Skocz do zawartości

16 XII 1981 Kopalnaia WUJEK 16 XII 2006


Rekomendowane odpowiedzi

wulfgar - do ciebie to widzę żadne argumenty nie trafią gdybym ja był toba to próbowałbym znaleźć słabe punkty w moim wywodzie ale ,że takich nie ma to ty jesteś jak ci co twierdzą ,że kosmitów nie ma bo ich nikt nigdy nie widział
A swoją drogą zarówno śmierć Popiełuszki jest dowodem ,że milicjantów ani eSBeków nikt nie trenował w zabijaniu bo tak nieudolnej akcji to jeszcze nie widziałem jak długo żyję.
Co do Pyjasa i Przemyka to nie wiem kto ich pozbawił życia



Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 12:29 02-05-2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Nie będę się chwalił przeszłością rodziców, zwłaszcza, że oni sami dalecy są od wypinania piersi po medale" jak z resztą większość tych, którzy w okresie 81 - 89 rzeczywiście aktywnie działali w opozycji. Tak się jednak składa, że doskonale kol. tango pamiętam stan wojenny. Wierz mi lub nie ale takich scen jakie opisałem powyżej nie da się zapomnieć.
Z resztą poczytaj sobie literaturę na ten temat, a zwłaszcza opisy zatrzymań. Wywarzanie drzwi, rewizje, a często nawet bicie nie były czymś niezwykłym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakas durna prowokacja
zomowcu tango
-aby wypowiadać się o broni musiałbyś przeczytać troche wiecej jak jeden magazyn Strzał "

Jako stary trep i na dodatek stary myśliwy odpowiadam na twoje powypisywane bzdury i głupoty

- mylisz Lubin z Lublinem -prawdopodobnie nie wiesz na czym polega róznica

- okopcona szyjka łuski - zalezy tylko od serii amunicji z węższą szyjką i nie wazne jest z jakiej broni została wystrzelona i jaki ta broń miała system ryglowania - łuskę (rodzaj broni) ocenia sie po pozostawionym znaku wybijaka i wybieraka (to chyba za mondre dla ciebie)

- nie da się uzyc amo 9 Makarow do MP-40 - ten pomysł wyszedł ci najśmieszniej - moze daloby sie odstrzelic jeden nabój ale na tym by sie impreza skończyła bo zablokowany zostałby zamek i łuska w komorze nabojowej lub podcisk utkwiłby w połowie lufy -

- strzelanie 40 letnią amo z 40 letniej broni skończyłoby sie trwałym kalectwem strzelającego


- nie da się ocenić rodzaju amunicji mierząc sufmiarką przestrzeliny w ciele człowieka - ale da sie ocenic rodzaj uzytej amunicji po uszkodzeniach w ciele - bo na przykład wystrzelony z makarowa 9 mm pocisk z odległości 30 m nie przebije czaszki człowieka tylko utkwi w mózgu -parabellum z 30 m przeszyje głowę na wylot

Jak będziesz chciał załadować 9 mm Makraowa do MP to pierw sprawdz rodzaj prochu jaki jest uzyty w tych nabojach oraz jaka każdy z nich ma energię

Dośc tych bzdur - kończę pisanie w tym temacie i spieranie sie z jakims niedouczonym gimnazjalista - prawdopodobnie syna czy też wnuka oryginalnego zomowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magius - ja to przeżyłem osobiście najpierw byłem gliniarzem potem zostałem internowany więc nie muszę czytać o tych czasach.
Swoją drogą nic mnie tak nie rozśmiesza jak to kiedy przychodzi do mnie młokos i naucza mnie starego jak to mi było źle jeszcze kilka lat nauk IPN-u i dowiem się że stan wojeny zaczął się od zablokowania Internetu i operatorów sieci komórek.
Jak się chcesz dowiedzieć co robili twoi dzielni rodzice w Stanie Wojennym to zaczep najbliższego sąsiada ale takiego co mieszkał obok nich i powiedz mu coś takiego :
Mój tata mi powiedział ,że Pan pomagał zomowcom podczas rewizji w naszym domu - I wtedy dowiesz się co naprawdę robili twoi rodzice.
Szanowny Parowozie - jakby ci tu wydać ocenę tak żeby mi admin drugiej kartki nie dał.
Ty mówisz myśliwy jesteś ,Znaczy z tego co widzę jesteś ten co myśli bo pukawki to ty chyba nawet w sklepie z bronią w ręku nie miałeś musiał ci jakiś szwej naopowiadać bajek.
A jak ty chłopie myślisz jakiej amunicji używali do zdobycznych MP40 partyzanci powiedzmy AL kiedy skończyła im się ta co ją z bronią uzyskali? Ruskiej kochanieńki - ruskiej używali.
Daj se powiedzieć ,że strzela się z niej tyle ,że klepie jak stara kosiara
Broń to nie człowiek czy ma 40 lat czy więcej strzela tak samo jeśli się o nią dba albo leży sobie spokojnie gdzieś w szafie jak wspomniany egzemplarz z którego strażnik kropnął swoich kolegów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parowóz w jakim ty wojsku byłeś ?
toż jeszcze w latach 90 a chyba dzisiaj jeszcze także używali do strzelań ćwiczebnych oryginalnej amunicji produkowanej jeszcze podczas II wojny.
Co więcej wojsko używało i pewnie dalej używa broni która była sporo starsza od strzelca
A gdzieś ty widział w MP40 albo Raku ryglowany zamek
Łuska makarowa jest walcem CHłopie WALCEM a komora MP40 jest STOŻKIEM chłopie STOŻKIEM dlatego łuska Makarowa z komory MP40 wyjdzie okopcona na czarno.
No i jeszcze jedno większość tych postrzelonych w tym Stawisiński zostali właśnie przestrzeleni na wylot z 35 metrów , Makarow co słusznie zauważyłeś zostałby w ciele
i faktycznie pociski Makarowa wydobyto z ran lekko rannych oraz bodaj dwóch trafionych w głowy u reszty pocisków w ciele nie było.Zatem dziękuję ci za potwierdzenie ,że oberwali pociskami parabellum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech. Na miejscu zbrodni znaleziono łuski Makarowa. Z ciał wyjęto pociski Makarowa. Inkryminowanego MP ani ammo do niego nie znaleziono. A gdyby była możliwość że górników postrzelił jakiś furiat z poniemieckiej broni to wykopaliby go nawet na cmentarzu..wtedy , na gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erih -u jeżeli facio strzelał z budynku to jedynie pojedyncze łuski mogły wyecieć na zewnątrz i tę jedną prezentuje ten facet na dłoni.
A makarowy znaleźli bo zomowcy słysząc strzały uznali że to sygnał dowódcy do otwarcia ognia w górę.
Ale ponieważ na polach bitew nawet napoleońskich poszukiwacze znajdują pociski to sugerowałem Płatkowi oraz Sądom od pierwszej rozprawy do włącznie ,żeby ten teren przeszukali niezależni poszukiwacze tacy z doświadczeniem i byłoby wiadomo co tam strzelało i Co ?
I nie zrobili tego cały czas opierają się na dokumentach
spłodzonych przez tych co załatwiali sprawę po incydencie.
A dlaczego - dlatego ,że mogłoby wyleźć na jaw ,że uparcie ścigają nie tych ludzi .
Jak nie wierzysz skopiuj ten cały post i sam wyślij to do Sądu Apelacyjnego w Katowicach gdzie ma być ta rozprawa w Czerwcu - nawet ci nie odpowiedzą albo wal do Prokuratury.


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora woytas 23:31 26-04-2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , ja pisałem o 82 roku ..
Na zdjęciu widać dwie takie same łuski - Makarow moim zdaniem.Na upartego można skopiować zdjęcie do programu graficznego i określić proporcjeśrednicy do długośi uwzględnając kont pod jakim leży na dłoni sztuka na pierwszym planie.
Po 3 majac pocisk mogę określić nie tylko z jakiego typu ale i z jakiej sztuki broni został wystrzelony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej już do prasy też pisałem i mam kilka maili z odpowiedziami niestety na zasadzie rozmowy prywatnej i odpowiadający nie ukrywają ,że proces zwłaszcza ostatni jest naciągany ale nic nie mogą zrobić.
więc longwoodzie weź to i sam zanieś
przyznaję ,że nie korzystałem z Trybuny , z NIE Urbana oraz z Faktów i Mitów ale to z powodów oczywistych .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuska makarowa jest walcem CHłopie WALCEM a komora MP40 jest STOŻKIEM chłopie STOŻKIEM dlatego łuska Makarowa z komory MP40 wyjdzie okopcona na czarno."

NO NIE TO JEST REEEEEWELACJA

A jak ty chłopie myślisz jakiej amunicji używali do zdobycznych MP40 partyzanci powiedzmy AL kiedy skończyła im się ta co ją z bronią uzyskali? Ruskiej kochanieńki - ruskiej używali."

A TO JESZCZE WIEKSZA REWELACJA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając twoje wypowiedzi tango dochodzę do wniosku, że w jednym masz rację. Wnosząc z lekceważącego podejścia do rozmówców i pozy wszystkowiedzącego chyba rzeczywiście miałeś coś wspólnego z MO i ZOMO tak samo jak oni uważasz, że masz monopol na prawdę, a że nie możesz przylać jak za dawnych lat pałą, starasz się ośmieszać by nie powiedzieć obrażać.

Ps.
Doskonale wiem co robili moi rodzice w latach 81-89 i później i nie potrzebuję do tego pytać sąsiadów. Jeśli jesteś z Wrocławia, to być może byłeś jednym z tych, którzy fundowali mi pobudki o 6 rano, lub wystawali pod domem popielatym fiatem 125 P. Swoją drogą żałosny był widok tych panów, pakujących się do fiacika z termosikami i kanapeczkami zawiniętymi w gazetę bo nawet papieru śniadaniowego nie można było kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magius28 przesadzasz w ważności twoich starszych jawną inwigilację stosuje się po to żeby sprowokować do nerwowych reakcji inwigilowanego kiedy wiadomo ze to strachliwy pardon .. dupek
Oprócz widocznego ogona idzie za nim taki którego on napewno nie zauważy .
Niech ja zgadnę - Twój tata napewno ci opowiadał jak to sprytnie gubił tych w tym szarym Fiacie a tak naprawdę to oni dawali mu się gubić po czym on w poczuciu triumfu doprowadzał ten drugi ogon do miejsca przeznaczenia .
Trzeba bedzie posprawdzać czy były jakieś wpadki we Wrocławiu bo coś mi mówi że jesteś odbiciem twojego taty znaczy też pozjadałeś wszystkie rozumy.
Teraz kilka słów do balansa
Panie balans zomowcy BCP bo to o nich mowa byli milicjantami odbywającymi zastępczą służbę wojskową przez dwa lata jak to w wojsku.
Niewielu ich zostawało w milicji w większości szli do cywila pomimo ,że przecież wywodzili się z robotników i chłopów , wiedzieli ,że szybko wróca do cywila pomiędzy tych których biją to ich bestialstwo było takie ,ża aż starzy milicjanci nie mogli wyjść z podziwu.
Oni byli czymś w rodzaju janczarów tureckich - porwane dzieci tych których potem tłukli - to raz
Dwa - na Wujku było takie larmo /znaczy hałas/ ,że walczący na dachu górnik musiał wrzeszczeć żeby się porozumieć ze swoim kolegą walczącym obok - to ci powie każdy co tam był , on mówił ,że nawet nie było słychać strzałów jeśli zomowcy usłyszeli strzały w praktyce tuż obok to też pociągnęli ot i wszystko
a potem nikt nie pytał jak do tego doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tango, wystrzel z broni 9mm Para, amunicją 9mm Makarowa więcej niz jeden raz, a masz gwarantowaną sławę w swiatku strzeleckim. Dla ułatwienia powiem ci, że 9mm Makarow wbrew pozorom nie wejdzie do komory nabojowej Para, bo różni sie minimalnie rozmiarem. Widziałem na strzelnicy jednego mądrego", co chciał taki numer zrobić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie