Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@ acer
Dalej jestem zdania, że jak Unię naprawdę interesowała Rospuda, to wcześniej by zajęła a nie zapięć dwunasta"
mogę powiedzieć tak... byłem i jestem przeciwnikiem UE. ale ona działa chyba troche inaczej niż myślisz... Polska nie ma obowiązku prosić się UE o aprobatę jakiegoś planu. Ale UE ma prawo do veta kiedy jest łamane jej prawo... i ignorancja naszych włodarzy nie jest tu chyba argumentem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A ja uważam że ludzie też mają prawo do życie bez tirów, a przyrodę w końcu do jasnej cholery Bóg stworzył na potrzeby człowieka

PS2 Olcha/olszyna chyba nie jest traktowana jako "normalne drzewo/drewno? to chyba raczej jest "sadzone i jako drewno nie ma wielkiej wartości.. stosowane na opał? - bo z tego LP mają duży zysk i to sadzą bo w miere szybko rośnie.. :) chyba ze sie myle..."


Nie chce mi się prowadzić wykładu z użytkowania lasu ogólnie pojętego o 23:00 i przez wzgląd na twoją leśniczówkę i dziadka leśnika ( sam jestem z wielo,wielopokoleniowej rodziny leśników po mieczu) powiem ci tylko tyle : jednak mylisz się

Z Bogiem dobry człowieku, dobrej nocy życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ acer
No widzisz... Bóg stworzył przez 5 dni wszystko (oprócz człowieka) nie a na potrzeby człowieka" ale by ten panował nad wszystkim"... Bo chyba przyznasz mi racie że panowanie" to nie to samo co a potrzeby".

To jeszcze na koniec może powiedz skąd jesteś. Tak żeby wszyscy (i ja też) wiedzieli czy o swoje walczysz" czy też cudzym handlujesz" (mam na myśli las ;) ).

Tyle miałem w tym temacie. Ludzkiej" przyszłości życzę.

pozdrawiam serdecznie i wszystkiego najlepszego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pare miesięcy temu nie miałem pojęcia ze istnieje jakaś tam rzeczka. teraz okazuje się że jest to coś tak cennego jak Kanion Colorado conajmniej. Oglądałem stronę ekologicznż Rospuda, ale jest tak jasno zaprezentowany tam problem że nawet nie wiem skąd do kąd ta droga ma iść i jak mogłaby przebiegać aby było ok. może ktoś mi objaśni trochę to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to i tak bardzo szanuje swoje dziedzictwo naturalne - tak, że nawet wielka encyklopedia Britanica gotowa była z Warszawy zrobić miasto otoczone mega Kampinosem gdzie trzeba ręcznie(!) wycinkę prowadzić - ot taka mała afera była ze 2 lata temu o treść encyklopedii :)

Kto płaci ekologom?? Że niby za 2-3 dni na drzewie kasę mają?? skąd??? :| To jakaś firma pod to jest podpięta? Czy Greenpeace wypłaty daje czy jak? Proszę mi wyjaśnić! :)

Ekolodzy" mają pomysł na drogę omijającą tą dolinę, tyle, że dłuższą i droższą of course - jakby jeszcze dali kasę :)
O obłudzie UE szkoda mówić.

Ciekawostka z komentarza na onet.pl:


Niewiedza i niekompetencja nie przeszkadzają w protestach.
Zamiast przeczytać w projekcie inwestycji, że uzyskała ona już parę lat temu certyfikat zgodności z programem Natura 2000, pseudo-ekolodzy zajeżdżają 50 samochodami w środek lasu, sobie robią piknik na łonie jakże ukochanej natury, żeby się pokazać w telewizorze. To przyjemniejsze niż przekopywać się przez tysiąc stron projektu.
Oto kilka faktów:

Złożenie w dniu 07.07.2005 r. wniosku do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego o wydanie

zezwolenia na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie obwodnicy Augustowa, zlokalizowanej na

terenie obszaru Natura 2000.

Po zapoznaniu się na posiedzeniu w dniu 31.08.2005 r. z opiniami ekspertów i raportami o

oddziaływaniu na środowisko na obszarach Natura 2000 inwestycji polegających na budowie między innymi obwodnicy Augustowa Wojewódzka Rada Ochrony Przyrody pozytywnie zaopiniowała projekt inwestycji

oraz przewidziane działania kompensacyjne wraz z rozwiązaniami technicznymi, służącymi minimalizacji
szkód wyrządzonych przyrodzie.

Wydanie przez Wojewodę Podlaskiego decyzji zezwalającej na realizację ww.
przedsięwzięcia - decyzja znak R.II.AT.663031/60/05z dnia 12.09.2005 r."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiodor.... odpuść sobie.

Tak się składa, że najwięcej zniszczeń w populacji storczyków na tym terenie dokonują ludzie, którzy tam włażą.

Jeśli chcesz tam wpuścić ludzi to wszystko wydepczą i wymarnują. To nie jest argument, ze ludzie tego szukają. Jeśli jest takie cenne to nie wolno im tego pokazać bo ruch turystyczny to zniszczy. Na Suwalszczyznę ludzie przyjeżdzają nad jeziora, a nie na bagna. Chcesz na bagna? Jedź do Osowca. To blisko.

Mnie najbardziej denerwuje pisanie o tym, że Rospuda jest ietknięta ludzką ręką". To są bzdury totalne. W miejscu gdzie przechodzi obwodnica, w samym środku doliny do lat 40 stała leśniczówka. W całym lesie prowadziło się przez ostatnie 200 lat normalną gospodarkę leśną - a to znaczy, że cały las (potwierdzi to pewnie acer) pochodzi z nasadzeń.

Rospuda nie jest i nigdy nie była rezerwatem, została wpisana na listę Natura 2000 bo leży na obrzeżach większego terenu kwalifikującego się do obszaru ze względu na występowanie tam gatunków ptaków chronionych.

W sumie tych gatunków chronionych w promieniu 1 kilometra od obwodnicy występuje kilkanaście par. Czyli kilkadziesiąt sztuk ptaków.


Ta tak zwana lepsza lokalizacja" przecina 850 działek - ludzie będą na swoje pola musieli jeździć po kilka kilometrów.

Bzdura, propaganda i warcholstwo.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiodor nie wyskakuj do mnie z takimi hasełkami, nie masz pojęcia o Leśnictwie i tyle, i nie powołuj się na braciszka bo to nie to samo.
Ja też znam wielu a może więcej leśników od ciebie, do tego wielu ze środowiska akademickiego, którzy już dawno powiedzieli prawdę o tych pseudoekologach, przy okazji Białowieży - nie chce mi się dłużej o nich gadać


Chronione gatunki - takie same jak gdzie indziej - co pokazano w TV - Norkę Amerykańską - gatunek obcy i wycinający rodzime ptactwo ?? Jezu, broń nas Panie od takich ekologów

Chcecie siedzieć w warunkach jak z początku wieku - proszę bardzo, wasz biznes, natomiast nie drzyjcie gęby że Tylko Rospuda" i nigdzie indziej nie, bo to nieprawda

Agroturystyka - to w końcu o co wam chodzi - o życie ludzi, brak korków i wypadków w mieście, przyrodę czy pełne sakiewki ?

Wszystkiego naraz nie da się

Gdzie byli protestujący w czasie przyjmowania założeń do przebiegu trasy ? Teraz dopiero dowiedzieli się o tym ? Wtedy trzeba było sprzeciwiać się a nie nagle teraz - Zresztą będziecie mieli referendum ufundowane przez premiera to się wypowiadajcie co sami chcecie


Krzysiek trafnie podsumował dyskusję -
I tyle w tym temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer ... dlaczego na każdym kroku i każdemu mówisz że nie ma pojęcia o leśnictwie? Jakieś niedowartościowanie? my nie mówimy to o leśnictwie (które na takich pracach ma dodatkową kase) ale o ekologii, o zachowaniu jakiejś części tej ziemi dla naszych dzieci...
Agroturystyka - to w końcu o co wam chodzi - o życie ludzi, brak korków i wypadków w mieście, przyrodę czy pełne sakiewki ?" tym zdaniem podsumowałeś całe swoje dotychczasowe wypowiedzi... ty chyba poważnie nie wiesz o co chodzi... Ja uważam że są inne możliwości poprowadzenia tej trasy - ku zadowoleniu wielu i bez szkód dla środowiska (ale nie dla władz bo trzeba złotówki wyłożyć)
Gdzie byli protestujący w czasie przyjmowania założeń do przebiegu trasy ?" - cały czas na swoim miejscu.. ale nikt sobie z tego nic nie robił i o tym nie mówił.

z twoich wypowiedzi wnioskuję ze większość twojej wiedzy na temat D.R. stanowi wiedza z TV. Człowieku, wyjdź trochę na świeże powietrze - w telewizji usłyszysz tylko tych co głośniej krzyczą - Szopka medialna i tyle - news się liczy." - jak sam powiedziałeś :)
trzymaj sie acer :)
pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że większość protestujących ekologów jadąc na akcję" narzekała i przeklinała polskie drogi... A połowa z nich nawet nie wie jakie gatunki roślin czy zwierząt mają akurat tam chronić i traktują cała tą sprawę jako dobrą zabawę...

Na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wymagane jest wystapienie do tamtejszego Wydziału Ochrony Środowiska o wydanie decyzji o uwarunkowaniach Środowiskowych na realizacje przedsięwzięcia. Procedura wydania takiej decyzji trwa praktycznie od kilku miesięcy nawet do roku, a w tym czasie informację o planowanej inwestycji otrzymują wszyscy święci i zainteresowani. Nastepnie po wydaniu takiej decyzji nalezy ją uprawomocnić, a w tym celu ponownie pisma i informacje krążą po wszystkich którzy mają na ten temat coś do powiedzenia. I tak jak ktoś już wcześniej zauważył - jesli szanowni ekolodzy przespali całą tą sprawę, to niech teraz nie robia larum, tylko na przyszłość działają wcześniej blokując inwestycję w sposób zgodny z prawem.

Widziałem w TV jak któryś z ojowników" na mapce (nawet nie planie syt-wys) namalował pisakiem kreskę i stwierdził że tak by było lepiej i taniej. I było to wszystko co miał do powiedzenia. Żadnych argumentów więcej, żadnej analizy ekonomicznej, żadnej koncepcji - tylko kreska ma mapce z atlasu... I z jak tu można wogóle z takimi ludźmi dyskutować...

Przyroda powinna służyć zlowiekowi, a nie odwrotnie. I albo chcemy iść do przodu, albo zatrzymamy się w rozwoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gerard - jak mówię że nie ma pojęcia to po prostu nie ma i tyle i mówię wprost nie owijam w bawełnę
Tobie to już wcześniej napisałem.
Nie mówię tego każdemu - ale nie czytasz forum, nie moja rzecz że jesteś tu krótko z własnymi wpisami

A propo newsów - poczekamy na protesty tych, przez których działki a może i podwórka ma przechodzić projekt alternatywny - Ekolodzy tam się nie pojawią bronić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może GreenPeace wyłoży pieniądze na nowy projekt, budowę dwa razy dłuższej trasy, wykup dodatkowych działek, itp.? No i oczywiście pokryją środki unijne zabudżetowane na ten konkretny projekt, który jak nie zostanie zrealizowany (i to w terminie) to przepadną bezpowrotnie?

I dość mało efektywnie chodzili wokół tego tematu, bo wystarczyło odpowiednio zadziałać na etapie wydawania uwarunkowac środowiskowych, a projekt by nigdy nie dostał pozwolenia na budowę.
Poza tym, przy takich inwestycjach, przeprowadzana jest również rozprawa środowiskowa, na której też wystarczyło by przedstawić swoje racje i jeśli były by one poparte nie tylko propagandowymi hasłami ale jakąś naprawdę wnikliwą analizą i koncepcją innego wariantu, inwestycja ta nie otrzymała by równiez pozwolenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała nadzieja w Unii Europejskiej, bo my tu na miejscu od ok. 400 lat zupełnie nie umiemy się rządzić. Jak przyjdzie nam płacić ileś tam milionów ojro dziennie kary za każdy dzień użytkowania tej obwodnicy to może trochę zmądrzejemy [być może będziemy mieć zniżkę na okres zimowy, bo taka estakada nad bagnami w okresie zimowym w tamtejszym klimacie pewnie będzie całkowicie oblodzona i nieprzejezdna - ma być zamontowane jakieś cudowne ogrzewanie he,he...].

Oczywiście, że obwodnica powinna powstać i to jak najszybciej. Oczywiście, że powinna być wybudowana tak, aby nie niszczyć terenów bezcennych przyrodniczo - tylko dlatego, że władza chce udowodnić kto tu rządzi.
Oczywiście, że powinna być wybudowana za pieniądze z UE [bo jesteśmy biednym krajem], a nie za nasze pieniądze i jeszcze z perspektywą płacenia gigantyczych kar.

P.S.
1. Zaskoczyła mnie postawa Kol. Acera, leśnik a popiera wycinanie i betonowanie rezerwatów przyrody. Kol. Acer, las to nie tylko surowiec drzewny, to cały ekosystem! Czy Pan popiera również ostatni pomysł Min. Środowiska [chyba antyśrodowiska], który odsunął obwodnicę Warszawy od swojej chałupy i przeprowadza ją teraz przez mateczniki dzików i łosi. A może Pan ma rację, no bo po co nam te dziki i łosie w lesie - tylko ryją ściółkę jak te miastowe z wykrywkami...
2. Kol. Korbaczewski i Pan może ma rację. Bo już od wczesnego średniowiecza powszechnie wiadomo, że wszelka gadzina" nie ma duszy, a więc nie ma dla niej miejsca w świecie, który został stworzony aby to człowiek nad nim panował. Tylko, że już teraz widać, że za lat kilkadziesiąt to na tej ziemi nie będzie się nawet gdzie wysr..

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.
1. Zaskoczyła mnie postawa Kol. Acera, leśnik a popiera wycinanie i betonowanie rezerwatów przyrody. Kol. Acer, las to nie tylko surowiec drzewny, to cały ekosystem! Czy Pan popiera również ostatni pomysł Min. Środowiska [chyba antyśrodowiska], który odsunął obwodnicę Warszawy od swojej chałupy i przeprowadza ją teraz przez mateczniki dzików i łosi. A może Pan ma rację, no bo po co nam te dziki i łosie w lesie - tylko ryją ściółkę jak te miastowe z wykrywkami..."


A gdzie ja napisałem że popieram wycinanie i betonowanie rezerwatów przyrody ?! Oczadział ?! Jaki tam rezerwat ?!

Balans, proszę nie pouczaj mnie leśnika co to jest las i jakie pełni funkcje - naprawdę, nie osłabiaj człowieku....

Łosie.... tylko ryją ściółkę"..... Balans, proszę nie kompromituj się......

Co do Pana Ministra Środowiska - nie , nie popieram - natomiast nie wypisuj tu od razu Antyśrodowiska" - Pan Minister Szyszko tak się składa jest Profesorem Leśnictwa...

Szkoda, że nikt tu nie wspomina, ile tak naprawdę Lasy wyłożyły w ciągu ostatnich lat na wszelkie formy ochrony przyrody i edukacji przyrodniczej i leśnej.....


Gdzie byli wszyscy jak powstawały założenie projektowe do drogi raz jeszcze zapytam. Taki wielki projekt zapewne cichaczem powstawał.
Budować obwodnicę jak najbardziej ale gdzie indziej - w porządku, zostawmy Rospudę - ciekawe czy ktoś bierze pod uwagę zdanie tych którzy tam narzekają na uciążliwości Niech ci protestujący powiedzą im że niestety muszą poczekać następne kilka lat i się pomęczyć bo tak i już.

Jak tak dalej pójdzie, to wkótce trzeba będzie zlikwidować LP bo żną lasy" bandyci i zbrodniarze.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w tej Dolinie - wyłącznie same torfowiska i rzeka ???
ale nie o to teraz mi biega

Sam jesteś monotematyczny - skoro zawsze znajdzie sie u nich kasa na wariant inny od oprotestowanego, to dlaczego wcześniej nie mediowali w temacie ?
Przecież też były wcześniej odpowiednie ekspetyzy robione, i co, rzucali monetą który wariant wybrać ?

Coś jednak na rzeczy było skoro padło tam ?
Tylko i wyłącznie złośliwość i indolencja urzędników ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Acer, tak AD VOCEM:

1. Jaki tam rezerwat?!"
Ano Natura 2000, co oznacza, że dla UE to praktycznie rezerwat, chociaż u nas statutu rezerwatu faktycznie nie ma [a szkoda].

2. Balans, proszę nie pouczaj mnie leśnika co to jest las i jakie pełni funkcje - naprawdę, nie osłabiaj człowieku..."
No to proszę napisz jakie, bo na razie to z można z Twoich wypowiedzi wywnioskować, że jest to fabryka" surowca drzewnego i miejsce gdzie chowali się partyzanci...

3. Łosie...tylko ryją ściółkę...Balans nie kompromituj się..."
Przecież pisałem też o DZIKACH, a wiadomo każdemu dziecku, że łosie nie ryją ściółki tylko obgryzają korę i niszczą młode sadzonki - szkodniki jedne [był nawet taki minister, chyba z PSL-u, który je chciał z tego powodu WSZYSTKIE powystrzelać, ale zdajesie nie zdążył...

4. Co do ostatniego zdania - pełna zgoda.

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna szkoda, dobrze wiem jakie były początki Natury 2000, pierwsze plany, i założenia, i jak to powstawało - bez konsultacji z LP, lekką ręką od tak sobie wyłączano z gospodarki leśnej niektóre tereny, bo tak i już.
Na szczęście tak się nie stało na pohybel pomysłodawcom, i dla ludzi żyjących z lasu.

Co do funkcji lasu - więc uznajemy że Balans jest zupełnym laikiem i nie ma pojęcia jednak co mówi - więc pokrótce :

Podstawowym, najprostszym i najstarszym stosowanym w Polsce podziałem funkcji lasu jest podział następujący :
- Funkcje gospodarcze
- Funkcje posredniogospodarcze
- Funkcje pozagospodarcze

Szczegółowo :

A) Funkcje gospodarcze :
- Funkcje majątkowe - lasy jako jeden z podstawowych składników majątku narodowego,
- Funkcje surowcowe - dostarczanie w ramach użytkowania szerokiej gamy rozmaitych surowców o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej - tu szeroko pojęte budownictwo, przemysł celulozowo-paierniczy, przemysł meblarski, górnictwo, energetyka i inne,
-Funkcje dochodowe - wkład gospodarstwa lesnego do dochodu narodowego, wpływ tym samym na poziom bytu społecznego i poziom rozwoju gospodarczego kraju dzięki zbywaniu surowców jako efektów procesu produkcji towarowej gospodarstwa leśnego. Tym samym wpływ na rozwój innych działów gospodarki narodowej - transportu, rolnictwa, usług, aprowizacji.
- Funkcje miejsca pracy - Las jest warsztatem pracy, umozliwiającym zatrudnionym w leśnictwie wytwarzanie tzw. produktu dla siebie, jak i dla społeczeństwa. Oprócz pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego, Las zatrudnia" wielokrotnie więcej ludzi w gałęzi tzw. usług leśnych; ogólna liczba ludzi związanych w Polsce zawodowo z leśnictwem sięga blisko 100000 osób, a wziąwszy pod uwagę pracowników sezonowych - jeszcze więcej
- Funkcje rezerwy powierzchni i narzędzia rekultywacji - W niektórych przypadkach przeznacza się część areału leśnego pod rozbudowę dróg, osiedli itp.
Las jest narzędziem przywracania szaty roślinnej na terenach przemysłowo zdewastowanych i zniekształconych
- Funkcje szczególne - W trudnych okresach dziejowych, w okresie dźwignięcia się kraju ze zniszczeń wojennych i katastrof naturalnych (pożary, powodzie) Las oddaje część swojej substancji na potrzeby społeczeństwa kraju - użytkowane leśnej skarbonki"

B) Funkcje pośredniogospodarcze :
- Funkcje wiatrochronne - Hamowanie sił wiatru, przyjmowanie na siebie niszczącej siły przyrody osłaniając tym samym inne skłądniki majątku i gospodarki narodowej
- Funkcje stymulatora w pozaleśnych działąch gospodarczych - dzięki funkcjom wiatrochronnym, glebochronnym, wodochronnym las wpływa na zwiększanie produkcyjności leśnictwa. Dzięki funkcjom ochronnym, krajobrazowym i rekreacyjnym las sprzyja rozwojowi turystyki, hotelarstwa, gastronomii, komunikacji

C) Funkcje pozagospodarcze -
- Funkcje regulatora gospodarki wodnej i w ogóle asymilanta wody;
- Funkcje ochrony przed skutkami zanieczyszczeń przemysłowych - wyłapywanie różnego rodzaju zanieczyszczeń przenoszonych w atmosferze,
- Funkcje ochrony przed klęskami żywiołowymim
- Funkcje ochrony przyrody,
- Funkcje krajobrazowe i fizjotaktyczne,
- Funkcje kulturotwórcze - wpływ na literaturę, sztukę,
kulturę narodową, kultywowania pasji i tradycji łowiectwa - jednych z najstarszych znanych przejawów kultury człowieka
- Funkcje obronnościowe - Las nieodłącznie jest związany z wojskowością i poczynaniami wojska. Miejsce schronienia i osłony, blokada i utrudnianie ruchów wojsk zmechanizowanych przeciwnika, miejsce organizacji i bazowania oddziałów partyzanckich itp., możliwość częściowego pochłanianie promieniowania i substancji radioaktywnch zmniejszając tym samym natężenie ich oddziaływania na człowieka.

I tak by to w skrócie wyglądało - wszystkie funkcje wzajemnie się uzupełniają, i naruszenie jakiejkolwiek z nich od razu wpływa negatywnie na inne.

Poza tym przypominam, że w Polsce póki co obowiązują formy ochrony przyrody wynikające z prawodawstwa polskiego, a sieć Natura jest na etapie wdrażania i do końca nie wiadomo jescze co z pewnością do niej wejdzie.

Ten pewien Minister PSL też był leśnikiem, a obecnie rozważa się czasowe odwołanie moratorium dotyczące odstrzału Łosia ze względu na ujawnianie szkód w niektórych miejscach kraju. Podobnie myśli się o stale rozwijących się populacjach wilka i bobra.

A co do ostaniego, bądź balans pewien, że nawet gdy wszystkich łącznie ze mną i szlag trafi, las jak rósł tak będzie rósł a jak będzie się użytkowało las tak się będzie go dalej uzytkować, bez względu czy komuś to się podoba czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acer za ten wykład, tego właśnie oczekiwałem od Ciebie.
Z jednym tylko się nie zgodzę, że las będzie zawsze - statystyki dobitnie mówią, że lasy ZNIKAJĄ z powierzchni ziemi w tempie błyskawicznym, przybywa za to pustyń...

Jeszcze raz pozdrawiam
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie