Jump to content
ekiosk egazety next prenumerata

Kloss

Forum members
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

  Never

Community Reputation

0 Neutral
 1. Andrew dokładnie o to chodziło!!! ma ktoś foty informacje z czego były gąsienice od czego koła (przecież wtedy nikt nie robił specjalnie tylko wykorzystywał...)
 2. Waluś owszem chcę rysunki możesz od razu na emaila zil157@wp.pl. Jagiellończyk a masz foty...
 3. Witam wszystkich poszukuję wszelkich informacji(zdjęcia rysunki wymiary) o trenażerach czołgów używanych w LWP chodzi o pojazdy gąsiennicowe z silnikami Syrenki. Morze zachowały się u kogoś jakieś fragmenty pojazdu...... Marzenia :-)
 4. W Gdańsku-Przerubce jest dom z napisem na ścianie dom prewidywanyj min niet" i inicjały piszących. mam foty ale nie umiem zmniejszy żeby się dały zamieścic na forum (morze ktoś z was zmniejszy?)
 5. Słusznie Jaca2003 o to mi chodziło...widze że czytałeś Militaria czy obie części?Odezwij się do mnie na meila,G.Zach. to mój ulubiony teren
 6. SERV7 daj spokuj! a jeśli już to ten jest zdecydowanie bliżej..... G.Zach -2006r :-)
 7. Według moich informacji ten ostatni kotek" stał na wysokości pierwszych zabudowań Górek Zachodnich przy Wiśle, był tam też wrak transportera ale bliżej szkoły gąsiennice od niego długo tam leżały....
 8. Niestety ilość robi zwycięstwo. T-34 na wschodzie był tym czym Sherman na zachodzie(mieli ich tak dużo że wysyłali Rosjanom!zresztom nie tylko shermany...)
 9. T-34 lepszy od czego?Pantera to 44,8T prędkość 55km/h moc 700KM brody 1,9m,a zapomniał bym T-34 ma to wspaniałe zawieszenie na sprężynach o skoku 111mm,Pantera wstrętne drąrzki o skoku 510mm,(Leopard 540mm)itd.Poruwnywanie T-34 i Pantery jest tak sensowne jak poruwnanie Abramsa i T72 to inny świat myślenie rosjan było zupełnie inne warzne było ile czołgów da się zniszczyć a nie jakimi stratami!!W swoim czasie to był dobry czołg psuł się jak karzdy na początku były problemy z jakością pancerza ale pamiętajcie była wojna!Co do zaawansowania technicznego T-34, to jak porównywać cep z kosiarką Pantera była lepsza ale ilością niedorastała do pięt T-34.Zeby nie było że liczy się tylko Pantera to powiem że aktualnie remontujemy T-34-85 z 1944r.Pozdrawiam!!
×
×
 • Create New...

Important Information