Skocz do zawartości

Tygrys znaleziony we Francji!!!!!!!!! czyżby z Polski?


Tankist

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
no właśnie, zdjęcia będą najwcześniej w poniedziałek, może wtorek.

Tymczasem jaca2003 już ogłasza światu prawdę objawioną, że tygrys we Francji jest z mazowsza, a wieżę mu na pewno dokompletowali, i jest to oczywista oczywistość".
Poza tym przecież jacy2003 nikt nie będzie mówił że iałe jest białe a czarne jest czarne" bo on i tak wie lepiej, kto i komu nie dał działki za wywiezionego tygrysa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zdjęcia w poniedziałek, może wtorek" - super!!!
2. Z Polski, czy może z innego kraju?
3. Jeżeli z Polski to chyba ktoś powinien już zbierać pieniądze na dobrego adwokata, no chyba że jest tak mocny, że wszyscy inni mogą mu askakać".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankist opiera się na faktach a nie na legendach .Kotek był faktem i miał być pięknie opisany w drugiej części pewnego czasopisma ale pojawiła się tylko wzmianka (zapowiedz ) i czar prysł (powinno być kotek prysł )
W momencie jego znalezienia wiadomo było do jakiej jednostki należał. Co świadczy o jego dość dobrym stanie.
A wypowiedzi Tankista są przynajmniej wywarzone za co mu chwała bo to jest forum a nie .....:-)
poldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zaraz, zaraz, a czy ja gdzieś napisałem, że dysponuję zdjęciami?
Z mojego postu można wysnuć też wnioski, że:
a) wiem, że takie zdjęcia istnieją,
b) wiem kto je ma i widziałem,
c) wiem kto je ma, ale nie widziałem,
d) nie wiem, ale mogą być.
Razem mamy więc co najmniej 5 możliwości.
Ze wskazaniem na właściwą pozwolę sobie wstrzymać się do czasu zobaczenia zdjęć kol. Tankista. Może to ten sam wrak, a może inny. Nie wiem. Spekulować nie będę.

Pro publico bono to ja działam od lat, więc nic nowego. A to z kim i kiedy współpracuję jest moim suwerennym wyborem.

Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zawsze wiem, że nic nie wiem"
dla warsa jest jedynie ważne i istotne żeby zaistnieć na forum w charakterze gwiazdy" i zrobić wrażenie że na pewno coć wie, ale nie powie.
Taki mały Antoś Macierewicz wiem, ale nie powiem".
Ten przynajmniej zasłania się tajemnicą państwową.

a może warsik, wpadnij na stadion X-lecia do wietnamczyków, oni przecież mają wszystkie nagrania z wyciągania calaków w Polsce ( jaca2003 tam kupował jak pamiętasz zapewne, to powie u którego )
tylko pospieszaj bo niedługo mają rozebrać stadion!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankist. Coś Ty taki nerwowy? Na dzień dobry mogę Ci wskazać choćby człowieka z Militariów, który ma zdjęcia tego wraku, bo to tam (o ile mnie pamięć nie myli) ładnych parę lat temu miał się ukazać artykuł na ten temat. Ukazała się jedynie jego zapowiedź.
Zdaje się, że kol. Poldek wrzuci później jej skan.

Pomsee. Jeśli kol. Tankist chce wyjaśnić tę sprawę i doprowadzić do powrotu potwora" do kraju, to ja jestem gotów do współpracy z nim. Wpierw chcę jednak obejrzeć zdjęcia kol. Tankista.


Pozdrawiam
wars98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż
Ja w przeciwieństwie do warsa,który jak zwykle wie ( i ma kilka wersji tej wiedzy ), nie tylko mam fotki ale je osobiście zrobiłem tygrysowi, o którym piszę w tym poście. Tylko i wyłącznie z przyczyn czysto technicznych będą w terminie jak wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z warsa:
Na dzień dobry mogę Ci wskazać choćby człowieka z Militariów, który ma zdjęcia tego wraku..."
i drugi:
...pomyliłem Militaria z Ledwochem."

warsie, skoro tak naprawdę nie wiesz kto ma te zdjęcia z wydobycia, to jak ludzie mają wierzyć w inne wymyślane i opowiadane przez Ciebie i wspólnika, cuda na temat wyjeżdżajacych stadami panter i tygrysów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Waszych ajeczek z mchu i paproci", niepopartych żadnymi dowodami, poza wizjami nawiedzonych mitomanów, oglądałem zdjęcia z wyciągania tego tygrysa.
Są także zdjęcia zrobione przed akcją.
Niewykluczone, że również pojawią sie w tym wątku.

A tak na marginesie warsie, znaczenie słowa kindersztuba jest jednak dla Ciebie zdecydowanie zupełnie obce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o powagę, bo teraz mamy typowe icie piany na postoju". Sprawa jest zbyt poważna, aby wątek przekształcił się w wymianę bluzgów!
Najpierw zdjęcia! A dopiero później dyskusja, bo jeżeli to ten nasz z Mazowsza, to chryja będzie większa niż ta związana z eksportem" znanej Pantery, bo nie dość że zabytek, to jeszcze wart niezłą górę Marek lub dolarów [ojro wtedy jeszcze nie było].
Tu mam pytanie do Tankista, jeżeli byłeś przy wydobyciu Tigera, to pewnie wiesz w jakim naszym muzeum obecnie się znajduje? Bo przecież nie miał prawa tak sobie wywędrować!

P.S.
Janusz Ledwoch - PzKpfw VI Tiger cz.1, rok wydania 1992 str. 40 cyt. W drugiej części monografii czołgu PzKpfw VI "Tiger zostanie omówiona historia powstania...Liczne fotografie [w tym fotografie "Tygrysa z 507. Batalionu odnalezionego na Mazowszu w 1991 roku], fotografie detali...". tyle tylko, że w drugiej części żadnej wzmianki na ten temat nie zamieścił...

pozdro
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie