Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kwadratura koła - alternatywne rozwiązanie to znów kilka lat zwłoki, wojna z wywłaszczaniem, protesty, protesty Augustowian, i tak w koło wojtek.

Nawiasem mówiąc Natura to jeden z najgłupszych programów na jaki Polska dała się naciągnąć w związku z członkostwem w UE - program tak naprawdę powinien ich obowiązywać, bo poziomem wartości przyrodniczych nie mają startu do nas, a fajnie się rządzi i decyduje nie swoim.
Zamiast nakładać na nas kary, niech naprawią głupoty ze świerczyną w górach, płotami, i ichnim łowiectwem a nie decydują o cudzym podwórku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A co takiego głupiego jest w Programie natura 2000???
Że przybędzie nam trochę obszarów chronionych? Przecież, wbrew obiegowym opinią, takich obszarów w Polsce jest dużo mniej niż w innych europejskich [nie mylić z azjatyckimi] krajach. To może tak w ogóle zlikwidujmy wszystkie rezerwaty i Parki Narodowe. Niech nam żyje [i podrasta] wzrost planowanego pozysku, cennego dla gospodarki narodowej, surowca drzewnego! A po nas niech zostaną tylko pustynie, ostatni gasi światło...

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo mniej niż w innych krajach - Balans, nie żartuj sobie

Wystarczy popatrzeć po lasach - gdzie jaki kraj ma -

Jak nie plantacje, to pogrodzone, wejdziesz od razu śrut za tobą, ledwie wionie wszystkie świerki w Niemczech lecą, bo głupot narobiono, dzikie ptactwo w Polsce odławiają żeby u nich wypuszczać - a co wypuszczą od razu wystrzelają na polowaniu, bo poleci na parcelę sąsiada -
A propos pozyskania - Do lasu wpuszczone kombajny leśne, plantacje nawożone....

O czym mowa....

Dobrze jest się rządzić nie swoim, tylko niestety nie wszystkich to u nas cieszy -

Jedyny pozytyw jak dla mnie to formy pomocy finansowej dla zalesiających grunty porolne i sektora usług leśnych

Niestety drewno musimy i będziemy pozyskiwać - w ten sposób utrzymujemy bezpośrednio z lasu 100 000 ludzi, i następne gałęzie przemysłu drzewnego, ludzi w nim pracujących, ich rodziny.

A lesistość Polski cały czas rośnie.

Co do NAtury mam osobiste doświadczenia - bo o mało co by nam firmy nie zamknęli - według pierwotnych założeń to pół Nadleśnictwa trzeba wyłączyć z działań gospodarki leśnej, ze względów wiadomych, na szczeście powiększono tylko jeden rezerwat. I wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Acer, z całym szacunkiem ale, po pierwsze primo to że lesistość Polski cały czas rośnie" to nie znaczy, że mamy coraz więcej lasów, bo z tej lesistości" to PRAWDZIWY las będzie dopiero za jakieś 50-lat [jak dobrze pójdzie].
Po drugie primo, to procentowo obszar terenów chronionych w Polsce jest wyraźnie niższy niż w większości krajów UE.
A po trzecie primo, to że w starych krajach UE narobili DAWNIEJ wiele głupst nie jest argumentem abyśmy u nas powtarzali ich błędy [w takich Niemczech wydaje się obecnie setki milionów euro rocznie na renaturyzację rzek, a u nas wręcz przeciwnie na prostowanie, idiotyczne melioracje rzek które nigdy nie wylewały np. w lasach i betonowanie wszystkiego].

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Zastanawia mnie, że w toczonej tutaj dyskusji nikt nie poruszył kwestii stosunków wodnych jakie w Polsce panują (chyba, że nie doczytałem). A te są wprost katastrofalne w skali kraju, jakakolwiek ingerencja w tereny podmokłe, prowadząca do ich osuszenia (tak będzie w przypadku Rospudy)to po prostu czysta głupota i zbrodnia, którą wyrządzamy sobie sami na własne życzenie.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Balans, znów naciągasz mnie na dyskusję akademicką -
Lesistość r o ś n i e (nie wierzysz - sprawdź w GUS)
- a młoda posadzona u p r a w a jest L A S E M i jest wykazywana jako warstwa drzewostanowa w każdym Planie Urządzania Lasu - A co do 50-60 lat to nie przesadzaj -
W takim wieku to Olcha bywa już przeszłorębna a nawet zaczyna wygniwać od środka.
Porządny drzewostan to już druga klasa wieku.
Co do powierzchni obszarów chronionych - to co u nich najlepszego z lamentem się chroni - to u nas bywa standardem. Nasze prawne formy ochrony przyrody to dla nich marzenia.
A dotychczasowe formy ochrony przyrody w Polsce naprawdę stoją na wysokim poziomie - co nie oznacza że trzeba dać się zwariować i wszystko objąć ochroną. Dał Bóg człowiekowi rozum żeby się nim kierował a nie ciągle cudzymi radami.
Ponadto my wcale nie popełniamy ich głupstw, i odeszliśmy już dawno od zakładania monokultur leśnych o niezróżnicowanym ładzie czasowo-przestrzennym.

Pozdrawiam Balans, ale nie chce mi się o północy znowu robić akademickiego wykładu z urządzania lasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macek - nie każda ingerencja w tereny podmokłe to od razu ich osuszanie.
O programie Małej retencji" w lasach np. słyszałeś ?

Melioracje to poważne zabiegi inżynieryjne, ale nie jest prawdą, że tylko przyczyniają się wyłącznie do odwadniania.
Nikt nie chce napisać, że rolą ich w odpowiedniej technice realizacji jest nawadnianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora sprostować jedno zasadnicze kłamstwo ekologów:

NIE ISTNIEJE WARIANT ALTERNATYWNY NIE PRZECHODZĄCY PRZEZ NATURA 2000

Ich wariant przechodzi przez obszar Natura 2000, poza tym, jest to tylko wariant studialny, po analizie którego może okazać się, że nie jest możliwy do zrealizowania.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec po wojnie sadził las, to go 3 lata temu wycięli, i nasadzili sosnę. Mnie to denerwuje, bo od jakiś 5 lat codziennie coś wycinają, no i sadzą, a takie fajne grzybne miejsca były. Las bezfantowy, bez przeszłości wojennej, także na poszukiwania nie bardzo. I to nie jest duży las, w pół dnia by go obszedł dookoła.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wariant ekologów przechodzi przez w miarę wąskie i mało bagniste oraz lesiste miejsce, więc zniszczeń jak najmniej. A wg drogowców ma iść przez środek puszczy, to tak jakbyś puścił w poprzek Puszczy Kampinoskiej autostradę, bo to najkrótsza droga i najtańsza.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jest gadanie o roslinach,a o ludziach to nikt się nawet nie zająknie.
Już nie chce mi się nawet pisać o wypadkach drogowych.
Postaw się Boruta na miejscu tych,którzy zostaliby wywłaszczeni w wariancie alternatywnym.Może oni wcale nie chcą się przeprowadzać?Pytał się ktoś ich o to?
Miło by Ci było gdyby to do Twojego domu przyszli i powiedzieli,że za przeproszeniem chwasty w lesie są ważniejsze niż Ty?
Powiedzieliby :Nie martw się.Dostaniesz odszkodowanie,ale teraz zabieraj swoje zabawki i wynocha,Twój dom zostanie zburzony,bo przeszkadza 30 ptakom w lesie oddalonym o kilka czy kilkanaście km.
Przyjemnie by Ci było?
Nie pisz mi tylko nic w rodzaju gdzie drwa rąbią..." bo to łatwo się pisze,kiedy nie Ty jesteś tym wiórem".

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo ma prawo wywłaszczać każdego i wszędzie. Obok mnie poprowadzili autostradę i ludzie się musieli przeprowadzać. Teraz, to już nie ma takiego problemu z kupnem ziemi, nawet z budynkami. Co do Rospudy, to słyszałem, że alternatywny wariant nie pasuje, bo tam sobie pobudowali wille prominenci i mieliby autostradę za oknami.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiadomo ze przy tej drugiej trasie nie ma miejsc lęgowych ślimaka wolnobieżka lub dzdżownicy pierscieniowatej?Skad wiadomo ze znowu nie znajdą się nawiedzeni którzy przykują się do trawy w ich obronie?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech te działania będą przeprowadzane z sensem.Wywłaszczać kilkuset ludzi i burzyć im domy,żeby nie przeszkadzać garstce ptaków?
Co za kretyn to wymyślił?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni zabieram głos w tym wątku, tylko po to aby powiedzieć: Ludzie czy Wy nie widzicie, że po raz kolejny nas skłócają?! Nagle przeciwstawia się dziesiątki ofiar braku obwodnicy tym którzy bronią jedno z ostatnich w Europie naturalnych torfowisk! To co robiły przez te ostatnie kilkanaście lat władze? Gdzie są przejścia podziemne? Gdzie są kładki dla pieszych? Gdzie są ekrany? Gdzie są światła? Gdzie są szykany ograniczające prędkość na drodze? Gdzie jest wreszcie mała obwodnica na terenie miasta wyprowadzająca ruch TIR-ów z cenrum? No gdzie???
Inna sprawa to ta cała statystyka, bo ile z tych osób zginęło faktycznie pod kołami TIR-ów, a ile pod kołami młodzieńców wracających po pijaku z dyskoteki to się jakoś nie mówi.
Obwodnica musi powstać jak najszybciej to nie ulega wątpliwości, ale powinna powstać tak, aby nie niszczyć bezcennych okosystemów, bo w świecie, który bezpowrotnie zniszczymy kiedyś braknie miejsca i dla nas - ludzi, a nie tylko dla oślinek i ślimaka wolnobieżka". Tylko moherom i starym komunistom [którzy zawracali rzeki] może się wydawać, że jest inaczej.

balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans, a może tak dla odmiany raz uwierzyć, że inaczej się nie da?

Że nie jacyś mityczni oni" ale po prostu przeanalizowano wszystko i nie da się poprowadzić drogi inaczej niż przez Rospudę?

Wierz mi, ja bywam w Augustowie często, kopałem tam wszędzie w okolicy (też w dolinie Rospudy he he), i to wspaniałe miasto.

Śledzę od wielu lat sprawę budowy obwodnicy, nie chcę niszczenia doliny - Rospuda to wspaniała rzeka... po prostu inaczej się nie da.

Buduje sie wariant w którym maksymalnie mało chce się ingerować w środowisko, jak najmniej zniszczyć, wiele miesięcy pracowano nad tym, żeby znaleźć właściwą technologię...

Po prostu troszkę wiary w ludzi, którzy się zaangażowali w całe przedsięwzięcie. Zaangażowali konstruktywnie, a nie tylko na zasadzie ie bo nie".

Tą budowę wspierali także ekolodzy, tacy którym zależy na minimalizacji strat, bo innej drogi po prostu nie ma.

Łatwo jest krzyczeć ie", znacznie trudniej troszkę popracować.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest drugie [inne] wyjście i to za unijne, a nie nasze pieniądze i pewnie można by dodatkowo coś od nich wytargować zamiast płacić gigantyczne kary. Ale miałem juz nie zabierać głosu w tym wątku...

Pozdrawiam balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele miesięcy pracowano nad tym, żeby znaleźć właściwą technologię..." A co to takiego oni znaleźli?? Jeszcze jakby wymyślili składanie estakady z gotowych komponentów naprzykład przy użyciu helikoptera, i wykorzystanie podgrzewanej jezdni. A oni chcą poprostu wysłać tam buldożer żeby wszystko rozjechały, a zima to co będa sola rozmrażać most? a ta sól potem w dół do dolinki. jak mój facet z fizyki powiedział: to jest typowo Polski Patent"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie