana" w bandycki sposób na szlachetnych" Niemcach. Mam nadzieje, że w państwie prawa" prokuratorzy zajmą się tą bulwersującą sprawą z urzędu"! I w ten prosty sposób wracamy do lat 45/56, czyli samego jądra" demokracji.
Pozdrawiam!
GW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak urwał niech zapłaci :D
Mam szczerą nadzieję że cała kolekcja wróci do właściciela wraz z przeprosinami co akurat w tym kraju jest mało prawdopodobne, wystarczy przypomnieć sobie jak zachowują się nasi politycy na najwyższym szczeblu.
pozdrawiam Kurt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w sprawie tej pięknej kolekcji nikt nic nie zrobi i nie wróci ona na swoje miejsce to znaczy że wszyscy jako kolekcjonerzy jesteśmy na straconej pozycji i nic nigdy się nie zmieni.Zawsze łatwiej obrabować z jego kolekcji starszego pana lub kolekcjonera niż przestępcę.
Gdzie k........a jest policja wieczorami kiedy bandziory łażą po ulicach??!!!W nocy boją się z radiowozu wyjść!
Zwolnić wszystkich i niech idą na zasiłek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z radiowozu spoko hehe
ostatnio kolega (sanitariusz) karetka wezwana została do jakiegoś kolesia i panowie w niebieskich uniformach mówią by dać coś temu gościowi o nas wszystkich pozabija"
zresztą co tu dużo mówić praca w Policji to ostatnio nie misja a lans.
pozdrawiam Kurt
ps. Ilu jest prawdziwych policjantów w tym kraju ??? skoro większość w szkołach to synowie i córki wpychane po znajomości :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie