Skocz do zawartości

Najmłodszy esesman III Rzeszy !!


Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadam na post użytkownika, którego nicka niesety nie zapamiętałem, bo jego pytanie błyskawicznie i kompletnie niezrozumiale usunięto: - Tak, moim zdaniem zdecydowanie warto tą książkę kupić lub conajmniej przeczytać. Jest fajnie wydana, nieźle napisana (ma formę reportażu, rozmowy z Kurzeme - m.in. dzięki temu jest lekkostrawna; głównym zarzutem do wyd. pierwotnego - Maskotki" było silenie się na literaturę, krótko mówiąc - grafomaństwo).

I moim zdaniem - nawiązując do cyniczno-histerycznych wypowiedzi znawców tematu" - nie jest to książka o holokauście! Bardziej jest to surrealistyczna opowieść o wojnie widziana oczami dziecka, o syndromie sztokholmskim (przecież on pokochal swoich oprawców - do płk. Lobe, zbrodniarza wojennego, mówił wujku"..) i trochę o odkrywaniu swojej tożsamości.. (chociaż Alex Kurzeme chyba do tej pory się jasno nie określił, w każdym razie twierdzi, że Żydem się kompletnie nie czuje..).

Nieprawdą jest, że Kurzeme nagle wyskoczył z tą książką na fali przedsiębiorstwa holokaust". On od początku lat '70 tych zaczął ujawniać strzępki swoich przeżyć, opowiadać to w czym uczestniczył. Od tej pory zaczął dostawać listy z pogróżkami od swoich dawnych owarzyszy broni", np.: Jesteś jednym z nas, byłeś przy tym, widziałeś. Mamy na ciebie oko cały czas. Trzymaj buzię na kłódkę, bo może cię spotkać coś złego, jeśli komuś zaszkodzisz, szczególnie pułkownikowi. Życie zawdzięczasz tylko nam. Pamiętaj o swojej rodzinie. Milcz."

Jednym słowem: polecam. Mądrym do refleksji, głupim - jako bogaty materiał do wszelkiej maści drwin z zabijania Żydków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomsee przede wszystkim to żydzi sami się nie szanują,a wymagają od innych szacunku.
Przykładzik proszę bardzo- zmienianie nazwisk?.
Kto twierdzi,że nie można być dobrym obywatelem polski będąc jednocześnie narodowości żydowskiej,ukraińskiej,białoruskiej,itd.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienianie nazwisk jako przykład braku szacuknu do siebie samego? Niezły z Ciebie psycholog...
Czy słowo asymilacja" coś Ci mówi? A ilu Polaków, którzy zmienili ojczyznę, zmienili też w związku z tym swoje nazwiska (a nawet imiona)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieloff koszta tej głupoty tych pań poniesiemy my,one mogły pozarażać swoich znajomych.
I tak krąg ludzi chorych wymagających opieki lekarskiej,nie produktywnych lawinowo rośnie.
Kto za to zapłaci?,czy te naiwne kobiety na pewno nie,one zapłaciły moralnie,natomiast materialnie zapłaci społeczeństwo polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieloff ja nie napisałem żydówki,ja napisałem wyznania mojżeszowego.
Napisałem tak ponieważ dla mnie jest obojętne jakiego wyznania kto jest,w przeciwieństwie do ciebie,podkreślasz jako”prawdziwe katoliczki”.
Jakby były katoliczkami to mogły by współżyć tylko poślubię,widocznie są innej wiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol slapek zacytowałbym co na temat tego poety" powiedział mi inny murzyn , ale do druku nadaje się jedynie słowo cfaniaczek" reszta absolutnie nie . Acha zeby było smieszniej mój znajomy mimo ze czarny jak smoła ( czarnoniebieski odcień skóry , nie zaden tam ciemnobrązowy) jest Polakiem z ciężkim skrzywieniem nacjonalistycznym. Włącznie ze służbą w WP i tak dalej.On po prostu kocha ten kraj.
Kol zalman ja tu nie widzę nikogo o poglądach nawet umiarkowanie lewicowych..
Ale tak ad merituum to Łotysze mają w ogóle ciekawą historię.
Z jednej strony jednostki łotewskie stanowiły podporę rewolucji bolszewickiej (strzelcy łotewscy stanowili zdaje się ochronę Lenina) z drugiej bardzo aktywne jednostki pomocnicze (ochotnicze) W-SS. Brr mieszanka więcej obrzydliwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slapek, błagam, już mnie brzuch boli ze śmiechu, Ty to wszystko na powaznie bierzesz, a z tymi katoliczkami to dałeś czadu - gdyby spełniły Twoje ostre kryteria religijno - seksualne, to nie wiem, czy zebrałoby sie ich na zapełnienie jednego kościoła, ha, ha, ha:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih napisałes:
/.../zalman ja tu nie widzę nikogo o poglądach nawet umiarkowanie lewicowych..."
Dla zalmana jak widać wszyscy, którzy maja inne zdanie niż on są lewicowcami chociaż tak naprawdę z lewicą maja tyle wspólnego co zalman z prawicą :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z autorem książki Nie trzeba mnie zabijać" zawiera taką wypowiedź:

No i teraz powiem tak: co Polacy zrobili swoim sąsiadom, to Gross napisał i my już wiemy. Ale w porównaniu z tym, czego dopuszczali się Bałtowie, to my byliśmy miłosierni, tolerancyjni, bohaterscy."

Cały wywiad oczywiscie znajduje się w Gazecie Wyborczej"
Osobom nie brzydzącym się tą gazetą polecam:
http://www.gazetawyborcza.pl/1,88974,5022694.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman. Guzik mnie obchodzą Twoje permanentne wzruszenia, jak i poziom Twojej wrażliwości (zresztą myślę, że nie tylko mnie).
Powiedz wreszcie w temacie coś co ma jakąkolwiek treść lub nie mów nic, okej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie