Skocz do zawartości

Tygrys znaleziony we Francji!!!!!!!!! czyżby z Polski?


Tankist

Rekomendowane odpowiedzi

Już dawno temu chodziły słuchy o pewnym tygrysie, który znajduje się we Francji i ma ciekawe pochodzenie.

W ostatnich dniach nasza ekipa wpadła na ślad tego czołgu i po nitce do kłębka udało sie wiele spraw wyjaśnić.
Pojechaliśmy do Francji, aby ustalić fakty.
Problem był z porozumieniem się w ichniej gwarze z tubylcami, którzy nakierowali nas na jego trop, ale w żadnym ludzkim języku poza swoim ojczystym nie pojmowali.
I tu najważniejsze.

Odnaleźliśmy tego tygrysa, i to wcale nie w zoo. Jest prawie cały, ma drobne braki, na dowód wkrótce fotki.

I znowu ciekawie.
Czołg jak ustaliliśmy, przyjechał ze wschodu, może z Polski ????????
Sprawa jest zagadkowawa i rozwojowa,
A może to ten zaginiony wiele lat temu calak z Mazur, o którym to miał być swego czasu sensacyjny artykuł w jednym z tematycznych czasopism?
Mam nadzieję że wkrótce nowe fakty wypłyną na światło dzienne, bo jeden z naszych kolegów został tam na dłużej i stara sie rozwiązać łamigłówkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
panowie detektywi.. ale to i tak nic nie zmieni... najwyzej dowiemy sie nastepnej koszmarnej prawdy podobnie jak z panthera która opóscila nasz kochany kraj.Jedyna dobra strona tego to posiadanie marzen ze moglismy miec swojego tygryska. ale glowa do gory napewno cos gdzies jeszcze w ziemi siedzi. Nawet slyszalem od znajomego zbieracza o jakims królewskim z wysadzana wieża... no ale to tajemnica... podobno duzo ludzi o tym wie ale sie nie przyznaja bo nie da rady go wyciagnac bez szumu kolo jakiejs bardzo ruchliwej trasy... a odnosnie tego Tygryska z Mazur mozna cos wiecej??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, tak i w tym przypadku jaca2003 zanim pomyślał juz nacisnął enter. Czy u Ciebie jaca regułą jest, że słowa i palce zawsze wyprzedzają te z takim trudem wypracowane mysli?
Już na forum prezentowałeś nam kanały przerzutowe całych transporterów, panter i tygrysów via Litwa, Austria gdzieś do Kanady, Francji, itp. Czym te, z takim trudem i mozołem wyartykułowane dywagacje na forum były poparte?

Poza opowiadanymi w gronie mitomanów bajeczkami z poziomu opowieści Cioci Kloci, lub sensacyj spod gminnego sklepu o godz. 7.15 po odpaleniu pierwszego perschinga lub innej wiśnióweczki za 4 złote, nie były poparte nuczym.
Swoją drogą tak sobie myślę, dlaczego z Twoimi zdolnościami do odkrywania wszelkich układów i teorii spiskowych, nie zrobiłeś kariery w szeregach służb specjanych IV RP?

Tutaj jaca są fakty, a nie jakieś ogólniki jak byłeś uprzejmy inteligentnie zauważyć.

Jest tygrys. Został obfotografowany tak jak to tylko było możliwe w tamtych warunkach. Fotki zostały w aparacie właściciela. Nie każdy uznaje że do życia jest mu niezbędny internet, więc czekam na płytę. Tak szybko jak to tylko możliwe zapewniam, pojawią się super zdjęcia!
Uzyskaliśmy jednocześnie 100-u procentową informację od wiarygodnej osoby tam na miejscu, że za ocaleniem tygrysa i uratowaniem, podobno przed złomowaniem, stał znany kolekcjoner.

Ta informacja i inne, o których juz wspomniałem, układają się w pewną logiczną całość. Zapewniam, że ten tygrys to nie jest kolejny mit, jak w przypadku niektórych oszołomów z forum, wypisujących bzdury i wietrzących wszędzie spiskowe teorie dziejów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś więcej na temat tygryska?? O jego historii, jak znalazł się we Francji, skąd macie pewność, że jest z Polski?? Gdzie jest, na złomie, na cokole w małym miasteczku?? Odrestaurowany czy rdzewieje na wolnym powietrzu?? Może macie jakiś pomysł na sprowadzenie go do Polski??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankist sprawa ta jak wiesz była kiedyś mocno wałkowana przez kilku gości ale miło że ktoś chciał o tym napisać wprost.
Z tym złomowaniem to raczej lekka przesada bo jak wiesz miał właśnie jemu być poświecony następny nr pewnego wydawnictwa.
Miło będzie jak i inne sprzęty które są poza Polska a zostały wydobyte u nas pojawia się na ty forum.
Nie chodzi tylko o pancerkę czy lotnicze rzeczy ale o wiele elementów wyposażenia fortecznego .
Bo poza legendami mamy kilka smutnych przepadków zawieruszenia się zabytków .
I bez znaczenia czy to będzie prywatna kolekcja czy państwowa byle by tu nie tam.
Pozdrawiam Serdecznie
Poldek
ps Zdanie na temat pewnego kolekcjonera" wyrobiłem sobie wcześniej w pewnym muzeum w Niemczech na podstawie ich opinii :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na niektóre pytania nie znamy pewnych odpowiedzi a tylko przypuszczenia, wobec tego na forum publicznym nie mogę wysnuwać bezpodstawnych pomówień.
Tygrys jest w/g mnie w stanie dobrym plus, do odrestaurowania. Ma braki, jest dość poważnie uszkodzony.
Kadłub kompletny, jest nawet wieża, ale po przejściach.
Wszystko będzie widoczne na fotkach, proszę o cierpliwość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci tajemniczy oni co to wieze dokompletowali to sa zli ludzie.Dla mnie dziwne jest tylko to kto nagle o tym napisał.Jakies pół roku temu pytałem na forum miedzy innymi o te podwozie.I wtedy kol Henryk Gralec zrobił awanture że jakieś duby smolne plotę.A teraz?Ano sam nagle pisze ze mu tygrysa ktos wywiózł i działki nie dał.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie