Skocz do zawartości

16 XII 1981 Kopalnaia WUJEK 16 XII 2006


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
alem się obśmiał zamek się cofa do przodu - człowieku jak nie miałeś pukawki w ręku to nie .
Pierwsze pistolety maszynowe miały tzw zamki swobodne czyli cięzkie kawały żelaza które odrzucała do tyłu energia naboju na znanej z fizyki zasadzie. rurę gazową zastosował dopiero Kałasznikow i jego broń miała jako pierwszy pistolet maszynowy zamek ryglowany.
To tyle nauki - A nie jesteś ty przypadkiem sędzią Śliwińską bo na to wskazują twoje kompetencje co do broni.
Co do paragrafów - to ja pisze o tym od chyba 2003 roku co jest łatwe do sprawdzenia - moja ksywa tadeusz542 .
Pisałem o tym do Płatka , do IPN- u ,do gazet , do Teresy Semik do Golimonta a jeden głupek z Poznania to nawet parę razy latał na mnie do ich prokuratury i Co ? i nic bo to co ja pisze oni mają w dokumentach .
Pewnie ,że teraz mogliby mnie skazać spokojnie ale za kilka lat jakiś młody archiwista powyciąga to na wierzch i wtedy oni tak by łazili po sądach jak dzisiaj zomowcy.
Nie mówiąc o tym ,że taki proces ktoś by nagłośnił i nie dałoby się temu łba po cichu ukręcić.
A teraz se wyobraź jak by to zmieniło pogląd na wydarzenia z 16 grudnia .
Acha zapomniałem ,że jeszcze komentowałem to na forach kilku gazet solidarnościowych i też nic z tego nie było więc spróbuj może będziesz pierwszy dla mnie to lepiej


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 21:52 23-04-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol tango54 zamieść na imageshack fotę w pełnej rozdzielczości tej ammo okopconej.. ja ci gwarantuję że na tym forum każdy ci powie niezależnie od stopnia okopcenia czy łuska jest 9mm para czy 9 mm makarow ! Acha ... jeżeli chodzi o mechanizmy działania broni to informuję że pojechałeś jak łysy grzywką po kancie kuli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było iż manipuluję to se sam poszukaj tego zdjęcia wpiszesz na google Kopalnia Wujek i ci wyskoczy parę stron z tymi samymi fotkami to pierwsze.
Niestety rozdzielczość nie jest duża.
Drugie to jak napisałem wyżej różnica polega na precyzji narzędzi , naprawdę mój fachowcu broń z zamkiem swobodnym to w takim skrócie kloc żelastwa który waląc taką wypustką w spłonkę odpala nabój a potem odlatuje do tyłu wykorzystując różnicę wagi tego ciężkiego kloca metalu i maleńkiego pocisku z tego powodu taka giwera jest wolnostrzelna i sieje pociskami na niewielkie odległości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra są te dwie łuski musiałem wyciągnąc je z albumu bo jakoś na zestawach zdjęć z tragedii akurat to zdjęcie poznikało .
Niestety wymóg 800 x 600 trochę to pogorszył ale co trzeba widać a widać ,że o ile ta pierwsza bardziej okopcona to napewno Makarow o tyle ta druga to napewno Parabellum .
Co z tego za wniosek jeśli wiemy ,że łuska parabellum jest nieco trapezowa dłuższa i większa średnicą a makarowa walcowa krótsza i mniejsza średnicą i wiemy ,że tak samo skonstruowane są komory nabojowe broni na te rodzaje amunicji?.
No to wiemy ,że z broni Makarowa czyli z Raka strzelanie amunicją para jest co najmniej skomplikowanie trudne i grozi rozp. pukawki natomiast sytuacja odwrotna jest
stosowana bez żadnego ryzyka tyle ,że łuski są prawie czarne jak ktoś nie wie dlaczego to niech se narysuje lekki stożek i wpisze w to walec.
Co z tego wynika ,ano to że strzelec nie miał pełnego magazynka amunicji parabellum i doładował se ze służbowej dziewiątki amunicji Makarowa dlatego twierdzę ,że był to strażnik kopalniany i walił ze starego MP40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to moim zdaniem wyglądało - strażnik obolały wylazł najwyżej jak mógł w budynku wartowni wystawił luśnię przez jakąś szczelinę , przycelował po lufie i pociągnął .
Pierwszy był nabój makarowa co skutkuje efektem pacania mupą dymu i trzeba byc na to przygotowanym a on nie był
zerwał serię i poleciało mu dalej niż chciał .
Możemy trochę na prawdę poczekac bo Sąd prawdy nie chce
i raczej nie dopuści żeby wyszła - poszuka z pięciu Jaworskich i Cieślaka posadzi.
więc trzeba poczekać aż sprawca coś powie na łożu śmierci
ale,że każde po czasie na jaw wychodzi więc i to wyjdzie.
Jak doczekam to sam pojadę spychaczem zwalić to dziadostwo architektury



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 22:08 23-04-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno parabellum jak makarow mają kaliber większy od 9,0
ale poszukaj se chłopie opisów broni bo gdzieś w necie muszą być i zobacz na czym to polega bo nie mam nerwów każdemu z osobna tłumaczyć .
Zresztą jak sam tego poszukasz to nie będę musiał odczytywać bajdurzeń o Tygrysach i hełmach niemieckich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej takim tokiem myślenia, jaki przedstawia kol. Tango należało by dojść do wniosku, że Popiełuszko porwał się sam i sam się wrzucił do rzeki, abstynent Pyjas na prawdę się schlał i spadł ze schodów, Grzesia Przemyka pobili np. pseudokibice, a stan wojenny był okresem rozkwitu demokracji i swobód obywatelskich. LITOŚCI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ,że zaczęło się rozmydlanie faktów
ja nie poruszam sprawy Pyjasa, Popiełuszki czy innych osób tylko konkretnie sprawę postrzału górników.
Jeśli Panowie odpowiadacie to bądzcie uprzejmi przeczytać chociaż to na co chcecie odpowiedzieć.
Moim zdaniem górników postrzelał strażnik kopalniany który chciał się za pobicie /w pierwszych minutach akcji właśnie zomowcy pobili strażnika który nie chciał ich wpuścić na wartownię /odkuć na zomowcach tylko strzelać nie umiał więc zamiast po zomowcach pociągnął po górnikach
Gdyby mu się udało pewnie podobny pomnik jak dzisiaj przed Wujkiem stałby przed szkołą policji w Piotrowicach.
Ot wypadek przy próbie zemsty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po prostu twoja teoria jest dokładnie tak samo prawdopodobna i tyle. Może w Manifeście Lipcowym i Lublinie też protestujący strzelali sami do siebie?? Człowieku przestań po prostu bredzić. Ja również pamiętam okres stanu wojennego i pamiętam wizytę w domu panów z kałachami, pamiętam jak z tychże kałachów (po przeładowaniu) celowali w moich rodziców. Pamiętam gazowanie i pałowanie na ulicach, pamiętam zomowskiego stara, którego kierowca z pełną premedytacją rozjeżdża człowieka podczas demonstracji we Wrocławiu.
Jeśli chodzi o Lublin to na własne oczy widziałem zdjęcia ludzi, celujących z broni krótkiej w stronę uciekających demonstrantów.
Jaruzelski i Kiszczak planując stan wojenny zakładali użycie broni i wliczali w koszty" ofiary śmiertelne, mało tego, chcąc zachować poparcie społeczne dla wojska, przewidywali użycie w tym celu właśnie oddziałów specjalnych ZOMO takie są fakty więc bardzo proszę, przestań robić z zomowców aniołki. Z tego co wiem, był rozkaz Kiszczaka pacyfikacji strajków w kopalniach za wszelką cenę!!! A więc również za cenę życia górników!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój. Jeszcze troche takiej dyskusji i przedstawi że Przemyka pobili pielęgniarze albo straznik przez pomyłke zniszczyl Skota pancerfaustem którego schował od wojny i nie rozróżnił przez dziurę w co strzela bo taki byl odrzut. Niech pisze te pierdoły na forum \\Nie\\" albo \\Faktów i Mitów\\" tam pracuje duzo jego kolegów z \\yłego\\" resortu. Akurat podpisuje sie w tej sprawie pod tym co wyżej pisał Parowóz.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora pomsee 10:36 24-04-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie