Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W rezerwacie Rospuda można nocować, palić ogniska, jeździć samochodem a w zwykłym lesie człowiek dołek wykopie i już mu chcą dpoier... No ale to ekolodzy widoczmnie mogą:((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Zaraz przeniosą.
Uwielbiam las, zwierzęta, wędkarstwo i święty spokój. Lubię też Ludzi- jeżeli Człowiek ginie trzeba zastanowić się nad tym czy jest inne rozwiązanie sytuacji. Jeżeli nie spartolą roboty to niebędzie większych ingerencji w środowisko.
PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy chociaż jeden z tych hipisów mroziłby tam swoja d.... gdyby musiał tam siedziec za darmo. Słyszałem ze niezłą kase za to dostają. Sam sie smiałem że trzeba jechac ze trzy czy cztery dni na drzewie powisiec i na dobrą wykrywke by sie zarobiło. Wiecej zwierzyny wypłosza swoimi gebami niż ta wirtualna obwodnica. No a poszukiwaczom życze owocnych łowów w Dolinie Rospudy po tym jak wesołe towarzystwo sie już z tamtąd zabierze. Może nawet jakas pucha po piwie sie trafi albo kapselek.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.k- Brzmi bardzo Hippi.
To jest życie nie teoria. Jak widzę, że ludzie z tego miasteczka są tak zdesperowani to gatunek się domaga. To jest właśnie natura. Po to dano nam czachę aby rozwiązywać takie sprawy, problemy. Stanie i dalsze zanieczyszczanie terenu przez okologów jest nienaturalne i niepotrzebne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W augustowie to ofiar tirów jest chyba zbliżona liczba jak w Suwałkach... a mu tez czekamy na obwodnice... ale znając życie to poczekamy tak jak Augustów 15 lat...
Co do Rospudy to jestem przeciwny jej obecnemu planowi drogowców... Chcemy żeby nasz region był atrakcyjny... no tak... to zniszczmy to z czego jesteśmy w Polsce znani (bo z niczego innego) albo pokażmy to co u nas najpiękniejsze ludziom z europy przez okna samochodów... i jeszcze między drzewami ustawmy parę reklam McDonalda i innych :/ Sorry alen nie wierzę, że u drogowców nie istnieje plan alternatywny. Wg mnie obwodnic to powinna również objąć Suwałki... a nie za kilka lat ktoś powie że poprzednia władza to powinna zrobić a nie obecna..."
Żeby nie przedłużać.... Najbardziej namieszał TU wg mnie Białystok chcąc żeby ta trasa biegła obok tego miasta... żeby nie to to mielibyśy piękną podwaline pod via BALTICA przez Ostrołękę, Łomżę... i nic nikomu by nie przeszadzało..
Pozdrawiam i apeluję.. chrońmy to z czego możemy żyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie mam na myśli przetoczenia dział przez piękny teren tylko rozwiązanie alternatywne bo Europa nas za to zje. Niestety z tego co mówią- budowa rozpoczęta więc pewnie trudno będzie to zatrzymać:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze... poszukajcie w necie opinii profesorów i doktorów od budownictwa... ich zdaniem cała europa stara się nie budować na terenach niestabilnych... ale nie my.. nie Polacy... Nasza dyrekcja Dróg... cośtam cośtam... mówi a podstawie doświadczeń krajów europejskich Polskę stać na budowę grogi na takich terenach"... tylko ciekawe kogo będzie stać na remonty takiej drogi... bo w nszych, polskich warunkach tych nie będzie mało a na ich czas TIRy będą waliły przez Augustów i Suwałki :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na pohybel tym co będą mieli z tej inwestycji kupę kasy... (poprzez wykupienie gruntów przez skarb państwa)... obojętnie czy są to zwolennicy jednej czy drugiej opcju przebiegu obwodnicy...
A swoją drobę to asi włodarze" mogliby się przyjrzeć kto i kiedy działki w tych okolicach kupił... byłoby czrno na białym kto sponsoruje ekologów a kto im bruździ... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gerard, przestań człowieku -

Takimi argumentami to wróćmy pod strzechy, wychodków za stodołą, lampy naftowej zamiast prądu, spuszczania mięsa na sznurku do studni zamiast lodówki, zamiany silnika spalinowego na konia, sochy zamiast pługa, itp itd....

Dziwnym trafem jak gdzie indziej się buduje też przez doliny rzek - nic się nie dzieje..... To ciekawe co ?

Nie bo dolina i chronione gatunki, - jak gdzie indziej budowali to tego nie było ? Bo Natura 2000 -
Twór sztucznie wymuszany na Polsce przez UE ?

Już w Białowieży chcieli zamknąć wszystko pod kloszem - nic nie robić w lesie, nawet tam nie chodzić, wwieść żubry tylko, ogrodzić i patrzeć. W efekcie setki jeśli nie tysiące pracujące naokoło Białowieży i w samym lesie miały stracić pracę, żubry by zeżarły mówiąc obcesowo co by wlazło a potem by pozdychały z głodu bo by pokarmu nie starczyło, stan sanitarny lasu pogorszył by się, ilość posuszu by wzrosła, a Puszcza zaczęła by się rozwijać w niepożądanym kierunku.

I niech nikt nie gada, że budowa drogi w lesie to zbrodania, bo inaczej nigdy by LP nie wybudowały żadnej drogi w lesie, w drewno jak przed wiekami wywoziło by się na plecach.

Unia teraz się obudziła ? u nich dawno plantacje pogrodzone zamiast lasów, sami takie głupoty porobili z moasowym wprowadzeniem świerka, że co wionie ledwo, pół lasu leży, tacy mądrzy. Czemu wcześniej nie interesowali się Rospudą ? I wcześniej sami nie łożyli pieniędzy na objęcie obszaru formą ochrony przyrody ? Czemu unia wczesniej nie dawała pieniędzy na modernizację drogi międzynarodowej ? nie przeszkadzało jak ginęli ludzie ?

Powtarzam, proszę nie dawać się nabierać na szopki medialne i pleść głupot pod wpływem odbiornika TV o ekologii , jak nie ma się pojęcia - ja z racji zawodu trochę jednak wiem.

Ps. ekologiczne jest kaleczenie pni drzew uprzężami ? obłamywanie i obciążanie gałęzi ?
Palenie ognisk pod okapem świerków - żeby korony szlag trafiał i podsychały ??

:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ acer
nie. nie przestanę... bo właśnie te bagna i rozlewiska to jest to z czego nasz region jest znany. Ale nie ma ich na szczeście" tak wiele żeby nie można było zaplanować drogi nie wadzącej nikomu.
mówisz uduje też przez doliny rzek - nic się nie dzieje....." ale nie masz chyba na myśli rozlewisk i bagien... na mapy patrzeć umiesz...
i jeszcze jedno.. nikt nie mówi żeby zamknąc pod kloszem... to nasze piękno trzeba exponować ale nie z pozycji drogi expresowej...
Czemu unia wczesniej nie dawała pieniędzy na modernizację drogi międzynarodowej ? nie przeszkadzało jak ginęli ludzie ?" nie chodzi o modernizacje drogi bo ta już istnieje i wiedzie przez Augustów i Suwałki...
Palenie ognisk pod okapem świerków - żeby korony szlag trafiał i podsychały ??" chyba mało TV lukałem bo widziałem ogniska w beczkach po benzynie... :)
pozdroofka
PS mam nadzieje że ze wszystki tych naszych i nie naszych dyskusji coś dobregao wyniknie... po t są właśnie dyskusje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard powiem ci tyle : jak pitoliłeś tak pitolisz a na oczach klapki

Mam na myśli bagna i rozlewiska, a powiem ci więcej :

W tym roku moje Nadleśnictwo też wybuduje taką drogę na bagnach i rozlewiskach - i pozyskamy ileś tam setek metrów olchy - zerżniemy" pilarkami i shandlujemy drewno, a drewno wywieziemy po zbudowanej drodze na bagnach i rozlewiskach.

A ja w telewizji widziałem ognisko nie w beczce a pod drzewami
Nie masz pojęcia o paleniu ognisk w lesie i tyle

Wybacz, ale na mapy w lesie na dodatek napatrzyłem się więcej niż niż ty w ogóle będziesz patrzył przez resztę życia -


Nie daj Panie Boże mieszać się ekologom w sprawy leśnictwa, bo przepadniem i pogrążym się
Dawniej za Sanacji to by Pan Leśniczy kolbą dubeltówki prześwięcił i tyle by było


Dalej jestem zdania, że jak Unię naprawdę interesowała Rospuda, to wcześniej by zajęła a nie zapięć dwunasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ acer
W jednym masz rację... o leśnictwie wiem mniej niz Ty... Moja wiedza ogranicz sie tylko do tego że wychowywałem sie w leśniczówce (u dziadka - starej daty leśnika), oraz do tego że łaże po lesie i to lubię... podobnie jak mapy... ale chyba mylisz 2 pojęcia... drogi na potrzeby wyręby lasu (bo nie mówisz że tam potem ma być jakaś droga) po której będę jeździły ciężkie sprzęty i ciągniki a droga expresowa i jej budowa. kawałek lasu zetniesz i posadzisz następny - w świetle prawa jesteś OK. Albo zostawisz przesiekę i uargumentujesz to względami ppoż... twoja brocha.
Ja sądzę że lepiej było by zrobić obwodnicę ciut" dłuższą.

PS1
I nie mów mi że pitolę" bo mam swoje zdanie i nie pozwolę jego obronę nazywać pitoleniem" i czymś z klapkami... równie dobrze mogę powiedzieć że Ty pitolisz" ale tego nie robie...

PS2 Olcha/olszyna chyba nie jest traktowana jako ormalne" drzewo/drewno? to chyba raczej jest sadzone" i jako drewno nie ma wielkiej wartości.. stosowane na opał? - bo z tego LP mają duży zysk i to sadzą bo w miere szybko rośnie.. :) chyba ze sie myle...

PS3 jak przeczytasz moje posty to zauważysz że nie twierdze że działanie ekologów" są OK. Ja na ten temat mam swoje zdanie i tego sie trzymam i nie jest to pitolenie"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie