Skocz do zawartości

SdKfz 251D


krzysiek2407

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzieeeeee, nie bijta sie. Nie ma o co. Niech każdy robi swoje. A najlepiej niech wróci do rzeczywistości. Bajki sa dobre, ale dla dzieci. A jak się ma dzieci - jak ja - to trzeba o nie dbać. Trzeba je chołbić, pielegnować i dbać by wyszły na ludzi, a inteligencją przerosły ojców, którzy jak ostatni idioci siedzą wieczorem przed komputerem i napawają się złudną nienawiści - ale mu dokopałem, ale mu napisałem, hehehehehe .
To ułuda, miraż. Nawet Wars kiedyś będzie miał dzieci. Trzeba dać im szanse, na pewno będą mądrzejsze od ojca.
JaH

ps.
Hart, kur..., to miała byc tajemnica. Na razie.
UWAGA , przyjmuje zapisy na bilety na pierwszy Turniej Tańca Towarzyskiego, w którym wystąpi Hart.
ZUPEŁNIE POWAŻNIE.
to już niedługo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
To Wars powiedz kto jeszcze sie tym zajmuje?
Kto wymienił cokolwiek ze zgodą konserwatora?

Trzyma mnie tu dziwna siła, a to że mamy dzikie prawo jednak mnie nie zniecheca do tego miejsca. Poza tym musi byc jakaś równowaga, bo do czego by doszło gdyby tu zostali tylko tacy jak ty...I nie tobie proponować mi wyjazd.

Na szczeście mam taka pozycję w tej branży, że za pouczanie innych biorę pieniądze ( i to w ojro)i kogo jak kogo, ale ciebie za darmo pouczać nie zamierzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! To się nam szykuje prawdziwy Taniec z gwiazdami". Ciekawe czy saper" też wystąpi w Polonezie? Jeżeli tak to O.K. Ale jeżeli wyemigrował to pozostaje pytanie czy legalnie? A jeżeli legalnie to chyba ktoś, kto wydał zgodę na emigrację powinien się publicznie pochwalić ze wspaniałej decyzji jaką podjął [wiadomo że wszyscy normalni emigrują z tego kraju].

Jak Karnawał to Karnawał.
balans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Lewy, Lewy...
Tak długo przeglądałeś się w lusterkach tych wszystkich Horchów i Daimlerów, że nawet nie zauważyłeś zmian w otaczającej Cię rzeczywistości. :]
Ty masz swoje słodkie tajemnice i ja też, więc pozwolę sobie zachować to dla siebie, kto jeszcze robi w ranży". :)
Podobnie z wymianą za zgodą konserwatora.
Nie będę Ci ułatwiał życia.
Sorry Winnetou. Business is business! :D

Co do pouczania. Mnie nie musisz. Ja tam się blacharką nie zajmuję. Ja siedzę w paragrafach. ;]
Zresztą... Nawet gdyby dopłacali, to i tak bym nie chciał.

Do czego by doszło, gdyby zostali tylko tacy jak ja? Hmmm...
Na prawdę się nie domyślasz? Liberalnej demokracji. No, może z lekką domieszką konserwatyzmu.
Z prawem to już Ci chyba mówiłem co i jak.

P.S. A Hartowi życzę udanych występów na parkiecie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o jakich plotkach Herussa mówi „Lewy” . Jak Heruss wróci z USA to trzeba się będzie spytać . Widzę ze zima zaczyna wam szkodzić ,okopali się i zaczynają się ostrzeliwać .
Narzekają na prawo ale kto jest temu winny że takie jest ,zadaliście sobie kiedyś to pytanie .
Pierdzielicie panowie o komunie i takie tam bzdety a jak zaczyna się rozmawiać z konserwatorami to opowiadają jak walono ich po rogach . Jaka etyka takie prawo.
Ale nie narzekam bo zgody na poszukiwania coraz z częściej otrzymują stowarzyszenia i fundacje . Czyli jest światełko w tunelu.
Pozdrawiam Walczących .
Oksio
Ps. Weźcie tabliczkę czekolady świetnie robi na nerwy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kloss. Z niecierpliwością czekam. :)
Lewy. Jakie ylko"? Jak nie organizowałeś i nie masz zielonego pojęcia o tej akcji to po co zabierasz głos? Nie kompromituj się.
P.S. Tak się składa, że swoją działkę" finansową w to włożyłem, więc proszę bez takich. :]
Chyba nerwy Ci puszczają, co Lewy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nerwy puszczają?
Wars mam ten komfort, że na szczęście nasze drogi sie rozmijają, i jak kiedys napisałem szczekanie kundelków i obgryzanie nogawek, mi nie przeszkadzają. Irytuje mnie to tylko. Ja robie na swoim i za swoje. A pokaże co robię wtedy gdy ja bede chciał i mnie o to ktos poprosi.
Cociaż myślę że odmówie sobie przyjemności prezentacji mojej pracy na szerszym forum w Polsce, by mieć satysfakcję tego że ty to bedziesz znał zylko ze zdjęć w internecie lub ze słyszenia.(Jak znasz wiekszość sprzętu i ludzi z tej branży)


PS. Z mojej strony to tyle, czas skończyć rekonwalescencję, i wrócić do realnych działań.
Szkoda czasu na jałowe dysputy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego wczoraj serwer się nie otwierał, ktoś wyciągnął zawleczkę na tym forum ;).
Dyskusja wiele nowego nie wniosła niestety.... To już było, każdy widzę nadal obstaje przy swoim i strasznie się cietrzewi. A zabytki rdzewieją lub topią się w hucie....
Z tym co, kto i ile w Polsce restauruje to chyba jednak będzie pożyjemy zobaczymy". Nie ma teraz atmosfery aby ktoś się obnosił z tym, szczególnie jeśli nie wszystko w papierach jest OK. Ale prędzej czy później,każdy chce swoje dzieło pokazać, zarobić na nim, w mediach zaistnieć. Nie mam nic przeciwko. Chciałbym tylko, żebyśmy nie usłyszeli o tym, że robił go długie lata w kraju ale potem sprzedał. Zresztą czy to by się opłacało? Chyba na zach. wolą kupić wrak i renowację samemu przeprowadzić.

Mam nadzieję, że i ten Sdkfz z Wyśmierzyc kiedyś będzie zaprezentowany publicznie. Naprawdę nieważne czy będzie sprzęt w kolekcjach prywatnych czy publicznych, ważne żeby ludzie zainteresowani techniką, wojskowością , modelarze, historycy itp. mogli je bez należenia do grona wtajemniczonych" pooglądać jak w cywilizowanym kraju.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Warsiu ględzisz brednie jak niewiem jaki to znawcą jesteś, a tak naprawdę zrobiłeś pierwszy krok w tej dziedzinie.Skoro Jesteś tak bardzo wszechwiedzący to niewiem czy wiesz kto i w jaki sposób wyrwał z Pilicy Sdkfz 7 i kto tak naprawdę wyłożyl kasę na tą akcię.To podwozie było w super stanie i niewielkim nakładem sił mógł być wizytówką niejednej kolekci,a ono gnije i rdzewieje bo nasi muzealnicy mają tak naprawdę ten złom gdzieś.Oni walcza o kasę ale na własne pensie a nie na ratowanie poniemieckiego złomu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla... Aż żaba zdechła. :]
Wiem kto wyciągał Sd.Kfz. 7. :)
7-ka nie gnije bo jest zalana olejem i pod namiotem.
Co do muzealników. 251 byłeś w Forcie? Rozmawiałeś z ekipą?
Z tego co piszesz to nie, więc to Ty bredzisz.
Czas pokaże kto w tym sporze miał rację. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyrekcja MWP
była powinna stracic jaja nie tylko za 7

a gdzie jest sdkfz 251 który przez lata robił za szarego wilka podobno razem z saperskim w Jabłonnej
i oba sa rozbebeszane podmjeniane itp
a widziałem gratywyjete z tego saperskiego zaraz po wydobyciu panowje tam było jak w Rosi od groma wyposazenia wozu i załogi i gdzie to jest ?

Wars na rekonstreuowaniu to ty sie g... znasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustosunkowany. Ktoś już kiedyś na tym forum powiedział, żebyś się odstosunkował. Przyłączam się do tego apelu.

Dyrekcja MWP. Temat rzeka. Zadam pytanie: Która?
Obecna raczej nie, bo to nie jej wina. A więc rozumiem, że poprzednia lub poprzednie. Głównie masz tu chyba na myśli płk. Macyszyna.

251-ka, która robiła za Szarego Wilka" jest w Jabłonnej. Poszła tam bez inwentaryzacji. :|

Saperski to już chyba wyjechał. Bo jakby był to powinien by ć zajęty przez policję - od dawna jest nakaz wydania pojazdu i przekazania do muzeum.

W obu przypadkach, ktoś powinien za to odpowiedzieć. I może kiedyś odpowie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wars98 mnie ucieszył tą wiadomością o siódemce". Bo już spisałem na straty i myślałem że go ima", że kupiono za niego tym razem DVD :). Dobrze, że zakonserwowany ale czy zanosi się jakąś rekonstrukcje? Szkoda, że Famo nie został odrazu należycie zabezpieczony, a tak...I jakoś nikt tego błędu nie chce naprawić.
I nie jestem w temacie z tą Jabłonną, czemu tam trafił ten Sdkfz? Co tam za mało mają? Prosiłbym o krótkie wyjaśnienie.
Dzięki
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyluke. Tajemnicą poliszynela jest, że za czasów dyr. Macyszyna ktoś chciał zrobić interes na Famo, ale mu to nie wyszło. I dobrze.
Po tym wszystkim co działo się w MWP w latach 80. i 90. trudno będzie przekonać nową dyrekcję do odstąpienia pojazdów komuś innemu.
Czy zanosi się na renowację?
Obecnie myśli się o przenosinach z Alej na Cytadelę. Proces ten potrwa zapewne około 10 lat.
Osobiście zamknąłbym tą instytucję na cztery spusty i zagonił cały personel do sporządzenia dokładnej inwentaryzacji eksponatów - jest ich około 30 tysięcy!
Nie wiadomo co jest, a czego nie ma. To jedno.
Zabrałbym też SdKfz 251 z Jabłonny.
Co zaś się tyczy renowacji. Są co najmniej 2 muzea, które są skłonne zabrać i wyremontować SdKfz-ty. Jeśli zaś MWP chce robić, to powinno się do tego zabrać. Decyzja należy do dyr. Ciska.
Podejrzewam jednak, że nikt go nie zapoznał z problemem, a szkoda. Tylu narzekających, co stękają i kwękają, ale do działania nie ma nikogo.
Sponsorzy by się znaleźli, ale musi być wola muzeum.
Co do SdKfz 251, który trafił do Jabłonnej. Poprzedni dyrektor porozumiał się z Jabłonną w sprawie konserwacji - jakby sami nie mogli. Problem w tym, że nie wykonał inwentaryzacji. Jak widzisz, są tacy co mówią o przekłądaniu części, itp (np. kol. ustosunkowany). Czy ktoś z Muzeum się tym zainteresował? Pojechał i sprawdził? Wątpię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam optymizm z tymi sponsorami!!!! nie tak dawno muzeum w Dżonowie wyremontowało BTRa 152 polecam koledze Warsowi kontakt z tym muzeum i zasięgnięcie informacji o kosztach......(ja wiem ale nie powiem) a to tylko Ruski BTR! koszty renowacji pojazdu wojennego to nie 5złoty! ale skoro ma kol.takich sponsorów GRATULUJE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak zwykle już wszyscy zapomnieli jaki był temat tego postu i wyszło jak zawsze czyli o cyckach pantery
osobiście wolę inne cycki, znacznie młodsze w latach

zadałem sobie poza tym trud przeczytania ostatniej wypowiedzi warsa i nasuwa mi sie podobieństwo tegoż osobnika do pewnej postaci z emsty" hrabiego Fredry,
i na pewno nie jest to Rejent Milczek!

ale postać Papkina w oryginale jest jednak sympatyczniejsza
Fabuła tej komedii też się tutaj pięknie wkomponowuje w treść tego i podobnych postów.

a i jeszcze byłbym zapomniał,
podobno wars chciał osobiście zapoznać nowego dyrektora MWP z problemami z jakimi boryka się polskie muzealnictwo i nie tylko, ale dyrektor go w sieniach przyjął na stojąco i spieszył się jakoś czy coś tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, wars98
Rzeczywiście jeśli myślą teraz o przeprowadzce to pieniędzy z własnej kieszeni na cokolwiek nie wysupłają. Ale znam muzea gdzie połowa pracowników siedzi i pisze ostro projekty z dofinansowaniem unijnym, przynajmniej się starają.
Co do kosztów konserwacji to jeśli są placówki które chcą się tego podjąć to dobrze, oczywiście nikt nie robi za friko i pewnie wtedy pozostaną tam na prawach depozytu, więc MWP pewnie woli nie robić, niż zrobić i oddać :)
Myślę, że pozyskanie sponsorów jest realne, szczgólnie w Warszawie sądze.
Jeśli iniciator akcji w Tomaszowie pan A.K wychodził u sponsorów i urzędów lokalnych fumdusze na Rosi i Lufcika (wówczas ok.50 tys na każdy) to chyba nawet dwukrotne pieniądze są realne. Założyć konto na renowacje, może ok 1/4 sumy by się zebrało ze składki społecznej. Koledzy inni zamiast tutaj utyskiwać i stękać sięgneli by do kieszeni (chyba że węże ich pogryzą :) Jestem całkiem za.
Tylko kwestia dopilnowania na jaki cel fundusze ostatecznie trafią. I tu pies pogrzebany, czyli wola muzeum.
Z tym przekazaniem to może rzeczywiście mieli dobre chęci i na tym się skończyło. Ale jeśli mówi ktoś o przekładaniu to mają jednak w Jabłonnej do czego przekładać. A może to moja nadinterpretacja... Swoją drogą Szary" był chyba mocno wybrakowany i nie widzę możliwości żeby z niego coś przekładać. Chyba do niego :)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie