Skocz do zawartości

Tygrys znaleziony we Francji!!!!!!!!! czyżby z Polski?


Tankist

Rekomendowane odpowiedzi

Kol. balans
nie byłem przy wydobyciu żadnego tygrysa
ani na mazowszu, ani nigdzie indziej.
Za daleko idące wnioski.

Napisałem wyraźnie, że widziałem zdjęcia z wyciągania tygrysa, o którym jest ten wątek i postaram sie je również zamieścić razem z tymi zrobionymi przeze mnie we Francji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Tak siedzę i czytam. Ej odkrywcy ...
Gdybyście zamiast, jak to określił balans, ić pianę na postoju", sięgnęli na półeczkę lub cofnęli się nie dalej niż 2,5 roku wstecz to znaleźlibyście drukiem wydany opis zdarzenia, który jako żywo wiąże się z opisywaną tu historią. Napiszę więcej: zdziwicie się ile tam jest szczegółów, które większość z Was interesuje.
Dowody?
Proszę bardzo:
Cytat 1:
... 22 sierpnia 1944 roku 3 kompania czołgów pod dowództwem porucznika Fritza Neumeayera (powinno być Neumayera - przyp. moje) z 507 batalionu Tygrysów rozlokowała się w rejonie miejscowości ..."
Cytat 2:
... Tygrys nr 321 tonął w trzęsawisku. Kierowca Quacke nie skorzystał z brodu i czołg zatonął. Jego wieża ciągle jeszcze wystawała z bagna. ..."
Wystarczy, nie będę przecież przepisywał artykułu.
Nie muszę chyba dodawać, że nazwę miejscowości, lokalizację oraz kilka innych smaczków" w jego treści można znaleźć.
Aha, i nie śmiejcie się z warsa.
Nawet temu co strzela na oślep też udaje się czasem trafić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tygrys zanurzał się coraz szybciej... Quacke skoczył do włazu, aby uratować własną skórę, ale nie zdążył nacisnąć przycisku autoalarmu... Scheisse, zaklął, widząc oczami wyobraźni jak polnische Banditen wywożą jego "kotka na lawecie w siną dal"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jean grzejąc się przy kominku przeglądał właśnie zdjęcia, gdy nagle zakrztusił się kolejnym łykiem Bordeaux...
Mon Dieu!, pomyślał, le Koteczek! Szybko zadzwonił po służącego... Pierre, połącz mnie z tym... tutaj rzucił na obcobrzmiące nazwisko na odwrocie zdjęcia...
Ksz..bszzki, sacreble, zaklął, co za język!!!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca wozu nr 321 Quacke opuszcza swój czołg powoli zanurzający sie w polskim bagnie...
___________________________________
Zelig czasem na forum się pojawia ale to już nie ten Zelig co dawniej. Grzeczny się jakoś zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. pomsee, rozmarzyłeś się
tygrys kilka dni temu jeszcze był do remontu i miał kilka braków, ale jak tam czytają nasze forum to kto wie, może od jutra ostro wezmą sie za robotę.
Właśnie skończył się odcinek Twierdzy... więc można pisać następne scenariusze.

a wracając do historii 507, to 21-22 sierpnia w walkach zostało uszkodzonych co najmniej 11 szt tygrysów z czego dwa wysadzone i pozostawione przez załogi z powodu braku możliwości ewakuacji
zgodne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ża autor wątku nie obrazi się o te trochę humoru.
Zresztą i tak duże brawa za chęć podzielenia się z nami swoją wiedzą zamiast stosowania częstej tutaj retoryki moglibyśmy pokazać, ale figa, bo znowu będą dyskusje kto, skąd i dlaczego"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat francuzi, z którymi gadaliśmy ( jeszcze do dziś ręce bolą ), odróżniają polaków od innych nacji i całkiem przyjaźnie nas traktowali.
Nikt nie robił wstrętów przed macaniem tygryska, drapaniem za uszami, zaglądaniem przez otwory w du... do środka, robieniem zdjęć, itd.
Tylko proszę, bez skojarzeń z jakimiś fantazjami seksualnymi, ale nie zawsze człowiek ma do czynienia z taką górą stali.

ok, rozpędziłem się
więcej na temat przy wrzucaniu fotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos niszowości języka polskiego, to zależy od kierunku geograficznego i tego czy jest geszeft do zrobienia ;) Kłania się cytat z kultowego filmu A pewnie, że verstehen, dlaczego nie verstehen?" Gdy chodzi o pieniądze, to nie ma barier językowych ;)
Na dzisiaj już kończę, dobranoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jotes, macie wraz z pomsee jakieś problemy by dotrwać do tego poniedziałku czy wtorku gdyż sami swoje wypociny bierzecie w cudzysłów. Do poczucia humoru Zeliga jeszcze sporo Wam brakuje.

pomsee, jakbyś się troszkę znał to byś wiedział, że Twoja fotka nie ma nic wspólnego z 507.

Tankist, batalion został wprowadzony do walk dopiero 22.08.
Straty bezpowrotne w czasie walk 22-29.08 wyniosły przynajmniej 13 tygrysów.
22 sierpnia to walki 3 kompanii i mam nadzieję, że ten Twój" to właśnie jej.
A tak na marginesie, ma on lewą burtę czy jej tam brak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„W tych ciężkich warunkach Tygrys nr 331 kierowany przez kaprala Kurta Lehmana dojechał do zamulonego brodu z dnem rozbitym gąsienicami czołgów. Tygrys był pełny ludzi wewnątrz i na zewnątrz. Czołg jechał powoli wyczuwając drogę, kiedy zaczął się wspinać po drugiej stronie był uratowany…”

P.S Żeby było dla wszystkich jasne, jestem za podwójną resocjalizacją (tzn. warstwa wapna, warstwa piachu) dla ludzi wywożących takie sprzęty za granicę.

Blitz45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pomsee, że nie będę odpowiadał na Twoje zaczepki.

Blitz45, widzę, że dotarłeś.
Ale to też nie jest tygrys z 507 :-)
Przy okazji sam siebie poprawię: dca z mojego pierwszego postu nosił nazwisko Neumeyer a nie Neumayer.

Grzebiąc w literaturze znalazłem 3 zdjęcia resztek późnej wersji tygrysa, które zostały wykonane na wiosnę 1997 roku ponoć na terenie Europy Wschodniej. Ciekawe czy mają coś wspólnego z tą sprawą. Jutro postaram się wrzucić. Może ktoś rozpozna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie