Jump to content

Ratownicy czy dywizja SS?


Rumburak

Recommended Posts

Oto artykuł z dzisiejszego Dziennika", nie wiem czy prawdziwy czy podkręcony ;-)

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej domaga się zmiany logo ratownictwa medycznego. Tłumaczą, że symbole znajdujące się na karetkach pogotowia i na bluzach ratowników są bardzo podobne do tych, których używały niektóre jednostki SS, uznane przez Trybunał w Norymberdze za zbrodnicze - pisze DZIENNIK.

Nie chcemy być wożeni przez karetki z logo nazistowskich jednostek" - tłumaczy Andrzej Kostrzewski ze związku żołnierzy AK.

szczegóły są tutaj: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ViewMore=1&ModuleId=92&ShowArticleId=48088
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy jezdza niemieckimi autami ups hitlerowskimi czy takiemu jednemu nie przeszkadza to ze syn ma Opla a wnuczek BMW!!!

W tym panstwie i tak najwazniejsza jest lustracja wiec lepiej niech nie zawracaja d...takimi problemami.
Link to comment
Share on other sites

I znowu jakieś chore tematy zastępcze.Zaraz ktoś zobaczy,że ratownictwo morskie ma na burcie krzyż żelazny(a nie maltański) i do tego,o zgrozo!!!,czerwony!
Czy wszyscy na starość stracimy przeponę i będzie nam się nam mózg pętał w okolicy jelita grubego?
Link to comment
Share on other sites

Może to grupa pieniaczy, którzy po prostu negują wszystko i robią wokół siebie szum. Bywali zawsze i dużo krwi napsuli w tym środowisku, sprzyjając wszelkim podziałom. Jest wiele rzeczy do zrobienia dla swoich kolegów i są tacy, którzy nie zajmują się pierdołami. Ciekaw jestem jaki ułamek promila kombatantów w ogóle wie jaki jest związek tego znaku z SS.
A tak wogóle proponuję pozdejmować wszystkie tabliczki z transformatorów z trupią czaszka i skrzyżowanymi piszczelami. Bo im się też z SS skojarzy. Szykuje się nastepna afera.
Inna sprawa ile w tym prawdy, a ile nakręcania sprawy przez debilnych pismaków o mózgach jak tik tak.
Link to comment
Share on other sites

Za PRL kolumna sanitarna" oznaczała swoje wozy czerwonym krzyżem - chrześcijańskim znakiem...
Obecnie znak czerwonego krzyża został ograniczony do Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, do wojskowych służb medycznych.
Cywilne służby medyczne używają obecnie eutralnego światopoglądowo" znaku nazywanego „star of life”...

W powiecie, którego stolicą są Strzelece Opolskie, tablice rejestracyjne mają oznaczenie OST - to w latach 1939–1942 oznaczało Generalgouvernement...
Link to comment
Share on other sites

To po prostu absurdy - każdy niemalże obrazek można z czymś tam skojarzyć -

głowa wilka - Dirlewanger,

zwykły kwiat z łodyżką - Maria Theresa",

Głowa konia Florian Geyer"

W końcu popadniemy w szaleństwo jakieś, ludzie......
Link to comment
Share on other sites

Słucham tej kolejnej opowieści o dziadkach z AK ze sporym niesmakiem. Po prostu tracę do nich szacunek i uważam za starych warchołów i pieniaczy, którym czas najwyższy odejść na wieczną wartę. Mam tylko gorącą nadzieję, że jest to margines, a ta cicha reszta myśli w sposób rozsądny. Dzisiaj bzdura o SS, wczoraj bełkot o hitlerowskim" zbóju Rummelu kreowanym na patrona Miastka na Pomorzu, a co jutro? Może faktycznie tabliczki na transformatorach elektrycznych trzeba będzie zastąpić??? ;-)

M.
Link to comment
Share on other sites

Beaviso, myslę, że to niesprawiedliwe. Kilku pieniaczy stara się robic zadymę i tyle. Reszta macha na to ręką, puka się w głowę i płaci skladki. Wielu jest takich, którzy działają, załatwiają, organizują z zapałem godnym podziwu dla ich wieku.Czasem mi jest wstyd widząc osiemdziesięciokilkulatków mających więcej energii ode mnie.
Tylko oni robią swoje, a nie rozrabiają jak pijane zające. Oglądałem w TV wypowiedź jednego z autorów protestu. Wyglądał na bardzo z siebie zadowolonego. Jakby kolegom po dziesięć tysięcy zapomogi zalatwił.
Niestety podeszly wiek wcale nie zawsze przekłada się na madrość czy roztropność.
Link to comment
Share on other sites

Nie obrażajmy kombatantów. Mają prawo do swoich odczuć, skojarzeń, do kontekstu. My mamy s z c z ę ś c i e , dla nas znaczenie pewnych symboli jest niezrozumiałe i nieczytelne.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information