Skocz do zawartości

SdKfz 251D


krzysiek2407

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 222
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ciekawe co kol.Wars wyremontował przy pomocy sponsorów.........? a u nas poza muzeami też można! A przy okazji uprzedze dochodzenie kolegi..... ten T-34 był nabyty LEGALNIE od AMW i są na to stosowne dokumęty jak i na reszte naszego sprzętu...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarka się przebrała, nie mogę się dalej biernie przyglądać tej dyskusji. Za każdym razem gdy czytam wypowiedzi Piotra Lewandowskiego, czyli Warsa 98, przecieram oczy ze zdumienia. Nie nad poziomem wypowiedzi, bo nad tym raczej trzeba zapłakać albo pośmiać się - zależy od treści, ale nad „wszechwiedzą” Warsa. Wie wszystko! Wszystko widział! Wszystkich zna! Rozdaje ciosy na prawo i na lewo, machając paragrafami jak cepem. Jak modlitwe wszem i wobec powtarza, że jest prawnikiem i każdemu daje do zrozumienia: bójcie się mnie... bo jak nie to: „Pierwszy dowie się prokurator, policja i inne organa państwa”. Jeszcze nie dawno wygrażał chudą piąstką IPNowi, jak to „rozsadzi tą instytucję od środka”. Nie wyszło. Jakoś nikt nie padł ze strachu. Teraz zabiera się za MWP „Osobiście zamknąłbym tą instytucję na cztery spusty i zagonił cały personel...”. Na marginesie radze, uważaj z pomówienianmi płk Macyszyna. Przykłada każdemu, kto śmie się przedstawić jako (choćby niewielki) znawca pojazdów, rekonstrukcji itp. bo przecież gigantem w tej materii jest Wars 98. I grozi, i macha chudym paluszkiem. Nie ważne, że w Grzegorzewie „grał” drugie skrzypce, nie uczestnicząc w wydobyciu w jakikolwiek sposób (ale hełm miał ładny). Ale we wszystkich postach pisze: „ o naszym Stugu...” Podobnie jak przy wydobyciu strzępów Heinkla (i tu i tam byłem, widziałem), ale przecież, po pierwsze nie wszyscy o tym wiedzą, a po drugie, załatwił pozwolenia! Te mityczne pozwolenia, które przedstawia jako dokumenty nie do pokonania dla amatorów... tylko Wars 98 potrafi je przygotować. Nie ma nic bardziej bzdurnego. Każdy, powtarzam, każdy może je przygotować, wystarczy mieć na to czas. A on ma bardzo dużo czasu. Jeżeli akurat nie jest zajęty wydzwanianiem do konserwatorów, muzeów, może na policję... Owszem w papierach Piotr Lewandowski ma doświadczenie: kilkanaście napisanych donosów swoje robi. Warszawa, Ciechanów, Konin, Olsztyn, Gdańsk itd. Jedno mnie tylko zastanawia... pozbawiony anonimowości forum Piotr Lewandowski kuli ogon pod siebie jak tylko o cokolwiek go zapytasz. Gubi się w odpowiedziach i nie jest taki rzutki w komentarzach. To kto mu pisze te posty na forum - pełne agresji, paragrafów, obrażające ludzi? Kto nim steruje lub manipuluje? No cóż dużo by pisać, bo wbrew temu co sądzi Wars 98 dużo o nim się wie... a że się nie pisze.. Pamiętaj Wars (znamy się wiec mogę tak się do ciebie zwrócic), że paragraf jak kij ma dwa końce, a stare przysłowie mówi kto pod kim dołki kopie itd. Już jedno stowarzyszenie zapłaciło cenę za kontakt z Warsem, teraz zapłaci jeszcze jeden żołnierz chociaż o tym nie wie, ale się dowie. Ku przestrodze – nic nikomu nie sugeruję, kto chce niech korzysta z usług Piotra Lewandowskiego, ale pora, aby każdy wiedział, że ten zakompleksiony, na siłę chcący się wylansować „znawca tematu” przynosi więcej szkody niż korzyści. Z wielu tematów eksploracyjnych odpadł, teraz próbuje w pojazdach. Nie trzymam kciuków. To ostatnie słowo w tym temacie. Więcej nie będzie. Wolę zapisać się do szkoły tańca Hartmanna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w większości tylko te posty obserwuję i nikogo tutaj nie będę popierał. Ale tutaj przecież roi się od mitomanów, wszechwiedzących, wygrażaczy i osób piszących prostackie posty, nie przyjmująch nic do wiadomośc do których słowa nie docierają. Ale tylko ta jedna osoba, która wzbudza największe zainteresowanie. Jak ktoś jest kontrowersyjny to znaczy, że coś robi.
W Polsce od zarania dziejów była zawsze prywata i jątrzenie. I tym sposobem mamy to co mamy i odpowiednio nas szanują. Chyba się nigdy nie porozumiemy i inne narody będą na tym korzystać....
Cóż powodzenia, niech dalej każdy sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskredytujcie się w czterech ścianach – bo to poniżej pasa ! . Dyskusja zaczęła się o SdKfz 251 a teraz czytamy takie rzeczy !....... to już nie jest nawet ciekawe !. Z cały szacunkiem ale forum tematyczne nie powinno być piaskownicą do sypania sobie piaskiem w oczy. Zaraz się dowiemy, kto się moczy w nocy i w wojsku nigdy nie był, ma platfusa !.
Rozwiązujecie coś tą fantastyczną polemiką !? czy staracie się robić komedie na miarę naszego rządu !.

Sprawa jest dość prosta dla prawodawców czytających takie awantury: „Wymyślę na to nowy paragraf i go przeforsuje bo jest burdel a nikt nad tym nie panuje”. Jesteśmy z jednego światka a zachowujemy się jak byśmy sobie krzywdę robili ! – nie jesteśmy dla nikogo wiarygodni jako silny głos środowiska ! . Przestańcie się mądrzyć, przechwalać, konkurować wiedzą i dokuczać sobie jak dzieci ( pomijam – zawiści o „łupy” i kasę z tych „łupów” :o) ) – zastanówmy się czy warto (...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Te fotki T-34 przypomniały mi o czymś. Jako, że czasami pracuję w Gdańsku to pamiętam pewien egzemplarz T-34/85 który stał sobie w pokrzywach przy wylocie na Elbląg, koło skrzyżowania na Sobieszewo i Swibno. W zeszłym roku już go nie było. Co się z nim stało i do kogo należał? Mam nadzieję, że się nim nie golę właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja sięgnęła dna i kilku metrów mułu .
Wychodzi na to że lepiej siedzieć na lokalnych forach bo przynajmniej nie ma tam smrodu i zawiści.
Rozwalacie forum Odkrywcy bo macie kompleksy czy urojenia ?
Nie wiem co gorsze !!!
Czytam tekst Opiniusza i kojarzę fakty oraz osoby .
Słowo dane komuś nic w tym kraju nie znaczy :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jowisza! Toż to sam Lucjusz Opimiusz! A skoro on to i optymaci!
Cały zgniły senat. Zgniła republika!
Uważam, że władza w rękach princepsa lepiej służy imperium.
Drogi Opimiuszu, nawet wychwalanie Ciebie przez samego Cycerona w jego sławnej Mowie do Kwirytów Tobie nie pomoże.
Uważaj byś przypadkiem posługując się moim imieniem nie zadławił się. Ono lubi stawać w gardle.
Podobnie jak Oksio kojarzę pewne fakty, zdarzenia i osoby, tak więc wiem kim jesteś. Nie dziwi mnie, że się ukrywasz za tą maską. Brak Ci odwagi i godności osobistej.
Dzień upadku republiki jest już bliski. Utopicie się we własnym jadzie, obłudzie i cynizmie.
Żegnam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak Kali ukraśc krowę to dobrze, a jak Kalemu ukraść krowę to be"

jeżeli wars oksio i inni nawiedzeni sugerują przekręty, wymyślają przy byle okazji ( choćby ten post ) całej reszcie poszukiwaczy od złodziei, laików itd. itp. to wszystko gra

jak ktoś wreszcie obnażył kultową postać i pokazał że król jest nagi to piana i wyzwiska
jak u was coś nie gra i ktoś to pokazał na forum to gnoicie gościa i zamiatacie pod dywan ( wątek o Grzegorzewie po akcji )

panowie, jesteście po prostu cieniasy, że zacytuję Pana Kazia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moze w ten sposób.Wiemy że Wars wytargał baszte w Grzegorzewie i ze na tym nie poprzestanie i szarpnie jeszcze wanne.Ok To wiemy.Wiemy tez ze miał na to pozwolenia i że sprzęt jest bierznikowany w MBP w Poznaniu.To tez wiemy.Czyli mozna legalnie a nie na handel.
No to skoro wielcy wydobywcy jedziecie na Warsa to ja poproszę o dowody waszego profesjonalizmu czyli:
1. taki a taki sprzęt w tym i wtym miejscu wytargany za zgoda takiego a takiego Urzędu i takiego to Konserwatora.
2. teraz sprzęt jest remontowany w taki to a taki sposób zrobione to i to.
3. Sprzet bedzie mozna ogladac w takim to a takim miejscu w terminie .....

Mile widziane zdjecia z akcji wydobycia i z remontu.

A JAK KTOS NIE JEST W STANIE SPEŁNIC TYCH WYMAGAN TO NIECH LEPIEJ ZAMILKNIE NA WIEKI A NIE SZCZEKA JAK PIESEK ZACZEPNOOBRONNY(PIES ZACZEPIA WŁAŚCICIEL BRONI).

To chyba o wielcy wydobywcy nie będzie truudne do spełnienia przy waszym doswiadczeniu w tego typu pracach.
Pozdrawiam

P.S. Pozwolę sobie zarzuci tu kilka zdjec z renowacji Stuga.Mam nadzieje ze TPS sie bnie obrazi
http://www.eksploracja.eu/forum/viewtopic.php?p=24993&sid=a68cb2da816fb73a2c5d1d72915c1854#24993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kol.jaca2003 i tu jest pies pogrzebany poprostu pan Wars był szybszy od jakiegoś mecenasa sztuki przez wiekie S a do tego zrobił to legalnie i pewne towarzystwo wzajemniej adoracji nie zapomni mu tego do końca istnienia naszego kraju. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma prawa uzurpować sobie własności do mienia z tytułu jego wydobycia, znalezienia czy włożonego weń wkładu. Wszyscy wiemy co to jest – udokumentowane źródło pochodzenia a jak nie to pisemne zgody po umowę o depozyt włącznie !. Wiedzą to Ci, którzy nigdy nie opublikują swojej „pracy” od „wydobycia” po zakończenie remontu i mogą tylko pierdoły wypisywać o swoich zacnych celach.
Psy ogrodnika ! – co Wam tak naprawdę przepadnie !? pieniądze, sława !?. Nigdy byście nie oddali swojego skarbu z jakiegoś iluzorycznego przeświadczenia o prawie własności – „ bo ja tyle w niego włożyłem, bo to ja go znalazłem pierwszy...... „ – zatem siedzicie z nim po cichu aż w końcu pozostanie go tylko ..... sprzedać, bo pieniędzmi się bardziej nacieszycie po kilku latach przemyśleń !. Dusza takich gagatków wygląda jak ten szary chudy stworek z Władcy Pierścieni co się uganiał za „skarbem - swoim skarbem” :o) – ale to Wasza sprawa. Zawsze tacy chodzili po naszej ziemi i chodzić będą (....).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówi, dać mu wódki :)
Rzeczywiście ataki frustratów są niebywałe, wpadnie taki zostawi smród i ucieka, albo brzęczą jak muchy...Nasze realia. Proponuję powrót do wątku. Przypomina mi się fakt wydobycia podwozia Sdkfz (7)? w Dziwnówku czy okolicy. Jaki są losy tego ? Chyba nie bardzo która placówka chciała się nim zająć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie